Můj účet

Reproduktory Gladen GA-25GF

výškové reproduktory, Ø kaloty 25 mm, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen GA-25GF

Výškové reproduktory Gladen GA-25GF

Hedvábné výškové reproduktory s kalotou o průměru 25 mm, které můžete najít v balení oblíbených reproduktorů Gladen M 165 G2. Jelikož se jedná o náhradní díl, tak nejsou tyto reproduktory zabalené v blistru, ale nabízejí se volně. Součástí balení nejsou frekvenční výhybky, pokud máte zájem o sadu výškových reproduktorů včetně výhybek, pak si pořiďte produkt Gladen GA-25GF-CR. Modelová řada M-Line těží z pokročilých technologií vyšších řad reproduktorů Gladen a rozsáhlých zkušeností s konstrukcí reproduktorů, což umožňuje skvělou reprodukci zvuku za dostupnou cenu. Druhá generace této modelové řady navazuje na úspěšný bestseller německého výrobce a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou, inovovaná membrána ze sklených vláken nebo twistovaná měděnná kabeláž k výškovým reproduktorům. Všechny reproduktory řady M-Line disponují vysokou úrovní účinnosti, které bylo dosaženo kombinací uložení a nízké hmotnosti membrány. Nadstandardní citlivost spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače. Úspěch těchto oblíbených reproduktorů spočívá nejen ve skvělém zvuku s dané cenové kategorii, ale i v jednoduchosti instalace díky kompaktním frekvenčním výhybkám a stoprocentní spolehlivosti.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen GA-25GF

  • 25 mm vysoce účinný výškový reproduktor s hedvábnou kalotou.
  • Modulární design pro flexibilní instalaci.
  • Twistovaná měděná kabeláž.
  • Frekvenční výhybky nejsou součástí balení.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.

Katalogové čísloGA-25GF G2
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Ondřej , 06.10.2021, 11:12
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké frekvence tyto výšky zvládají. Nastavuji Gladen M165 a nevím jaké nastavit frekvence reproduktorů. Zapojeno bez zesilovače na autorádio Kenwood BT-306Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.10.2021 12:21
Dobrý den Vážený zákazníku, specifikaci těchto reproduktorů naleznete pod tímto odkazem . 
3|Miroslav Kolensky , 28.11.2018, 13:34
Koupeno jako set s reproduktory bohužel jeden výškový reproduktor chrastí při větší zátěži. Dávám tomu za vinu špatnou kabeláž při výrobě... (vadný kus)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.11.2018 15:01
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je s reproduktorem problém, zašlete nám jej k reklamaci, vyzkoušíme, případně zašleme k výrobci a dořešíme, k Vaší spokojenosti.
2|Jan , 14.09.2016, 23:19
Dobrý den,lze tyto výškové reproduktory zapojit bez výhybky tak jak jsou?děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.09.2016 09:20
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv. Zapojením bez vyhýbky, do sestavy, kde půjde do reproduktorů celé frekvenční pásmo, dojde k poškození/zničení výškových reproduktorů.
1|Mirek , 15.02.2016, 16:16
Dobrý den,mám komponenty GLADEN SQX 165 a odešli mi oba vyškáče..Mohu je nahradit těmito,nebo nějaké doporučení.Děkují
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.02.2016 16:21
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych spíše GLADEN HG-25SG.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
4 zákazníci hodnotili
Ověřený uživatel
25. 2. 2017

Jasné, přesné výšky, použité jako náhrada za výšky repro Hertz DSK 165.3, které byly příliš kovově ostré, řezavé.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.