Můj účet

Zesilovač Hertz HCP 2

2kanálový zesilovač, 2 x 65 / 1 x 200 W RMS (4 Ω), 2 x 100 W RMS (2 Ω)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Hertz HCP 2
-21 %
TipAkce

Zesilovač Hertz HCP 2

Hertz HCP 2 je stereo 400 W zesilovač navržený tak, aby dokázal rozšiřit nebo upravovat s maximální jednoduchostí tovární systém. Všechny zesilovače Hertz Compact Power jsou sestaveny z vysoce kvalitních komponentů. Systém rozptýlení tepla je optimalizován tak, že teplo je přenášeno do chladiče a poté rozptýleno po stranách zesilovače. Obsahuje filtry Bass Boost (0 ÷ 12 dB) pro zvýraznění nízkých frekvencí.

Zesilovač Hertz HCP 2 využívá těchto technologií

  • Extrudovaný hliníkový chladič poskytuje vysokou účinnost tepelného výkonu - použití horní strany chladiče k účinnému rozptýlení tepla generovaného elektronickými součástmi. Vnitřní teplota zůstává konstantní na všech úrovních výkonu.
  • Velké množství filtrů pro dosažení maximální všestrannosti: Low-Pass, Hi-Pass, Full Range, Bass Boost.
  • Speciální vyvážené vstupní obvody eliminují elektromagnetické rušení přítomné na vstupech předzesilovače nebo reproduktoru. Stupeň napájení je vybaven špičkovým transformátorem a kondenzátory Low-ESR 105°C, které jsou vybrány pro zajištění vysoké účinnosti a proudové kapacity.
  • Automatická funkce dálkového zapnutí / vypnutí automaticky zapíná a vypíná zesilovač pomocí rádia OEM; eliminuje potřebu vzdáleného signálu ze zdroje při použití reproduktoru. Tuto funkci lze také vypnout.
  Katalogové čísloHCP 2
  ZnačkaHertz
  OdkazyOficiální webová prezentace
  Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
  - Monobloky
  - 2kanálové
  - 3kanálové
  - 4kanálové
  - 5kanálové
  - 6kanálové
  - více kanálové

  Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

  Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

  2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

  3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

  4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

  6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

  Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
  2
  Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
  RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 65 / 1 x 200 W
  RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 100 W
  Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

  Odborně:
  V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

  Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

  Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
  10 - 65000 Hz
  Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

  Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
  0,01 %
  Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 103 dB
  Bass boostBass boost resp. zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy, při vysokém levelu bass boostu můžou reproduktory potažmo subwoofer už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat s rozumem. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů potažmo subwooferu. 0 - 12 dB
  Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 200
  Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 1 x 20 A
  Rozměry zesilovače215 x 190 x 50 mm
  Hmotnost1,8 kg

