Můj účet

Reproduktory Gladen GA-ZEROPRO20

Ø kaloty 20 mm, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen GA-ZEROPRO20
Aktualizováno

Reproduktory Gladen GA-ZEROPRO20

Výškové reproduktory z vysoké řady Zero Pro od Gladenu, které dokáží z hudby vytáhnout spoustu detailů, které u levných "výškáčů" nikdy neuslyšíte. Výškové reproduktory jsou dodávány v hliníkovém pouzdře.
Katalogové číslo:GA-ZEROPRO20
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 20 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Český návod - Gladen HG-20PV
Stáhnout

Komentáře k produktu

2|Petr H. , 25.08.2018, 17:49
Dobrý den, mám tyto reproduktory nainstalované ve voze Mazda MX-5 ND (2017 - BOSE audio) radikálně se zlepšily výšky které se předtím nedaly naprosto poslouchat, nyní bych je chtěl doplnit také novým středobasovýmy reproduktory, chci se zeptat jaké byste mi doporučili? popř. jestli máte zkušenosti jakou montážní hloubku mám hledat. Děkuji!
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 28.08.2018 17:11
Dobrý den Vážený zákazníku, předpokládám, že v této výbavě jsou reproduktory napájeny externím zesilovačem. V takové případě bych doporučil reproduktory GLADEN HG-165RS-3. Montážní hloubka by zde nemělas být problém, podobná instalace ZDE. Bude třeba určitě použít podložek.
1|Dominik , 24.07.2017, 17:25
Dobrý den, stavím jednu ze zatím nejlepších systémů do své O1 a jaký je zvukový rozdíl mezí těmito výšky a výšky hg- 28p? Vím že je to rozměrem kaloty...jinak to bude spolu se Reproduktory Gladen Zero 165 na 4 kanálový zes. Co vy na to? Tlumení mám 25mm alubutyl a 10mm neoprene na celém voze
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.07.2017 14:36
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, rozdíl je v rozměru kaloty. Pokud bude použit dvopásmový systém, tedy 165mm tředobas a výškový reproduktor, volil bych HG-28PV. Pokud by se osazoval třípásmový systém, tedy středobas, středový reproduktor a výškový reproduktor, pak volit HG-25PV.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.