Můj účet

Subwoofer Gladen M-LINE 12

subwoofer, Ø 12" (300 mm), 300 W RMS, 92,2 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Subwoofer Gladen M 12

Brouzdáte po internetu a hledáte cenově dostupný 300 mm subwoofer? Zkuste se podívat na osvědčený subwoofer z řady Gladen M-LINE, který si oblíbila spousta našich zákazníků. Má vysokou reálnou citlivost, pevnou a lehkou papírovou membránu s vrchlíkem ze sklolaminátu. Subwoofery z řady Gladen M-Line nabízejí fenomenální reprodukci basů při nízkých až středních úrovních výkonu. Lehká papírová membrána a speciální spider design umožňují vysokou účinnost ve spojení s dynamickou odezvou. Optimalizace výkonu subwooferu poskytuje působivou basovou odezvu a je jedinečná ve své cenové kategorii.

Hlavní vlastnosti subwooferu Gladen M 12

  • 300 mm subwoofer s vysokou účinností.
  • Černá středicí membrána - vlnovec (spider) z meta-aramidového vlákna se silnou odolností (Nomex).
  • Papírová membrána a vrchlík ze skelného vlákna.
  • Vysoká reálná citlivost 92,2 dB.
  • Super výkon 300 W RMS.
  • Jednoduchá a spolehlivá konstrukce.
  • Lakovaný plechový koš.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloM-LINE 12
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 300 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 450 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
92,2 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 130 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
32 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
48 l
Velikost bassreflexuNátrubek neboli bassreflex se používá při stavbě bassreflexových ozvučnic. Délka a průměr bassreflexu jsou velmi důležité parametry a je třeba se řídit tím, co konkrétní výrobce subwooferu doporučuje. Důrazně doporučujeme pořizovat pouze značkové a kvalitní bassreflexy se zaoblením na konci bassreflexu. Pokud je bassreflex ukončen rovnou trubicí, výsledkem je tzv. "prdění" subwooferu, kdy se vzduch vyfukujicí z bassreflexu třiští o ostrý konec bassreflexu. 100 x 200 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
29,2 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
112,1
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činitel jakosti (elektrické tlumení). Pohybuje-li se cívka subwooferu v magnetickém poli, generuje vlastní proud, který působí proti jejímu pohybu. Qes je bezrozměrný parametr a čím je číslo nižší, tím je generovaný proud vyšší a pohyb cívky je tak tlumenější, takže se snižuje celkový proud tekoucí cívkou, výchylka i citlivost kolem rezonance fs. Pohybuje se v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémech, u obyčejných univerzálních měničů, i 20. Subwoofery s příliš nízkou hodnotou Qes, velmi tlumený systém, nejsou vhodné do určitých typů ozvučnic. 0,41
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činitel jakosti (mechanické tlumení). Jedná se o mechanické ztráty ovlivňující (tlumící) pohyb membrány subwooferu. Qms je bezrozměrný parametr a čím je číslo vyšší, tím jsou ztráty menší, tzn. vyšší je i výchylka a citlivost ve spodním pásmu, pohybuje se kolem 0.4 - 25. 4,32
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činitel jakosti, zahrnuje v sobě oba parametry Qes a Qms (elektrický Qes a mechanický Qms). Pohybuje se v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, vyjímečně až 3. Qts subwooferu se počítá stejně jako například dvojice paralelně řazených odporů, na výsledek má tedy rozhodující vliv menší hodnota, kterou nelze překročit, tou bývá většinou Qes. 0,37
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 50 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. Tvrzený papír
Český návod - Gladen M-Line 12
Stáhnout

