Můj účet

Reproduktory Mac Audio APM FIRE 69.3

6" x 9", 70/280 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 76 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio APM FIRE 69.3
-12 %
Poslední kusy

Reproduktory Mac Audio APM FIRE 69.3

Kvalitní materiály, dynamický basový zvuk a líbivý design. To jsou ovály 6 x 9" Mac Audio z nejoblíbenější řady APM FIRE. Membránu tvoří vrstvený lakovaný a speciálně lisovaný papír, který společně s lehkým pěnovým závěsem zajišťuje vynikající účinnost. Robustní ocelový koš s přídavnou ventilací kmitací cívky zase zaručuje maximální odolnost. Díky použití systému měření Klippel se Mac Audiu podařilo dosáhnout optimálního výkonu, stejně jako homogenního a přesného magnetického pole. Robustní mřížka s gravírovaným hliníkovým logem chrání reproduktory a eloxovaný výškový reproduktor. Reproduktory jsou velmi dobrou koupí v této cenové kategorii.
Katalogové čísloAPM FIRE 69.3
ZnačkaMac Audio
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 280 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6" x 9"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 76 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Mac Audio APM FIRE 69.3
Stáhnout

Komentáře k produktu

22|Leša , 05.07.2023, 15:03
Dobrý den,tyto ovály mam zakoupené u Vás a moje otázka zní-jsou vhodné do uzavřené ozvučnice???původně jsem je měl v platu,ale nyní se stěhují do tahače DAF xf 106 a budou namontovány nad postelí…bohužel jiná možnost montáže než do bedny není….děkuji za odpověď 👍
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 07.07.2023 16:06
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít do uzavřené ozvučnice v případě zapojení na rádio, v případě že jej budete chtít použít na zapojení k zesilovači doporučuji ověřit objem ozvučnice. 
21|Petr , 28.09.2022, 18:03
Dobrý den mám Octavia 2 , a mám rádio Kenwood 105 , jaké prosím doporučujete auto rádio a oválné repra do plata ? Chci ať nemusím zapojovat sub chtěl bych ať to hraje silně a čistě díky
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 03.10.2022 16:11
Dobrý den Vážený zákazníku, prosím o upřesnění Vaší cenové relace a to nejlépe na mail dotazy@ahifi.cz, kde Vám rádi poradíme s výběrem vhodných komponentů . 
20|Martin , 27.05.2020, 13:31
Zdravim, ake dlhe su privodne kable k reproduktorom, ktore su sucastou balenia? Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.05.2020 14:05
Dobrý den Vážený zákazníku, kabeláž v balení má 2 x 150cm.
19|Martin , 03.04.2020, 20:46
Radio je LG lcf810br
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.04.2020 11:26
Dobrý den Vážený zákazníku, to je běžné autorádio, s koncovým zesilovačem 4x53 watt. Lze k němu tedy připojit dva páry reproduktorů, přímo na reproduktorovou kabeláž. Pokud je v plánu osazovaz více jak dva páry repro, pak bude třeba použít externmí zesilovač.
18|Martin Balla , 03.04.2020, 00:08
A nebo jestli to jsou cinch konektory nebo RCA netuším červena a bila tam je, takže bez zesilovače reproduktory nebudou fungovat ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.04.2020 08:58
Dobrý den Vážený zákazníku, RCA a CINCH je totožné, ale jak jsem psal, tento výstup slouží pro připojení externího zesilovače, nikoliv pro přímé připojení reproduktorů. Repro však lze připojit na kabeláž autorádia, která je k tomu určena. Zkuste mi napsat k jakému autorádiu se připojuje, třeba to pomůže k řešení dotazu.
17|Martin , 01.04.2020, 23:34
Dobrý den, potřeboval bych poradit jak propojit tyto reproduktory s rádiem který ma vývody RCA samice a na reproduktorech jsou fast on konektory. Nevim si stím radyDěkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.04.2020 08:06
Dobrý den Vážený zákazníku, RCA výstup sloužít k připojení externího zesilovače, nikoliv k připojení samotných reproduktorů.
16|Pavel , 24.02.2020, 10:45