  Komentáře k produktu

  24|Robin , 20.10.2023, 20:24
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mohu použít tento zesilovač k subwooferu Hertz DS 30.3 a jestli to bude dobrá kombinace? Děkuji
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.10.2023 09:55
  Dobrý den Vážený zákazníku. Zesilovač lze k danému SW použít.
  23|Jaromír , 03.03.2023, 12:57
  Dobrý den. Zesilovač mám zapojený jen na subwoofer a potřeboval bych nějaké ovládání basů umístěné v kabině. Dokázali by jste mi doporučit nějaké ovládání? Děkuji
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.03.2023 15:38
  Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel, tento zesilovač nepodporuje žádné dálkové ovládání. 
  22|Zdeněk , 16.01.2023, 11:02
  Dobrý den. Je k tomuto zesilovači vhodná kabeláž Hollywood cca 28?
  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.01.2023 10:44
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít . 
  21|Pavel , 30.10.2022, 18:18
  Dobrý den koupil jsem set reproduktorů hertz na skoda octavia 1 combi aji s vytlumenim dveří rádio mám kenwod a zvuk nic moc půjde tento zesilovač napojit aby repro hrálo lepe diky
  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 01.11.2022 16:47
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze zvolit, ovšem doporučuji se následně zaměřit na správné nastavení výkonu a ořezu frekvencí zesilovače dle parametrů reproduktorů . 
  20|Andriy Borshchevskyy , 02.05.2022, 17:06
  Dobrý den,Myslite si že by byla dobra kombinace Reproduktory Powerbass S-60C s timto Zesilovač Hertz HCP 2??Popřipadě kolik by vyšla cca montaž?DěkujiS PozdravemAndriy Borshchevskyy
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.05.2022 14:58
  Dobrý den Vážený zákazníku, kombinace to vhodná rozhodně je, lze použít. Cena instalace zesilovače a připojení k reproduktorům je cca 3590,- a práce s tím spojená by zabrala 5-6 hodin.
  19|Tony , 06.03.2022, 00:24
  Dobrý den, mám ve Škoda Rapid origin. radio, tak tento zesilovač budu napojovat zřejmě pred Hi port. Vím, že se tady řešilo podobné téma. Jelikož nemám zadní dveře v základní výbavě osazeny repro, nebude tam asi ani kabeláž (asi). Ve kterem místě je lépe se na signal napojit? Je možné zapojit na vstup do vyhybek v předních dveřích??(ať nemusím přívodní signálový kabel dělit. A prosím, kde je dobre umistit zesilovač? Pod předním sedadlem být může?? Děkuji.
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.03.2022 16:22
  Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji vzít signál přímo za autorádiem. Umístění zesilovače je čistě na Vás. Klidně jej lze dát pod přední sedačku.
  18|Pavel , 06.01.2022, 05:22
  Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat,zda mohu u tohoto zesilovače použít rca konektor např: https://www.ahifi.cz/gladen-rca.html#tab-description ?Chtěl bych ho použít do Mondea mkV 2016 a zachovat originál autorádio.(set zes+sub mám už od Vás zakoupeno,jen předělával z jiného auta). Předem děkuji za odpověď.
  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 06.01.2022 15:14
  Dobrý den Vážený zákazníku, tento typ zesilovače má již předchystaný podobný konektor přímo v balení pro možnost připojení na originální autorádio, není tedy nutné dokupovat další komponent. 
  17|Jirka , 13.12.2021, 10:04
  Dobrý den, zahlédl jsem u předešlého příspěvku, že tento zesilovač je vhodný pro reproduktory Hertz Ck 165. Mám Audi A5 2010 Coupé a tyto reproduktory jsem tam nedávno namontoval s tím, že oproti originálním obyčejným reproduktorům budou hrát fantasticky, ale po sléze jsem byl zklamaný z celého efektu jelikož originální rádio výkon asi nedokáže přenést. Otázka zní, zda s tímto zesilovačem bude zvukový výsledek reproduktorů úplně někde jinde ? A druhá otázka, kolik by stala instalace tohoto zesilovače do mého auta se vším všudy ? Předem mockrát děkuji za odpověď a radu.
  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 13.12.2021 15:59
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít tento zesilovač a instalace samotná je na cca. 8h = 4792,- s dph. . Pro více informací se na Nás prosím obraťte přes mail .
  16|Ludek Novak , 23.11.2021, 22:05
