Můj účet

Reproduktory Gladen GA-165Z-3

středobasové reproduktory, Ø 165 mm, 3 Ω, 93,84 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 66,3 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen GA-165Z-3

Modelová řada Zero představuje vstupní bránu do světa sound quality společnosti Gladen. Všechny komponenty této řady jsou ručně vyráběné i kompletované v Německu, což zaručuje špičkové zpracování. Německá preciznost se ukazuje na každém detailu reproduktorů řady Zero - membrána z tvrzeného papíru se zrnky jemného písku, hedvábné výškové reproduktory s designovou Hexagon mřížkou nebo robustní magnet zaručují nejen pokročilý zvukový projev, ale i vysoký výkon. Přesto je možné reproduktory řady Zero zapojit na zesilovač s nízkým výkonem a dokonce i na tovární nebo aftermarket autorádio. To je umožněno optimalizovanou účinností, vysokou citlivostí a sníženou impedancí na 3 ohmy. K optimální zvukové reprodukci přispívá i frekvenční výhybka s širokými možnostmi nastavení (neplatí u verze Active). Reproduktory Gladen řady Zero vás jednoduše nadchnou po všech stránkách.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen GA-165Z-3

 • Středobasové reproduktory řady Zero o průměru 165 mm.
 • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy umožní nízkou náročnost na zesilovač.
 • Membrána z tvrzeného papíru se zrnky jemného písku.
 • Šroubovací připojovací terminály u středobasového reproduktoru.
 • Vlnovec z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
 • Pevný litý koš s voděodolnou úpravou. 
 • Robustní systém magnetů s ochranou z gumy pro vysoký výkon bez zkreslení.
 • Gumový závěs pro dlouhodobou odolnost.
 • Ruční výroba a kompletace v Německu.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloGA-165Z-3
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,84 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 66,3 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír potažený jemným pískem
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen HG-165Z-3
Stáhnout

Komentáře k produktu

3|Miroslav Korbel , 29.05.2019, 02:22
Dobrý den, poprosím, když zapojím tyto repro které mají 3 ohm do předních dveří, je možné do zadních dát koaxiální 4 ohm? Nebude to dělat nějakou paseku?Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.05.2019 15:12
Dobrý den Vážený zákazníku, je to možné takto nakombinovat, přední repro bude s nižší impedanci výraznější, to však lze doladit pomocí funkce FADER.
2|Mirek , 19.02.2018, 13:15
Dobry den,tak po peclivem vyberu repro jsem vybral tyto.Sedi mi rozmerove i ohmicky-3 ohm.Mam bmw e46 coupe,je tam origo Harman Kardon zesik,spis mini,bo ma asi 4x20 W provozni vykon,vzhledem k tomu,ze Gladeny 100 W RMS,3 ohm jsou doporuceny k tomuto autu.Akorat neodejdou casem,kdyz nebudou dostatecne buzeny ?I když mají 3 ohmy a vysokou citlivost 93.84 db,to by mela byt vyhoda,jak pisete v jinych odkazech.Skladem mate 1 par,ja potrebuji dva.Jaka je objednaci doba?Dekuji s pozdravem Mirek.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.02.2018 09:35
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory jsou velmi dobrou volbou, mohu doporučit. K poškození, vlivem nižšího výkonu, určitě nedojde. Díky vysoké citlivosti budou hrát velmi slušně i při tomto nižším vybuzení. Objednací doba bude zhruba 14 dnů.
1|Patrik , 01.05.2016, 13:40
Dobrý den, M165 v2 středobas a ZERO středobas=Prosím jsou zde znatelné rozdíly?V přednesu,nemyslím výkon.Vím,že u tohoto setu je aj nastavitelná výhybka,tak prosím tu odpověď s ohledem na to,že nemám zájem o set,ale pouze o středobas.Pokud je ZERO lepší,myslíte,že ta výhybka bude hrát velkou roli?Nebo i samotný repro bude lepší od M165 ?poněvadž na jehoprofilu ho chválíte,ten středobas a srovnáváte dokonce aj s SQ řadou(pokud sem to dobře pochopil).Moc si vážím odpovědi.Děkuji vám P. ŠUDÁK.Jsem váš spokojený! Dlouholetý zákazník.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.05.2016 08:32
Dobrý den Vážený zákazníku, středobas ze ZERO řady je naprosto odlišný od verze M-LINE. Jsou použity jiné materiály, jak jste sám uvedl má jinou zatížitelnost a celkový přednes je tak o poznání jiný. Pro někoho může být rozdíl větší, pro někoho menší. Každý slyší rozdíly ve zvuku jinak. Porovnáváme pouze středobas samotný. Frekvenční vyhýbka VARIO, použita u ZERO řady, je pak také zcela jiná, nejen že má mnoho možností nastavení, ale také ma filtry jak pro výškové repro, tak pro středobas, což u verze M-LINE není.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.