Můj účet

Reproduktory Ground Zero GZCF 7104XSPL

koaxiální reproduktory, 7 x 10", 200 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 86 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Ground Zero GZCF 7104XSPL

Reproduktory Ground Zero GZCF 7104XSPL

Zážitek skutečné koncertní atmosféry nebo klubového pocitu si žádá profesionální vysoké úrovně SPL. To však vyžaduje velmi speciální a výkonné reproduktory a také zesilovače. Vývojové oddělení GROUND ZERO nedělá kompromisy. Z tohoto důvodu jsou produkty řady COMPETITION tou správnou volbou pro náročné zákazníky s vysokými požadavky na úroveň SPL. Ground Zero GZCF 7104XSPL  je 7 × 10″ 4pásmový vysoce výkonný koaxiální reproduktorový systém s papírovou membránou vyztuženou vlákny a impedancí 4 ohmy.

Hlavní vlastnosti

 • Vysoce výkonný 4pásmový koaxiální reproduktor.
 • Vysoká účinnost (SPL).
 • Vodoodpudivá papírová membrána vyztužená vlákny.
 • 38 mm kmitací cívka z hliníkového drátu, potažená mědí.
 • Univerzální verze 4 ohmy.
 • Ocelový koš bez rezonance.
 • Pěnový závěs.
 • Push terminál.
 • 13 mm PEI výškový reproduktor s ochranou proti přetížení.
 • Středobasový reproduktor s 50 mm papírovou membránou.
 • 13 mm piezoelektrický supervýškový reproduktor.
 • Krycí mřížky součástí balení.

O značce

Ground Zero je tradiční německý výrobce ozvučení do aut, v jehož nabídce najdete množství výkonných subwooferů, spoustu reproduktorů do auta a desítky zesilovačů v různých cenových kategoriích, ale i kabely a montážní materiál. Značka Ground Zero Audio se kromě jiného zaměřuje na výkonné subwoofery a své skalní příznivce najde v soutěžích jako je db Drag apod. Jsme oficiálním prodejcem této značky pro Českou republiku a nabízíme vám ucelený a aktuální sortiment této značky.
Katalogové čísloGZCF7104XSPL
ZnačkaGround Zero
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 4pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 200 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 25000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 253 x 180 mm (10" × 7")
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 86 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vlákny vyztužený papír
Průměr středového reproduktoruPrůměr středového reproduktoru uvádíme jako průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty. 50 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 2 x 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

6|Jard025 , 09.11.2023, 15:44
Dobrý den, momentálně zapojené na zesilovač Mac Audio MPExclusive 4.0 do můstku.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 10.11.2023 08:53
Dobrý den Vážený zákazníku. V tomto případě lze reproduktory na daný zesilovač osadit a zvukově budou mnohem lepší volbou jak Hertz.
5|Jarda025 , 09.11.2023, 10:30
Dobrý den, jsou tyto repro výrazně lepší ve srovnání s Hertz DCX 710.3? Tyto Hertz mám, ale nejsem spokojený s jejich přednesem a chtěl bych to vylepšit. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 09.11.2023 15:29
Dobrý den Vážený zákazníku. Máte reproduktory zapojené na rádio a nebo externí zesilovač?
4|Zbyněk , 04.02.2019, 13:25
Dobrý den mám dotaz chtěl bych tyto repra do plata a do dveří bych chtěl ground zero gzic 13x. Byl by na to zesilovač hifonics X4 Andromeda. Je tato kombinace vhodná nebo ne děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.02.2019 16:40
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, tato kombinace je vhodná a lze použít. Bude třeba pouze ohlídat správné nastavení. Přední repro nemá až tak vysokou zatížitelnost a při nesprávném nastavení výkonu může dojít k jejich poškození.
3|Peter , 08.07.2016, 06:29
dobrý deň chcel by som vedet ako su na tom tieto repraky oproti jbl gto 939
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.07.2016 15:00
Dobrý den Vážený zákazníku, porovnáváte dvě rozdílné rozměrové kategorie. Osobně bych volil ověřené JBL GTO939.
2|kealko , 07.07.2016, 13:30
Dobry deň chcel by som sa opytať ako ci tieto repraky stoja za to chcel by som ich do auta na plato ďakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.07.2016 14:50
Dobrý den Vážený zákazníku, v této rozměrové kategorii budou reproduktory dobrou volbou, doporučuji.
1|Michal , 19.02.2015, 21:55
Dobrý den, chci se zeptat, máte je v demopanelu? případně slyšeli jste je jak hrají nebo jaké jsou na ně ohlasy? Byl jsem rozhodnutý pro INFINITY REF-9603IX ale tyto bych chtěl pouze z estetického důvodu jelikož mi je vidět skrz plato na subwoofer GZ. Tak by mě zajímalo porovnání. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.02.2015 18:38
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory v našem demo-panelu najdete v této sekci: http://www.ahifi.cz/reproduktory-na-demo-panelu/. Tyto G.Z. tam nemáme a ani je nikdo z nás neslyšel.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.