Můj účet

Reproduktory Hertz MPK 130.3 PRO

Ø 130 mm, 100/200 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz MPK 130.3 PRO

Komponentní 2pásmové reproduktory Hertz MPK 130.3 PRO

Systém reproduktorů MPK 130.3 byl navržen tak, aby zajistil širokou odezvu nízkých frekvencí, a to i v automobilech bez místa pro subwoofer. Díky technologiím V-cone® a "Boundary Free Surround" se MP 130.3 středobasový reproduktor může pochlubit vynikajícími rozptylovými vlastnostmi a generuje vysoké SPL výkony v kompaktním rozměru. Výhybky MPCX 2.3 byly navrženy pro maximální přirozenou akustiku.

Hlavní vlastnosti výškových reproduktorů Hertz MP 25.3

 • Tetolonové vlákno měkké kaloty pro přirozenou a detailní reprodukci.
 • Geometrie „centrálního ladění“ pro nižší rezonanční frekvenci a snížené harmonické zkreslení.
 • Neodymový magnet s vysokou hustotou toku optimalizovaný pro maximální kontrolu.
 • 25 mm ferrofluidem chlazená hlasová cívka.
 • Zadní komora naplněná tlumícím materiálem pro nižší Fs.
 • Čelní deska s optimalizovanou geometrií FEM (Finite Element Modeling) pro vysokou linearitu mimo osu.
 • Široká nabídka instalačního příslušenství pro snadnou integraci do auta je součástí balení.

Hlavní vlastnosti středobasových reproduktorů Hertz MP 130.3

 • Měděná hlasová cívka navinutá na polyamidu kombinující vynikající ovládání výkonu v kombinaci s rychlou odezvou hudebních přechodů.
 • Exponenciální profil membrány V-cone® z lisované buničiny s bavlněnými vlákny kombinující tuhost a lehkost pro širokou frekvenční odezvu.
 • Profil membrány geometricky optimalizovaný pro maximální linearitu a rozptyl.
 • “Boundary Free” gumový závěs pro lepší efektivitu a širší basy.
 • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinaci s velmi nízkým obsahem uhlíku pro nízké zkreslení při vysokých výkonech.
 • Nízká montážní hloubka, akusticky průhledný koš z hliníkové slitiny.
 • Kovová mřížka s logem Hertz v balení.

Hlavní vlastnosti výhybek Hertz MPCX 2.3

 •  Dvoupolohový přepínač (0 / +2 dB) pro nastavení úrovně výškového reproduktoru pro jemné doladění.
 • 160 V vysoce kvalitní bi-metalizované polyesterové filmové kondenzátory s ultranízkým DF pro maximální průhlednost zvuku a elegantní frekvence.
 • Konstrukce s malým půdorysem pro snadnou instalaci, s horní větrací mřížkou pro efektivní odvod tepla.
Katalogové číslo:MPK 130.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 22500 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Kulový lis s bavlněnými vlákny
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 29 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

1|Kamil Lysaak , 16.08.2020, 13:55
Kolik je montážní hloubka? A nebo vlezou se montážní hloubkou do předních dveří felicie?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.08.2020 14:08
Dobrý den Vážený zákazníku, upravit bude třeba plast za reproduktorem, to je však třeba prakticky u všech neoriginálních reproduktorů a není to složitá úprava, pak repro vejde bez problému. Přesnou montážní hloubku bohužel výrobce ve stručném popisu neuvádí, pokud by to bylo třeba, mohu přímo oměřit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Jiří Ouředníček
21. 1. 2021

Na tohle jsem se těšil a upřimně mám radost. Dal jsem jim ještě zesilovač Hertz HCP2 2x65w RMS vytlumil dveře a hrajou krásně. Bude potřeba asi stíněný kabel nebo lepší nahrávky. Na výškách je to slyšet a to je mám stažené na nulu v rozbočovači a na rádiu tak normálně..

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.