Komentáře k produktu

7|Honza , 07.11.2016, 18:31
Dobrý den, mám dvojici těchto subwooferů namontovanou v bassreflexové ozvučnici a sháním pro ně odpovídající zesilovač. Jaký by jste mi doporučil aby to hrálo v nějaké slušné kvalitě a hlavně s využitím potenciálu subwooferů. Mám od vás již dvou kanálový zesilovač carpower a jsem s ním spokojený, ale už sem ho ve vaší nabídce nenašel tak jestli mi doporučíte nějaký jiný.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.11.2016 10:28
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji subwoofery propojit, na výslednou impedanci 2 Ohm a použít zesilovač MAC AUDIO ZXS 1500 D.
6|Jakub , 26.04.2016, 15:55
Zdravim tak davam vedet o vysledku techto 4 subu..Necekal sem od toho moc.. Preci jen je to stredni trida..Ale opravdu me vazne prekvapily.. Ohybaj se mi (lehce) plechy kufr mi skace nahoru dolu... A kamos me slysi cca na pul km zmesta daleko.. Takze si myslim kdo si udela tyto 4 aktomu bednu tak si myslim ze udela lip nez si koupi dvojcata za 10-15000 mohu jen doporucit hraje to kvalitne a hodne slusne.. Nevim jak vam popsat jak to dobre a hluboce hraje... Preci jen 4 maji nizi ohmaz a vetsi citlivost a vetsi plochu membrany.. Pokud chcete poslete email kam bych mohl poslat foto jak to vypada v pezutku 206 3dver.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.04.2016 12:08
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi :-) Jsme rádi, že jste spokojen. Fotky uvítáme - dotazy@ahifi.cz .
5|Lukáš , 24.03.2016, 19:40
Dobrý večer. Chtěl jsem se zeptat jaký zesilovač by byl vhodný pro ten to subwoofer ? Chtěl bych mít tuto ozvučnici http://www.ahifi.cz/prazdna-ozvucnice-hollywood-hetp-12.htmla nevím který pak zesilovač by byl vhodný pro zapojení pokud budou v ozvučnici tři. Koukal jsem na tento zesilovač http://www.ahifi.cz/zesilovac-sinus-live-sl-a-1500-v2.htmlpokud by jste mi mohli pomoci byl bych moc rád. :) Děkuji s pozdravem Lukáš
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.03.2016 13:32
Dobrý den Vážený zákazníku, při paralelním zapojení tří subwooferů, bude impedance nad 1Ohm a je tedy možné použít zesilovač SINUS LIVE SL-A 1500 V2. V dané cenové relaci je to dobrá volba.
4|Jakub , 24.03.2016, 11:49
Dobry den. Nemate za co. Urcite dam vedet jaky byl vysledek :) preji krasny den :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.03.2016 12:44
Děkujeme, i Vám :)
3|Jakub , 23.03.2016, 12:13
Dobře děkuji za odpověd. právě že sme se jaksi zalekli že to \"zahořelo\" dodržela se impedance.. mám v plánu koupit tyto 4 subwofery.. a výkon sme nešli fakt na krev jak sem psal bylo tam max 150W +- 50%. Děkuji mockrát i samotný hraje lépe než co sem měl dvojče fakt super citylivý subáček doporučuji i jako 1 hraje fakt solidně na tu cenu byl sem překvapen sem zvědavej jak budou hrát společně (4) . hezký dne přeji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.03.2016 11:31
Dobrý den Vážený zákazníku, jsme rádi, že jste spokojen a děkujeme za recenzi. Výsledek se čtyřmi subwoofery nás také zajímá, dejte pak vědět, jaký byl výsledek.
2|Jakub , 23.03.2016, 06:58
Dobry den..Koupil sem od vas tento sub vcera mi prisel zapojil sem ho sesteloval s kolegou z prace (dela profi jezdi na panencak atd) nedali sme mu moc ma psanych 300w slo do nej hrubym odhadem sotva 150 a zacal smrdet spaleninou.. Nedre nic civka a vse vpoho.. Neni mozne ze civku necim nastrikali necim ochranym? Docela me to zaskocilo. Hral 10min cca ale je vpohode nikde nic nedre a nesel na max sel tak na 40% sveho vykonu . Dekuju za odpoved
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.03.2016 12:00
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se jedná o zcela nový, nehraný reproduktor, je běžné, že se cívka ,, vypaluje ,,. Je dobré reproduktor rozehrát, povolí závěs a tady to ,,zahoření,, je normálni jev. Bohužel nemáme v nabídce žádný ochraný povlak na cívky. Pokud se dodržela impedance, zapojení a výkon, neměl by mít reproduktor problém.
1|Anonym , 06.08.2015, 16:16
dobrý den, měl bych dotaz ohledně materiálu membrány, je to papír nebo nějaká imitace kovů/plastů
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.08.2015 16:27
Dobrý den Vážený zákazníku, materiál membrány je papír.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Richard Fogl
3. 11. 2017

Velice slušný produkt.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.