Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer Gladen SQX 08

8", 250 W RMS, 88,6 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Gladen SQX 08
Zapojeno v demopanelu
Tip

Subwoofer Gladen SQX 08

Krásný na pohled a lahodný na poslech - to je 8" subwoofer Gladen SQX 08, který opravdu umí. Mezi hlavní přednosti patří odvětrávaná cívka, litý koš, protkaná membrána a vysoký zdvih. Subwoofer Gladen SQX 08 patří k tomu nejlepšímu, co se v dané kategorii dnes dá pořídit. Pro vybuzení doporučujeme použít kvalitou odpovídající zesilovač Gladen RC90c2.
Katalogové číslo:SQX 08
ZnačkaGladen
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 375 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
88,6 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
4 Ω
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 104 mm
Doporučený objem uzavřené ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupěň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak
10 l
Doporučený objem bassreflexové ozvučniceBassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex" nebo šterbinu. Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
18 l
Velikost bassreflexuNátrubek neboli bassreflex se používá při stavbě bassreflexových ozvučnic. Délka a průměr bassreflexu jsou velmi důležité parametry a je třeba se řídit tím, co konkrétní výrobce subwooferu doporučuje. Důrazně doporučujeme pořizovat pouze značkové a kvalitní bassreflexy se zaoblením na konci bassreflexu. Pokud je bassreflex ukončen rovnou trubicí, výsledkem je tzv. "prdění" subwooferu, kdy se vzduch vyfukujicí z bassreflexu třiští o ostrý konec bassreflexu. 70 mm
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
45,9 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
13,3
Xmax + -Xmax - maximální výkyv membrány subwooferu jedním směrem– není to součet, nebo také zkratka pro maximální lineární výchylku. Výstup subwooferu se stává nelineární, když kmitací cívka začne opouštět magnetickou mezeru. +/- 8 mm
Průměr kmitací cívky subwooferuČím větší průměr kmitací cívky, tím má subwoofer větší zatížitelnost, laicky řečeno. 50 mm
Materiál membrány subwooferuSpecifický materiál, ze kterého je membrána subwooferu vyrobena. papír
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 4,5 kg
Český návod - Gladen SQX 08
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