Dobrý den, jelikož mám v zadních dveřích základní repro 130mm, rozhodl jsem se osadit zadní plato těmito reproduktory a zachovat připojení na org. autorádio(4x 48w).Rád bych se ale zeptal z Vašich zkušeností - bude to v zadním platu pěkně hrát? Rád bych si poslechl i nějaký příjemný bas. Nebo mám raději vytlumit zadní dveře a osadit je lepším reprem?Děkuji :)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.02.2020 10:53
Dobrý den Vážený zákazníku, oválné repro do zadního plata je v tomto případě rozhodně lepší volbou, mohu doporučit.
15|Roman Marimon , 29.12.2018, 21:17
Dobry den , mohu jen doporucit , megane 2 sedan - predni apm fire 2.13 a zadek apm fire 69.3 . hraje krasne !!!! Doporucuji !!
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 02.01.2019 10:56
Dobrý den, děkujeme za recenzi, jsem rád, že jste spokojený.
14|lacko , 17.03.2018, 13:35
dobry den mam dotaz co by jste doporučil .tito repro reproduktoy mac audio apm fire 69.3.nebo reproduktory mac audio performace x69.3.nebo ještē jbl gt7-96.popřipadne co by se hodilo ke subwooferu jbl gt-5 ktery mam dēkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.03.2018 13:08
Dobrý den, zde bych šel cestou pořízení oválů od JBL, jednoznačně. Máte subwoofer JBL a momentálně jsou tyto ovály JBL navíc v akci.
13|Martin , 29.01.2018, 05:58
Dobrý den chci se zeptat jestli je možné je osadit do fabie 1 bez nějakých velkých úprav ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.01.2018 13:00
Dobrý den Vážený zákazníku, záleží kam, osobně bych je montoval pouze do zadního plata, kam je třeba udělat potřebné otvory.
12|Radek , 21.08.2017, 20:00
Dobrý den, jaký by jste mi k těmto reproduktorům doporučily zesilovač ? Napadl mě tento zesilovač Pioneer GM-A3702 ale radši si nechám poradit než nějaký zesilovač budu pořizovat.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.08.2017 13:37
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych ověřený zesilovač stejné značky MAC AUDIO MPE 2.0 xl.
11|Dominik , 01.06.2017, 11:29
Dobry den, chtel bych se zeptat zdali by tyto reproduktory byli vhodne na zapojeni k 4-pasmovemu zesilovaci Spectron na predni vystupy (2x125w RMS 4ohm), jelikoz na zadnich vystupech (+ pravy - levy = 250W RMS) mam dany subwoofer CRUNCH CRB 350 (350w RMS). Po pripade nejakou radu ktere by se do teto sestavy hodily aby hrali co nejcisteji a nejhlasiteji :) . (Predni repro mam Mac Audio AMP FIRE 2.13 pripojene na radio 4x50w)
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.06.2017 17:31
Dobrý den Vážený zákazníku, zapojení je možné, doporučil bych však volit vyšší řadu reproduktorů, tedy MAC AUDIO PERFORMANCE X 69.3.
10|Radek , 24.10.2016, 20:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by tyto reproduktory snesly i napojení na 2kanálový zesilovač 200W nebo stačí autorádio ?Autorádio mam toto: JVC KD-X40
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.10.2016 16:46
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač samozřejmě snesou, je to jen o nastavení. Na samotné autorádio však budou hrát také a díky vysoké citlivosti s tím nebudou mít žádný problém.
9|Jan , 12.09.2016, 20:12
Dobrý den, Jaké reproduktory by jste mi doporučil na autoradio 4x50W? Aby hrály dobře. A byly dostatečně vybuděné na zesilovač autoradia. (mosfet 4x50W) ? Kolik by měli mít výkon RMS, Citlivost apod. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.09.2016 17:58
Dobrý den Vážený zákazníku, RMS výkon bych volil mezi 50 - 100 Watt, důležitá je především citlivost. Čim vyšší číslo, tím lépe. Vhodnou volbou reproduktorů jsou například zmíněné MAC AUDIO APM FIRE 69.3.
8|Michal , 11.06.2016, 16:23
Dobry den chci se zeptat zda li se daji reproduktory osadit do forda fockuse rv.2004 kombi
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.06.2016 12:44
Dobrý den Vážený zákazníku, do dveří tyto reproduktory nevejdou a pokud se nepletu, Focus combi nemá pevné zadní plato, ale roletku, tudíž ani do zadního plata nelze osadit.
