Můj účet

Reproduktory pro BMW Gladen One 100 BMW

Ø 100 mm, 60/90 W, 4 Ω, speciální reproduktory pro vozy BMW
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory pro BMW Gladen One 100 BMW
Aktualizováno

Reproduktory pro BMW Gladen One 100 BMW

Oblíbené reproduktory u majitelů BMW řady 1, 3 a 5, kteří nechtějí příliš investovat do lepší aparatury, ale mají ve svém autě základní audio systém a chtějí zlepšit zvuk. Zapojení je koncipované na samotné autorádio, není třeba instalovat externí zesilovač. Reproduktory pro vozy BMW řady 1..(E87/88/82/81), 3..(E90/91/92/93/94), 5..(E60/61), Z4 (E85) a další.., které nemají z výroby zabudovány výškové reproduktory.
Katalogové číslo:ONE 100 BMW
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 90 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

2|J , 22.03.2019, 09:53
Dobrý den, jaké reproduktory by byly nejsnadnější a nejlepší upgrade (cena/výkon) ze stávající soupravy? BMW E90 základní bussines rádio, pouze 4 reproduktory v autě (přední dveře, zadní plato). V plánu mám vyměnit asi jen ty dva přední. Jak je to s konektory?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2019 14:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ve voze máte v každém případě více reproduktorů, minimálně dva subwoofery, pod každou přední sedačkou. Osobně bych pak doporučil vyměnit přední sestavu reproduktorů za OEM systém GLADEN ONE 201 ALPHA, což bude zásadní posun, oproti současnému ozvučení. Zadní repro bych prozatím ponechal, uvidíte, zda takto bude stačit, či nikoliv.
1|Jakub , 20.06.2018, 17:26
Dobrý den, mám BMW e91 s úplně základní hudbou. Mohu vyměnit repro ve všech dveřích za tyto? Plus co byste mi prosím doporučili pod sedačky, aniž bych musel pořizovat zesilovač?. Případně vyměním rádio Business za Professional. Moc děkuji, Jakub
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.06.2018 08:47
Dobrý den, tyto OEM reproduktory pro BMW jsou cenově dostupným zlepšením, ale pokud hodláte měnit i subwoofery pod sedačkou, zvolil bych celý set od Gladenu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.