Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Zesilovač Hertz H 604

4kanálový, 4 x 110 / 2 x 320 na 4 Ω / 4 x 160 W RMS na 2 Ω, třída AB
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Hertz H 604
-55 %
Poslední kusy

Zesilovač Hertz H 604

Hertz HPower je určen pro nadšence, kteří mají rádi zvuk s vysokým výkonem třídy AB. Propracovaný design v exkluzivní kovově šedo-modré povrchové úpravě je plusem pro každou elegantní instalaci. Diferenciální vstupní obvody zvyšují odrušení elektromagnetických ruchů a Bass Boost (45 Hz) nastavitelný na 0 / +6 / +12 dB dokáže přidat bass pokud uznáte, že ho máte málo. Provozní režim mono umožňuje vytvořit tříkanálový sub + přední systém nebo výkonný dvoukanálový systém. Vestavěné 12 dB / Oct crossover filtry obsahují Lo-Pass a Hi-Pass (od 50 do 500 Hz) pro široké možnosti nastavení zvuku. Díky funkci ART (Automatické dálkové zapnutí / vypnutí) se H 604 zapíná / vypíná pomocí zdroje, prostřednictvím vstupů na vysoké úrovni.

Hlavní vlastnosti zesilovače Hertz H 604

  • Zesilovač třídy AB s vysokým výkonem, stabilní na 2 Ω.
  • Propracovaný design s exkluzivní kovově šedou barvou.
  • Bass Boost (45 Hz) nastavitelný na 0 / +6 / +12 dB.
  • ART (automatické dálkové zapnutí / vypnutí) se zapíná / vypíná řízené zdrojem, prostřednictvím vstupů vysoké úrovně.
  • Mono provozní režim pro vytvoření tříkanálového systému sub + front nebo výkonného dvoukanálového systému.
  • Crossover filtry 12 dB / Oct., integrovaný Lo-Pass a Hi-Pass (od 50 do 500 Hz).
Katalogové číslo:H 604
ZnačkaHertz
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 110 / 2 x 320 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 160 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 500 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
50 - 500 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 45000 Hz
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. AB
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,04 %
Odstup signál/šum (S/N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 95 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0.2 - 5 V
Bass boostBass boost resp. zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy, při vysokém levelu bass boostu můžou reproduktory potažmo subwoofer už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat s rozumem. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů potažmo subwooferu. 0 / +6 / +12 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 100
Rozměry zesilovače223 x 51 x 365 mm
Hmotnost3,5 kg
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