7|Robert , 13.04.2016, 21:47
Dobrý večer, mám zesilovač Blaupunkt GTA 270 SF. Potřeboval bych poradit jaké repro k němu zvolit. Repro bude v platu ve VW Golf IV. V kufru je již instalován subwoofer. Repro by mělo mít především výrazné středy a výšky s cenou do 2000. Nemusí být nutně 6x9\". Spíše by se mi líbili malé ovály. Děkuji za Info
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.04.2016 15:45
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné reproduktory jsou například JBL GT7-96.
6|Petr , 30.01.2016, 22:48
Dobrý den mam dotaz mam ford mondeo mk3 2004 kombi a hledam reproduktory do dveří mohu poprosit o radu? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.02.2016 13:44
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji použít MDF podložky Ford a osadit komponentní reproduktory, v rozměru 165mm, například GLADEN M 165 V2.
5|Dušan , 23.10.2015, 11:33
A ještě bych se chtěl zeptat jestli je nějaký výrazný rozdíl mezi tyto a těmito http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-speed-69-3.html . Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.10.2015 11:55
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji řadu APM FIRE.
4|Dušan , 23.10.2015, 09:54
Dobrý den, mám Ford KA (rv. 97) chtěl bych vyměnit repro, vepředu mám originální 6x8 a ty bych chtěl nahradit a ještě přidat do plata dozadu. Jde mi o to jestli bude lepší dát dopředu http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-apm-fire-16-2.html a dozadu tyto a nebo jestli můžu dopředu i dozadu dát tyto 6x9 (pohrál bych si s pilkou, takže velikost by nebyla problém).
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.10.2015 10:08
Dobrý den Vážený zákazníku, poud si upravíte otvor a vlezou na originální pozice reproduktory 6x9 palce, určitě doporučuji. Zvukově budou velmi slušné.
3|Jiří V. , 30.05.2015, 08:25
Dobrý den, dalo by se toto repro zvukově (hlavně basově) srovnat s tímto? JBL GT6-69Předem děkuji moc. JV
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.06.2015 13:30
Dobrý den Vážený zákazníku, zvukový projev, i basová složka, je lepší u JBL GT6-69.
2|Jakub , 24.04.2015, 16:54
Dobrý den, sháním zadní reproduktory do Peugeot 306 sedan, do zadního plata. Chci se zeptat co by jste mi doporučil, chci aby pěkně basovali, jelikož se pod tím platem vytváří dobrá ozvučnice. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.04.2015 17:22
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych oválné reproduktory od JBL a to model GT6-69.
1|Patrik , 19.01.2015, 13:46
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Chci si od vás koupit k octavi I tyto Reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 16.2 a Reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 69.3 Budou připojeny k autorádiu typu Pioneer MVH-170UI. Budu spokojen s touto kombinaci když mám rád basy? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.01.2015 14:45
Dobrý den Vážený zákazníku, do předních dveří doporučuji pořídit model v 2-pásmovém komp. provedení: http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-apm-fire-2-16.html. Pokud nevytlumíte přední dveře, basovat nebudou. Zadní ovály hrají velmi slušně.

Hodnocení

Celkové hodnocení
92 %
25 zákazníků hodnotilo
16×
Rudolf Mach
6. 1. 2023

Za ty důkaty, dobrý kup, jen ty propojovací kabílky ten průřez to je peklo, ale hrajou dobře.

Eva Rychtecká
24. 10. 2020

Hrají velice dobře.

Vladimir Dostál
7. 7. 2019

Výborny poměr výkon-cena.Hodně slušně zahrají basy,za mě maximální spokojenost.

Jiří Čáp
28. 5. 2019

Problém s repro vyřešen a nelze jinak než dát plný počet za poměr cena/výkon.

Jiří Čáp
27. 5. 2019

Hrají perfektně, respektive jeden. Jeden chrastí, takže budu muset reklamovat.

Roman Marimon
29. 12. 2018

Max spokojenost

13. 6. 2017

Použity dozadu Ford Escort. Perfektní za tyto peníze.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.