Můj účet

Reproduktory Hertz SV 165.1

středové reproduktory, Ø 165 mm, 150 W RMS, 4 Ω, 97 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 66 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz SV 165.1

Středové reproduktory Hertz SV 165.1

Reproduktory Hertz SV 165.1 mohou být použity pro systémy, kde je kladen důraz na velmi vysoký výkon. Stejně jako subwoofery Hertz SX, i SV 165.1 má pevnou a robustní konstrukci, a stejně jako všechny ostatní komponenty SPL Show využívá měděnou kmitací cívku, která je navinutá na dvouvrstvém obalu, pro vysokou tepelnou a mechanickou odolnost i v extrémních podmínkách. Membrána je vyrobena z vodoodpudivého lisovaného papíru, který je pevný a lehký. Dvojitý gumový závěs zajišťuje linearitu i za extrémních podmínek, což přispívá k vysokým hodnotám výkonu.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz SV 165.1

  • Feritový magnet s vysokou hustotou pro špičkový výkon.
  • Dvouvrstvá měděná cívka pro vynikající tepelné a mechanické schopnosti.
  • Vysokonapěťové pocínované svorky.
  • Membrána z lisovaného vícevrtsvého papíru, který je lehký a vodoodpudivý.
Katalogové čísloSV 165.1
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 150 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 400 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
97 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
100 - 10000 Hz
Průměr středového reproduktoruPrůměr středového reproduktoru uvádíme jako průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty. 165 mm
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Ultra lehký lisovaný papír
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Jan , 06.10.2023, 17:33
Dobrý den chci se zeptat má soundsystem v Octavii 2 a chci to použít jako subwofer repro.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 10.10.2023 16:50
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktor nelze použít. Původní má jinou impedanci. Vždy je nutné volit originální reproduktory. 
3|Dan Nguyen , 09.03.2022, 11:07
Dobrý den. Pasuje do audi a6 4f nemám tam Bose.Děkuji za odpověd
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.03.2022 12:19
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o středový reproduktor v rozměru 165mm., což je velmi specifické řešení a do Vašho vozu určitě vhodný nebude. Máte v plánu měnit pouze středobasové reproduktory nebo komplet přední repro? Zkusíme společně najít vhodné řešení.
2|David Látal , 03.06.2021, 12:30
Co by stě prosím doporučily za zesilovač pro tyhle reproduktory popřípadě jaké kabely a výhybky mockrát děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 03.06.2021 14:44
Dobrý den Vážený zákazníku, záleží s jakou sestavou a jak se chystáte reproduktory zapojit ? 
1|chuva , 04.02.2019, 22:38
Dobrý den, je k těmto repro nutná výhybka, popř. jaká....? Klasická 2 pásmová asi ne, když tyto repro mají rozsah 100-10kHz
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.02.2019 14:16
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zapojení středových reproduktorů by byla vhodná třípásmová frekvenční vyhýbka.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.