  Dobrý den, chtěl bych si jen ověřit jestli to chápu dobře. Pokud zapojím na tento zesilovač subwoofer \"do můstku\", tedy zapojím + 1.kanálu a - 2.kanálu dostanu z tohoto zesilovače při 4Ω zde psaných 200w? Nebo výkonu 200w docílím již využitím pouze jednoho kanálu tzn +a- 1.kanálu a 2.kanál zcela nevyužitý a tím pádem by po zapojení + 1.kanálu a - 2.kanálu zesilovač vyprodukoval 400w, které zmiňujete v textu. Předem děkuji za odpověď a případné poučení. Hezký den
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.11.2021 15:28
  Dobrý den Vážený zákazníku, pro připojení subwooferu je třeba využít můstek, tedy zapojení + pólu z jednoho kanálu a - pólu z druhého kanálu, tím kanály zmůstkujeme a dostaneme výkon 200 watt RMS při impedanci 4 Ohm. Zmíněný výkon 400 Watt je maximálním výkonem zesilovače při klasickém stereo zapojení dvou kanalů.
  15|Adam , 07.08.2021, 15:46
  Dobrý den. Je možné na tento zesilovač zapojit 2 zadní reproduktory Ground Zero GZCS 12CX a k tomu ještě subwoofer JBL STAGE 810? Nebo byste mi doporučili jiný model zesilovače? Chtěl bych to do w124 zároveň s OEM ozvučnicí Basser 8\" pro Mercedes. Děkuji
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.08.2021 10:11
  Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač je pouze dvoukanálový, lze tedy na něj připojit dva reproduktory nebo subwoofer při můstkovém zapojení, Vše současně připojit nelze. Pokud je v plánu připojit na zesilovač jeden pár reproduktorů a subwoofer, doporučuji volit 4-kanálový zesilovač, vhodnou volbou je například NAKAMICHI NKTA100.4.
  14|Jiří , 25.07.2021, 22:14
  Dobrý den, je možné použít tento zesilovač k subwooferu https://www.ahifi.cz/subwoofer-v-boxu-jbl-s2-1224ss.html?gclid=Cj0KCQjwl_SHBhCQARIsAFIFRVVSzjN14f60FpwwZLule-BHZRF4Hv2fWshKJaNU5SNbxxPTZlk9lpgaAtkpEALw_wcB . popřípadě jaky jiný použív v cenové relaci do 4000,- .Děkuji za odpověd.
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 27.07.2021 12:07
  Dobrý den Vážený zákazníku. Zesilovač použít lze, ale nevyužijete SW na 100%. Doporučil bych spíše volit silnější zesilovač HCP 2X.
  13|David Zlámal , 20.02.2021, 19:54
  Dobrý den, jaký zesilovač by jste doporučili pro tento subwoofer? https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-TV/Auto-HiFi/Subwoofery-do-auta/Auto-subwoofer-boxy/2x-25-cm-2x-10-subwoofer-Auna-CB250-50-svetelny-efekt-25-cm-10-oxid-1.html děkuji za odpověď.
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.02.2021 12:25
  Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel nedokážu odpovědět. Nikde jsem nedohledam RMS výkon ani impedanci tohoto SW.
  12|dan , 10.02.2021, 14:01
  Zdravím, dle fotek disponuje hi input vstupem, takže lze vzít signál z repro bez použití hilow adaptéru?
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.02.2021 14:05
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, přesně tak.
  11|Jaroslav Buchtela , 05.01.2021, 13:25
  Dobrý den, max. 3000 Kč.
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.01.2021 13:33
  Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych rozpočet navýšit, v cenové relaci do 3000,- mohu nabídnout pouze ten nejlevnější zesilovač a nejlevnější subwoofer, jaký máme v nabídce a tuto sestavu bych osobně asi zrovna nedoporučil.
  10|Jaroslav Buchtela , 05.01.2021, 11:48
  Dobrý den, co by jste mi doporučil za repro a zesilovač k tomuto boxu https://www.ahifi.cz/oem-ozvucnice-basser-10-ford-2.html ?
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.01.2021 12:19
  Dobrý den Vážený zákazníku, v jaké cenové relaci budeme hledat, prosím? Možností je mnoho.
  9|Jaroslav Buchtela , 04.01.2021, 16:39
  Dobrý den, ještě bych se zeptal jaký reproduktor by jste mi doporučil k tomuto zesilovači?
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.01.2021 10:43
  Dobrý den Vážený zákazníku, hledáte reproduktory nebo subwoofer? Případně v jakém rozměru?
  8|Jaroslav Buchtela , 01.01.2021, 23:16
  Dobrý den, můžu použít tento zesilovač k subwooferu Hertz DS 25.3? Bude u uzavřeném box ve Fordu S-max v kufru v podlaze.
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 04.01.2021 15:57
  Dobrý den Vážený zákazníku. Ano , můžete tento zesilovač použít.
  7|Radim Rataj , 24.11.2020, 21:47