16|Pavel D. , 21.08.2019, 18:07
Zdravim, jaky kabel nejlepe pouzit k propojeni zesilovace a tohoto subwooferu? Diky za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.08.2019 10:25
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych repro kabel Gladen LL 4.
15|Ondřej , 04.05.2018, 19:21
Dobrý den,přemýšlím o nákupu tohoto subwooferu, ale nevím, jestli ho plně vybudí tento můj zesilovač :Magnat RX 44. Velice Vám děkuji za radu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.05.2018 17:27
Dobrý den Vážený zákazníku, dle dostupných informací ano, při můstkovém zapojení dvou kanálů má výkonu dostatek.
14|Břetislav , 04.12.2016, 09:30
Dobrý denJaká je skutečná max. výchylka membrány xmax?U vás uvádite xmax +-14mmV příloze PDF od výrobce je xmax +-8mm.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.12.2016 16:35
Dobrý den Vážený zákazníku, máme opravdu chybně uvedeno, 8mm je správně, opraveno. Děkujeme za upozornění.
13|Novák , 22.09.2016, 09:35
A zase u toho subwooferu který jste mi dal je litráž bassreflexové ozvučnice ještě větší než u tohoto s 250wattáží, já mám 13litrovou bassreflexovou ozvučnici tak nevím aby se to nerozpadlo..
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.09.2016 15:58
Nelzlobte se, prosím, ale veškeré rady jsem již pravděpodobně vyčerpal...
12|Novák , 21.09.2016, 14:01
Děkuji za zodpovězení všech otázek.. bohužel originální subwofer je stejně zničen, koupím tedy do té bedny něco co má 150-175RMS aby to zhruba sedělo na těch 165RMS původních. Bohužel nemám 15-20 tisíc na nové Dom. Kino Poradil by jste mi nějaký subwoofer okolo těch zmiňovaných 150-175RMS který by mi šel dosadit do bedny a hrál ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.09.2016 14:13
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným subwooferem, který bude schopný zahrát v takto mále ozvučnici a s požadovaným výkonem, je například GLADEN RS 08.
11|Novák , 21.09.2016, 11:31
Podle výpočtu známého má můj box s bass reflexem 13,2 litrů a jelikož můj zesilvoač nepustí tento subwoofer na maximum jeho wattáže tak to prý nevadí, já nevím a nechci už tu dále mco spamovat odpověděl by jste mi na všechny otázky kdyžtak do e-mailu ? Rád bych tento problém dořešil, děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.09.2016 13:31
Dobrý den Vážený zákazníku, 13 litrů, pro bassreflexovou skříň, je pro tento subwoofer málo. Na zatížení nezáleží, takže bohužel ne, není to jedno. Osobně doporučuji pořídit nové domací kino, tohle opravdu nebude vhodné řešení.
10|Novák , 20.09.2016, 20:09
Rozměry bedny subwooferu jsou pak tady, bude na tento subwoofer satčit ? litry jsem nenašel a nevím jak by se to mělo počítat, tak se raději ptám vás odborníkůSubwooferVýška: 293 mm (11.5 in)Šířka: 281 mm (11.1 in)Hloubka: 319 mm (12.6 in)Hmotnost: 9000 g (19.8 lbs)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.09.2016 13:26
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměry jsou jedna věc, materiál, jeho tloušťka a konstrukce, je věc druhá.
9|Novák , 20.09.2016, 20:06
Pro subwoofer je vyhrazeno na zesilovači 330w špičkoví a 165w RMS výkon, Podle kamaráda by to mělo stačit jelikož originální subwoofer chraptěl už na polovině zesílení bassů tak mi kamarád doporučil větší výkon s tím že subwoofer sice nepojede naplno, ale při maximálním volume bassů nebude chrčet, i přez to mám však obavy aby se zesilovač nespálil myslíte že to zesilvoač vydrží ? jinak z906 je 5.1 domácí kino což asi víte, pokud odeberu center a 2 zadní reproduktory půjde vattáž do subwooferu ? nebo to tak chytré není a jak to je rozdělené tak to prostě je a nic s tím neudělám ? Omlouvám se za hned několik otázek ale nemám v tom tak úplně jasno tak doufám že mi je snad všechny zodpovíte :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.09.2016 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, podle kamaráda by to mělo stačit, ve skutečnosti je tomu bohužel naopak. Pro subwoofer je vždy lepší mít výkon zesilovače vyšší, než je RMS výkon reproduktoru. Pak nedochází ke zmíněnému zkreslení, při vyšších hlasitostech. Dalším důležitým faktorem je impedance, kterou je schopný zesilovač pobrat. Netuším, jaké jsou možnosti zesilovače u domácího kina. Pokud odeberete některý z reproduktorů, nepůjde výkon do subwooferu, takto to bohužel nefunguje.
8|Novák , 19.09.2016, 16:27
Dobrý den, chci se jen zeptat jestli mi tento subwoofer půjde rozměrově do bedny od reproduktorů logitech z906 Subwoofer co tam byl předtím měl i s rámem na šrouby 21,3cm zde není uvedeno jestli se subwoofer měří i srámem nebo ne. Ale zase na druhou stranu nikdě jsem 9\" subwoofery nenašel, nebo mám atipický subwoofer ? ale na youtube jsem viděl video kde v bedně od logitechu měl pán subwoofer od Pioneera a MTX
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.09.2016 13:21
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměrově by měl subwoofer pasovat. Otázkou je, co na to řekne zesilovač a litráž boxu.
7|Lumír , 10.09.2016, 14:10
Dobrý den potřebuju poradit hledám subwoofer k doplnění basu v autě mám chryslera pt cruisera nechci ubírat místo v kufru možnost použít místo rezervy není kolo je pod autem (rovné dno) nabízí se zastavba pod sedačku je vysoko případně před nohy spolucestujícího něco v laminátu...nechci tlak ani příliš vysoké decibely ale plný hutný zvuk...něco malolitrážního uzavřeného zvažuju tuto variantu případně carpower raptor 8\" nebo něco pod sedačku flet... radio pioneer 7 řadu zeselivač nadbytečně předimenzován od kenwoodu áčková třída s doby kdy sem se hodil za tlaky je mě ho líto prodat a shanět slabší ztráta peněz repro komponentní 160 pioneer carbon opět nejvyžší řadu...zvažuju bud tento nebo carpower raptor nebo pioneer 12\" flat pod sedačku nebo cokoli mě doporučíte pro plný hutný bas bez nároku na tlak či db...