9|Martin, 30.03.2020, 15:06
Dobrý den,Po konzultaci s Vámi jsem si vybral tento zesilovač, jak jste mi doporučoval.Co budu potřebovat za další materiál k tomuto zesilovači, abych zapojil vpředu Gladen RS a vzadu Gladen RC?Podložky po repro, konektory na AM repro a tlumení jsem si již kupoval před nedávnem u Vás.Jedná se o vozidlo ŠO II FL COM.Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.03.2020 15:39
Dobrý den Vážený zákazníku, pro instalaci bude potřebná kabelová sada REN20KIT pro připojení zesilovače k napájení, reproduktorová kabeláž ACV RCA 15 pro připojení reproduktorů - zhruba 18 metrů, a kabel ACV RCA 075 pro připojení vysokoúrovňového signálu zesilovače k autorádiu - zhruba 10 metrů. Doporučil bych také smršťovací bužírky SINUS LIVE ISS na spoje.
8|Tomáš, 22.03.2020, 16:15
Dobrý den , nedávno jsem od vás koupil reproduktory hertz CK 165. Chtěl bych použít tento zesilovač do Audi A4 b6 a zapojit ho na originál autorádio s RNS-E navigaci. Mohl by jste mi poradit jak zapojit zesilovač na toto rádio ? Nenašel jsem žádný RCA výstupy. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.03.2020 14:50
Dobrý den Vážený zákazníku, originální autorádio bohužel nemá RCA výstupy a bude tak třeba využít vysokoúrovňové vstupy (integrovaný HIGH/LOW převodník). Zesilovač má k tomu v balení i připravené konektory, které se následně zapojí do HI LEVEL INPUT a druhá strana vodičů je třeba připojit k reproduktorovým kabelům za autorádiem. Jak že to funguje se dočtete v sekci BLOG.
7|Patrik, 13.02.2020, 12:42
Dobrý den, je zesilovač vhodnou volbou pro RF T1650-S ? Bude dostačující? Momentálně jsou napojeny na MAC AUDIO MPX 4000 a výkon dle mého není dostačující a reproduktory při vyšších hlasitostech zkreslují. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.02.2020 16:22
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, H 604 je vhodný zesilovač a výkon bude mít dostačující.
6|Daniel, 19.01.2020, 01:13
Dobrý den, zajímá mne jestli je tento zesilovač vhodný pro reproduktory Hertz CK 165 nebo máte jiný vhodnější tip. Chci zesilovač napojit na originální rádio v Citroen C5 III. Je to možné? Bude se pak zesilovač sám zapínat a vypínat podle autorádia? Není tam nějaká časová prodleva při zap/vyp? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.01.2020 09:25
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač je vhodný, v rámci dané cenové relace velmi dobrá volba. Připojení k originálnímu autorádiu je možné, zesilovač má pro to přímo připravený vstup, včetně konektoru, který je v balení. Spínání zesilovače pak řeší funkce ART - spíná se signálem automaticky. Časová prodleva je minimální.
5|UnknowJitter, 04.12.2019, 14:51
Dobrý den! Tento zesilovač vypadá skvěle a zajímalo by mě jestli do tohoto zesilovače mohu připojit do jednoho kanálu 2 reproduktory 2ohm jeden repro má 50w RMS a zapojil bych je do seriálu aby dosáhli 4ohm.A ještě něco hodil by se tento subwoofer k tomuto zesilovači- Gladen M-Line 08 Free Air?Díky za odpověď!
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.12.2019 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, nezlobte se, ale nebudu na totožný dotaz odpovídat Xkrát. Již jsem Vám odpovídal 2x v emailu a tento totožný dotaz pod jiným jménem jednou mazal.
4|Filip Vojtěch, 03.12.2019, 16:13
Dobrý den. Mám dvě otázky díky za odpověď.První otázka:Dali by se tyto repráky k tomuto zesilovači?2x JBLgx963 do dvou kanálu (každý pár do jednoho kanálu bude mít 4ohm)a 2xJBL stage 810 do dvou kanálu? (do každého kanálu jeden reprák 4ohm)(Mají větší výkon ale nemělo by to nějak vadit nebo poškodit repráky asi)Druhá otázka:A kolik bude potřebovat voltů a ampérů zesilovač aby rozjel na max všechny repráky tedy 2x100w a 2x110w?Jsem začátečník.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.12.2019 16:37
Dobrý den Vážený zákazníku, zapojení není vhodné. Zesilovač nemá dostatek výkonu pro vybuzení popsané sestavy a při tomto zapojení bude s největší pravděpodobností docházet k přehřívání zesilovače a vypínání. Pokud nemá zesilovač dostatečný výkon, můžeme mít voltů a ampérů kolik chceme, ale výkon zesilovače to bohužel nezdvojnásobí.
3|Rostislav Heidlberger, 19.11.2019, 20:24
Dobrý den vážený Ahifi, chtěl jsem se zeptat, jestli tento zesilovač bude pro reproduktory Hertz CK 165 dostačující. Instalace bude v Superbu 3 kombi. Popřípadě můžete uvést lepší zesilovač, který se bude k uvedeným reproduktorům hodit. Děkuji za odpověď. S pozdravem Heidlberger.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.11.2019 11:32
Dobrý den Vážený zákazníku, zeslovač se k reproduktorům rozhoddně hodí. V dané cenové relaci je to velmi dobrá volba a mohu doporučit. Tuto kombinaci jsme již instalovali vícekrát a máme tedy vyzkoušeno.
2|Tomáš Bartůněk, 20.10.2019, 03:54
Dobrý den, vybudí tento zesilovač na max tenhle subwoofer? https://www.ahifi.cz/mac-audio-destroyer-jk-3000.html?gclid=Cj0KCQjw6KrtBRDLARIsAKzvQIGR00Glewkp520EmKZcirPtRn0i0A7oOekgv-L3i9ZdCl0uflhROBIaAlmMEALw_wcB
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.10.2019 12:22
Dobrý den Vážený zákazníku. Subwoofer má 400W RMS - zesilovač 320W RMS. SW bude mít malou rezervu
1|Tomáš, 18.09.2019, 14:02
Zdravím, bude tento zesilovač stačit na subwoofer https://www.ahifi.cz/subwoofer-gladen-rs-x-08.html#tab-rating a reproduktory https://www.ahifi.cz/mac-audio-power-star-2-16.html#tab-description?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.09.2019 14:34
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač je vhodný.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
15 zákazníků hodnotilo
15×
Ověřený uživatel
17. 1. 2020

Spokojenost

Pavel Wolf
26. 11. 2019

Cena/výkon na velmi dobré úrovní, zesilovač má dost výkonu pro většinu běžných i lepších reproduktorů, takže opatrně s nastavováním gainu, hlavně při nižších Ohmech reproduktorů.zesiluje pěkně v celém pásmu až do do velmi vysokých hlasitostí. Za mě skvělý nákup a hlavně v akci :-)

Ověřený uživatel
8. 11. 2019

Zatím spokojenost

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Vážený zákazníci, v těchto dnech může docházet k opožděné expedici zásilek z důvodu výrazného navýšení počtu objednávek. Na jejich včasném vyřízení usilovně pracujeme, mockrát děkujeme za pochopení.