  Dobrý den je tento zesilovač vhodný pro napájení jednoho páru reproduktorů Focal 165 AS? Nebo by jste doporučil jinou alternativu. A ještě jeden dotaz - v případě zapojení přímo na HI - imput zesilovače se to u rádia zapojuje jak? - stejně jako v případě použití Hi-low adaptéru a cinche tj. na vývodni dráty vedoucí k reproduktoru! Děkuji pěkně
  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 25.11.2020 13:35
  Dobrý den Vážený zákazníku, tento zesilovač má přímo adaptér na kabeláž,do kterého připojíte stejně jako u High/Low adaptéru kabeláž od zadních reproduktorů poté jej vložíte do slotu na zesilovači, čímž přivedeme signál z rádia do zesilovače. 
  6|Petr , 12.09.2020, 14:56
  Dobrý den, chci se zeptat, kam správně zapojit dvoulinku od subwooferu, aby do subwooferu šly 4ohm a 200w?
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 14.09.2020 13:21
  Dobrý den Vážený zákazníku. Na zesilovači je značení pro zapojení na můstek. Z jednoho výstupu použijete + a z druhého - . Vše je popsáno v návodu i vyobrazeno na zesilovači.
  5|René , 07.09.2020, 15:59
  Dobrý den, doporučili by jste mi kabely na propojení tohoto zesilovače se subwooferem? Děkuji
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.09.2020 10:33
  Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud jde o kabeláž mezi SW a zesilovačem, doporučuji volit kabel Sinus Live CCA-6,0.
  4|Honza , 30.08.2020, 08:23
  Dobrý den, prosím Vás, v dotazu od Toma píšete, že je nestabilní pro 2 Ohm, ale v dotazu u reproduktorů Focal ES 165 KX2 (2 Ohm) píšete, že je to pro ně ideální volba. Jak je to tedy? Byla by pro tento zesilovač snad lepší varianta Focal ES 165 K (4 Ohm)? Nebo spíše pro Focal ES 165 KX2 vybrat jiný zesilovač? Děkuji
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.09.2020 10:19
  Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač není stabilní při impedanci 2 Ohm pouze v můstkovém zapojení (propojení kanálů, v případě zapojení subwooferu). Pokud ale zapojujeme reproduktory a využíváme tak každý kanál sólo, není to problém, zesilovač umí 2 x 100 Watt RMS / 2 Ohm.
  3|Ondra , 09.06.2020, 17:47
  Zdraví Vás, chci se zeptat, jestli je možné použít tento zesilovač se sub. Mac Audio Edition BS 30 při zapojení do můstku. Popřípadě jaký jiný by jste doporučili. Předem děkuji za Vaši odpověď.
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.06.2020 07:56
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač lze použít, v cenové relaci do 3000,- je to nejlepší volba, jakou máme v nabídce.
  2|Tom , 14.04.2020, 22:30
  Dobrý den, mám doma OEM harman kardon subwoofer a rád bych si ho zapojil společně s nějakým zesilovačem do auta BMW e46. Nejraději bych to vyřešil originálním harman zesilovačem, avšak to bych musel měnit kompletní kabeláž, jelikož auto továrně nemá tuto výbavu, což se mi moc nechce. Myslíte, že by pro tento subwoofer byl dostačující zesilovač hertz hcp 2, popř. byli byste mi schopni poradit jakékoliv vhodnější zesilovače? Ještě by mě zajímalo, zda nemůže vadit, že je originálně upevněný v kufru u podběhu pod čalouněním, nějaké větší ohřívání by nebylo úplně žádoucí.Děkuji, přeji hezký den.
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.04.2020 17:04
  Dobrý den Vážený zákazníku, v první řadě bude nutné ověřit parametry originálního subwooferu. Zesilovač HCP 2 je stabilní pouze při impedanci 4 OHM a nejsem si jistý, zda originální subwoofer nemá pouze 2 Ohm, což by byl problém.
  1|Jirka , 23.10.2019, 10:05
  Dobrý den. Byl by vhodný k repro hertz ck 165, nebo doporučíte jiný. děkuji
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.10.2019 10:52
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač je vhodný, lze použít. V této cenové relaci velmi dobrá volba.

  Hodnocení

  Celkové hodnocení
  100 %
  14 zákazníků hodnotilo
  14×
  CKdh
  3. 7. 2020

  wWXj

  Martin Strahl
  4. 10. 2019

  Zesilovač mám zapojený v můstku na subwoofer Gladen RS 08 VB na něho má výkon ažaž. Zvukově super nastavení taky.Velmi kvalitní matné provedení logo je frézované v hliníku.Super zesák doporučuji.

  Ohodnoťte produkt:
  Zeptejte se nás
  Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.