Můj účet

Aktivní subwoofer Hertz DBA 200.3

aktivní subwoofer, Ø 8" (200 mm), 110 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Hertz DBA 200.3

Aktivní subwoofer Hertz DBA 200.3

Hertz DBA 200.3 je 200 mm (8") aktivní subwoofer napájený 140 W zesilovačem, zabudovaným do zadní části ozvučnice. Ovládací panel slouží k nastavení frekvencí, úrovně a akustické fáze podle vlastního poslechového vkusu. Systém byl navržen tak, aby uspokojil ty, kteří potřebují basy v kompaktní velikosti pro použití v jakémkoliv vozidle.

Hlavní vlastnosti aktivního subwooferu Hertz DBA 200.3

  • 140 W integrovaný zesilovač.
  • Ovládací panel slouží k nastavení frekvence, úrovně a fáze.
  • Hi input vstupy pro autorádia bez RCA.
  • Jeden konektor pro snadnou instalaci a demontáž subwooferu.
  • Konstrukce z 18 mm MDF.
  • Šikmá zadní stěna umožňuje usazení za zadní sedačky.
  • Mřížka s logem Hertz, která nabízí 100% ochranu subwooferu.
Katalogové čísloDBA 200.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 110 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 140 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
32 - 400 Hz
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
Z čeho je ozvučnice vyrobenaAktivní subwoofery mohou být vyrobeny z MDF desky, z tvrzeného plastu, z plechu, z hliníku nebo kombinací různých materiálů. MDF
Rozměry aktivního subwooferu293 x 330 x 263 mm

Komentáře k produktu

1|Radek Skočík , 30.08.2016, 15:08
Skvělá věcička do auta, skvěle hraje a zabere málo místa. Mohu doporučit!!!!
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.08.2016 17:13
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Radek Skočík
31. 5. 2021

Malý, ale hraje skvěle.

Jan Koch
2. 7. 2016

malí ale výkonný

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.