Můj účet

Subwoofer Gladen RS-X 10 Slim

10", 250 W RMS, 91,3 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen RS-X 10 Slim
-37 %
Poslední kusy

Subwoofer Gladen RS-X 10 Slim

9,7 cm hluboký slimový subwoofer od Gladenu, který se vejde téměř do všech koutů, kde klasické subwoofery nenamontujete. Pro optimální napájení použijte zesilovač Gladen RC90c2.
Katalogové čísloRS-X 10 SLIM
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 375 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
91,3 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průměr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 97 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
22 l
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
32,94 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
44,81 l

Komentáře k produktu

2|Martin , 10.10.2019, 20:00
Dobrý den. Chtěl bych místo současného bandpass boxu od ESX dát do své e39 touring OEM ozvučnici s tímto subwooferem. Jde mi o to, jestli nebude mít OEM ozvučnice příliš malý objem. Popř. jaký jiný SW bych měl vybrat do zmíňěné ozvučnice. Jde mi o trochu výraznější basový projev. Je mi jasné, že z tak malé ozvučnice žádné velké basy nedostanu, ale chtěl bych z toho vytěžit maximum. Dále bych se rád zeptal na radu, jestli v e39 zachovat do předních dveří originální ozvučnice s 13cm reproduktory a nebo jestli zakoupit redukce na 16,5cm repro a koupit větší. Tím bych asi i snadněji mohl dosáhnout lepších středobasů, popř jestli doporučíte nějakou variantu kolem cca 3tis. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.10.2019 09:16
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych do malé OEM ozvučnice volil spíše subwoofer HERTZ CS 250 S4, který má takřka ideální parametry. Ohledně reproduktorů je volba jasná - demontáž plastových boxů a osazení 165mm repro přes podložku. Zvukově je to zcela jinde. Dveře je samozřejmě třeba vytlumit, ale stojí to za to. Vhodné repro například HERTZ CK 165, pravděpodobně nejlepší volba, v cenové relaci do 5000,- bereme li v potaz zapojení na rádio, bez externího zesilovače.
1|Pepa , 06.07.2018, 16:42
Dobrý den, chtěl bych dát tento SW do basreflexové ozvučnice, mám zvolit 25l, nebo 35l? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 09.07.2018 11:04
Dobrý den, u tohoto modelu není objem basreflexové ozvučnice výrobcem popsaný, každopádně určitě bych zvolil spíše těch 35 l. Model RS-X 12 má mít 45 l. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Jakub Umprecht
18. 5. 2018

Výborný zvukový projev. Mám jej v zadních dveřích jako sekundární SBW, ale plně se výrovná hlavnímu ...také od Gladenu.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.