Můj účet

Aktivní subwoofer Hertz DBA 200.3

8", 110 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Hertz DBA 200.3

Aktivní subwoofer Hertz DBA 200.3

Hertz DBA 200.3 je 200 mm (8") aktivní subwoofer napájený 140 W zesilovačem, zabudovaným do zadní části ozvučnice. Ovládací panel slouží k nastavení frekvencí, úrovně a akustické fáze podle vlastního poslechového vkusu. Systém byl navržen tak, aby uspokojil ty, kteří potřebují basy v kompaktní velikosti pro použití v jakémkoliv vozidle.

Hlavní vlastnosti aktivního subwooferu Hertz DBA 200.3

  • 140 W integrovaný zesilovač.
  • Ovládací panel slouží k nastavení frekvence, úrovně a fáze.
  • Hi input vstupy pro autorádia bez RCA.
  • Jeden konektor pro snadnou instalaci a demontáž subwooferu.
  • Konstrukce z 18 mm MDF.
  • Šikmá zadní stěna umožňuje usazení za zadní sedačky.
  • Mřížka s logem Hertz, která nabízí 100% ochranu subwooferu.
Katalogové číslo:DBA 200.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 110 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 140 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
32 - 400 Hz
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
Z čeho je ozvučnice vyrobenaAktivní subwoofery mohou být vyrobeny z MDF desky, z tvrzeného plastu, z plechu, z hliníku nebo kombinací různých materiálů. MDF
Rozměry aktivního subwooferu293 x 330 x 263 mm

Komentáře k produktu

1|Radek Skočík , 30.08.2016, 15:08
Skvělá věcička do auta, skvěle hraje a zabere málo místa. Mohu doporučit!!!!
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.08.2016 17:13
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Radek Skočík
31. 5. 2021

Malý, ale hraje skvěle.

Jan Koch
2. 7. 2016

malí ale výkonný

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.