Můj účet

Reproduktory Gladen Alpha 130 C

koaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 65 W RMS, 3 Ω, montážní hloubka 54 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory do auta Gladen Alpha 130 C

Alpha představuje základní modelovou řadu reproduktorů Gladen, která sdílí hned několik technologií z vyšší řady M-Line. Vynikající technické provedení reproduktorů Gladen Alpha zaručuje výrazné zlepšení zvuku ve srovnání s fádním továrním reproduktorovým systémem. Druhá generace této řady navazuje na předchozí úspěch a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou, inovovaná membrána nebo twistovaná měděná kabeláž k výškovým reproduktorům. Nadstandardní citlivost, spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy, umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače. Ve své cenové kategorii reproduktory vynikají díky svému zvuku, k čemuž přispívá membrána středobasů ze skelných vláken i hedvábné výškové reproduktory komponentního i koaxiálního systému. Poctivé zpracování a jednoduchá instalace díky kompaktním frekvenčním výhybkám jen umocňuje zážitek z těchto reproduktorů.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen Alpha 130 C

  • 2pásmové koaxiální reproduktory řady Alpha.
  • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy.
  • Membrána modré barvy ze skelného vlákna.
  • Integrovaný výškový reproduktor o průměru 13 mm s hedvábnou kalotou.
  • Středicí membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Pevný ocelový koš s voděodolnou úpravou. 
  • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloALPHA 130 COAX
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 65 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 95 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 54 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Skelné vlákno
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Hedvábí
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen Alpha 130 coax
Stáhnout

Komentáře k produktu

5|Vojtěch Plitz , 26.02.2021, 21:28
A poslední dotaz, vidím že jsou dočasně nedostupné. Dá se očekávat naskladnění, nebo mohu místo nich použít do Octavie 1 vedle zadního plata tyto Gladen RC 130?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 02.03.2021 08:57
Dobrý den Vážený zákazníku. Čekáme na dodávku zboží. Mělo by být skladem do 14 dní. Gladen RC 130 lze použít také. Je to vyšší řada reproduktorů Gladen.
4|Vojtěch Plitz , 26.02.2021, 19:38
A ještě jeden dotaz, budu potřebovat nějaké podložky pro montáž do Octavie 1 vedle plata? Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 02.03.2021 08:55
Dobrý den Vážený zákazníku. Podložky nejsou potřebné.
3|Vojtěch Plitz , 26.02.2021, 19:20
Dobrý den,rád bych se zeptal, jak se připojuje tento reproduktor? Přes fastony, nebo přímo pájkou a cínem?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 02.03.2021 08:55
Dobrý den Vážený zákazníku. Připojení reproduktorů můžete provést oběma způsoby. Jak faston, tak pájení.
2|Víťa , 18.02.2020, 23:12
Dobrý den, rád bych vylepšil audio ve své feldě (rádio i repro orig.), a jelikož jsem se o něco takového u auta nikdy dřív nezajímal, mám hned několik dotazů ;)Zkusil jsem vyhledat na Vašich stránkách reproduktory právě k danému autu a našel právě tyto repro Gladen Alpha 130 coax, prohlédl jsem si další koaxy o průměru 130 mm na stránce a zalíbily se mi ještě tyto Mac Audio Power Star 13.2.. Druhé mají o něco lepší výkon a o 1 ohm větší Impedanci, první mají materiál membrány středového reproduktoru hedvábí a druhé polypropylen. Jaký je v tom praxi rozdíl anebo zda je to jen zanedbatelný detail? Taky nechápu jejich cenový rozdíl.. Které by jste mě doporučili a proč? Nebo pokud máte i jiný tip, budu vděčný. Dále se chci zeptat, zda nebudu potřebovat i nové rádio (mám některou odrůdu Blaupunktu..)Našel jsem náhodou i set repro se subem i zesíkem do 9K s repoduktory AUTOTEK ATX52. Přikládám odkaz.. Co si o tom myslíte a je to na feldě vůbec až tak potřeba pro v rámci možností kvalitní poslech?https://www.2din.cz/kompletni-sety-ozvuceni-skoda-felicia-1994-2001/kompletni-ozvuceni-skoda-felicia--1994-2001-nejlepsi-cena/Napadla mě alternativa s nějakými repro s lepšími basy na platíčku v kufru, co si o tom myslíte? Předem děkuji a doufám, že jsem Vám nesebral příliš mnoho času. Víťa :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.02.2020 15:01
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil sestavu přední 130mm reproduktory + 6x9 palce repro do zadního plata. V této sestavě dosáhneme nejlepšího výsledku, za nejméně peněz. Jako všude jinde platí, že je to otázkou financí. Do Felicie lze osadit i 165mm repro a dosáhnout tak podstatně lepšího výsledku, jedná se však o složitější zásah a úpravy. Repro Gladen Alpha 130 coax je ,,plug and play,, řešení, bez nutnosti úprav. Otázkou je, jestli rovnou nezvolit komponentní repro, které má oddělený výškový reproduktor a díky tomu mnohem lepší zvukový projev - výšky v úrovni posluchače. Díky hedvábné kalotě výškového reproduktorů mají reproduktory přesnější podání výškových tónů a díky nižší impedanci využijí lépe nízký výkon z autorádia, než v případě 4 Ohm reproduktorů. Nové autorádio bych určitě doporučil, v dnešní době lze pořídit za 2000,- autorádio vybavené funkcí Bluetooth, USB a AUX vstupem, vyšším výkonem a podstatně lepším nastavením, například Pioneer MVH-S420BT bude rozhodně dobrou volbou. Vhodné zadní repro pak například HERTZ X 690. Oválné repro má díky větší ploše membrány velmi slušnou basovou složku a není tak zcela nutné osazovat zesilovač a subwoofer.
1|Jiří Hejduk , 24.03.2019, 21:56
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda tyto reproduktory napasuji do stropu kufru u bmw e39 touring jako náhradu původních reproduktorů.S díky za reakci J. Hejduk
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.03.2019 15:32
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
98 %
22 zákazníků hodnotilo
20×
31. 7. 2023

pomer cena vykon naprosto super

Roman Platoš
8. 8. 2019

Rychlé dodání, a změna je markantní (oproti originálu). Kdo chce zlepšit zvuk bez dalších úprav ( subač, zesík) tak mu to bude stačit.

Sylva Smilovská
4. 7. 2019

Super koupě

Radek Darilek
3. 7. 2019

Spokojenost.

Radek
31. 5. 2019

Maximální spokojenost. Termín dodání do druhého dne od objednani. Splněno vše co jsem ocekaval. Dekuji

Ověřený uživatel
8. 5. 2019

repráky jsou naprosto v pořádku, hrají pěkně ve všech polohách (pokud neočekáváme, že nahradí subwoofer), ale jejich montáž do stropu kufru bmw e39 touring zvuk původních repráků nezlepší, protože hrajou dolů, takže na zadních sedadlech pořád nejsou vůbec slyšet vyšší frekvence. To by musel člověk doplnit tweetery ve dveřích.

Ondřej Kašpar
1. 11. 2018

zvuk vyborny nemam nic proti

Jan Strnad
9. 8. 2018

Výborná volba, i přímo na samotné aftermarket rádio hrají skvěle. Pěkně vykreslený zvuk i na limity prostoru pátých dvěří kombi.

Ověřený uživatel
7. 4. 2017

v porovnani s povodnymi jednopasmovymi je to kvalita

Ověřený uživatel
16. 12. 2016

Maximalni spokojenost

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.