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.09.2016 16:34
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer GLADEN z řady SQX, je velmi dobrou volbou. Vozím tyto subwoofery i ve svém voze a mohu opravdu doporučit. Na doplnění basové složky velice povedená volba.
6|Dominik , 09.06.2016, 01:58
Dobrý den, v zesilovčích mám celkem zmatek, chtěl jsem se zeptat jestli se hodí k tomuto subwoofru tento Mac Audio ZXS 2000 zesilovač nebo po případě jaký by se nejvíce hodil. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.06.2016 15:44
Dobrý den Vážený zákazníku, MAC AUDIO ZXS 2000 je dobrou volbou a lze bez problému použít.
5|Radek , 09.05.2016, 12:51
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak by hrál tento reproduktor v maličké 10ti litrové uzavřené ozvučnici nebo jestli bude hrát líp ve větší basreflexové ozvučnici. Zda je v tom velký rozdíl, protože docela řeším místo v kufru. Dále bych se chtěl zeptat jestli je pro něj vhodný zesilovač Mac Audio MPExclusive 2.0 XL. Předem děkuji :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.05.2016 14:56
Dobrý den Vážený zákazníku, výrobce udává 10l jako doporučenou litráž, pro uzavřenou ozvučnici. Lze tedy použít. Subwoofer pak bude zaměřen více na kvalitu a přesnost, s nižším akustickým tlakem. Zesilovač je možné použít, bohužel nevybudí subwoofer zcela na 100%.
4|mago78 , 13.05.2014, 00:09
Jen pro upřesnění, ten komentář co jsem myslel je u produktu gladen RS08 a je tam psáno pod vaším jménem toto:Odpověď: Ing. Karel Šudák, - AHIFI.CZDobrý den Vážený zákazníku, pokud Vám jde o kvalitu tak bych zvolil Gladen SQX 08, model RS 08 je dlouhodobě nedostupný. SQX 08 má kolega v BMW X5 a hraje neskutečně.Právě proto mě napadlo jestli je neměl náhodou pod sedačkama... A pokud bych teda zabudoval nějaký subwoofer do kufru myslíte, že je lepší měnit i ty pod sedačkama, nebo pak stačí už jen ve dveřích? Ještě mě zajímá váš názor na gladen vs. uDimension. Co jsem se díval, tak obě značky u vás máte v setu přímo pro BMW. Nebo co byste mi doporučil z Vašeho sortimentu pro tento vůz (určitě už jste někdy dělali hudbu do podobného auta)? Cenově bych nechtěl překročit hranici cca 15000,-. Samozřejmě čím míň, tím líp :-D. A nerad bych dělal větší zásahy do interiéru vozidla. V autě mám základní hudbu bez výškových reproduktorů. Předem Vám děkuji za Váš čas a odborné rady.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.05.2014 01:49
Dobrý den Vážený zákazníku, je lepší vyměnit vše pokud je vůz starší a navíc má základní audio systém, ano. My máme lepší zkušenost s Gladen pokud jde o OEM systémy. Hudbu sestavit do 15.000,- není problém, klidně se lze domluvit jak na konfiguraci tak na montáži, ale to nejlépe osobně nebo telefonocky pokud by Vám to nevadilo. :o)
3|mago78 , 12.05.2014, 17:50
Dobrý den. Mám BMW5 E61 a chtěl bych zlepšit basy. Ale nechci mít v kufru bednu kvůli místu. Nevíte jestli bych tento subwoofer dostal pod přední sedačky místo originálů co tam jsou? Samozřejmě počítám se zesilovačem... Někde jste zde psal, že ho má váš kolega v X5ce a hraje neskutečně, má ho v bedně v kufru, nebo pod sedačkama místo originál reproduktorů?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.05.2014 18:38
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, ten se Vám tam nevejde. Kolega X5 nemá ani neměl, to bude nějaký omyl. Pokud máte montážní místo pro subwoofer pod sedadlem, použijte OEM od Gladen HG 201, který je Plug & Play a má velmi slušný zvuk. Na dokreslení basů stačí zapojení na samotné rádio.
2|obelix , 09.07.2013, 16:32
Ano, značka Gladen je moji oblíbenou, byl jsem primo nadšený, když jste ji začali prodávat, mám od Vás i repro Gladen m-line, zatím v předních dveřích, časem je chci dát dozadu a dopředu pak řadu SQ, takže asi vezmu Gladen m-line 75.4, ma v můstku sice méně vykonu, ale pro mne porad dostatek. Děkuji za skvělou radu a vynikající přístup :-)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.07.2013 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, i 4 kanál od Gladen Vám malý basáček velmi slušně vybudí, my děkujeme za Vaši přízeň a spokojenost.
1|obelix , 08.07.2013, 19:52
Zdravím, vybírám zesilovač k tomuto sw, zaujali mne prozatím dva a to Helix B TWO nebo RF Punch P200-2, jsou cenově trošku od sebe, tak by mě zajímalo, jestli je třeba RF v něčem lepší? Nepotřebují výkon, spise kvalitu. Nebo by jste doporučili úplně jiný zesilovač do 5000Kč? Stačil by třeba i Gladen M-line 100.2? Předem díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.07.2013 21:33
Dobrý den Vážený zákazníku, u Rockford Fosgate docela zákazník hodně připlácí za značku, značka je to skvělá, ale trošku drahá na dnešní poměry. Helix B Two je povedený zesilovač, ale pokud se podíváme na výkon a kolik stojí, jedná se spíše o průměrný produkt. Bude to znít možná nuceně, ale opět bych se zde přikláněl ke Gladen M-line 100.2, jednak s ním máme opravdu výborné zkušenosti jak po výkonové stránce tak druhak po zvukové stránce na danou cenovou kategorii. Navíc to budete mít vše od jedné značky.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
6 zákazníků hodnotilo
7. 3. 2018

Perfektni vecicka, dokoupil jsem origo box..trochu drazsi ale co..hraje moc hezky, ciste a tlak jen tak akorat..casto kdyz otevru po delsi dobe kufr a uvidim toho prcka co mi tam vlastne dela ten velky randal v aute...vzdycky prekvapene koukam jak je MALEJ :)) *****

Miloš Hoffer
24. 9. 2016

Som velmi spokojny

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.