Můj účet

Subwoofer v boxu Mac Audio Edition BS 30 Black

250 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Mac Audio Edition BS 30 Black
-42 %
Poslední kusy

Subwoofer v boxu Mac Audio Edition BS 30 Black

Základní řada subwooferu v boxu od Mac Audia pro začátečníky, to je Mac Audio BS 30. Vestavěný subwoofer s tvrzenou papírovou membránou a ozvučnice v uzavřeném provedení pro rychlý a přesný bas. Pro bezproblémové vybuzení doporučujeme pořídit zesilovač o výkonu +- 200 W RMS.

Katalogové číslo:BS 30 BLACK
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 250 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 800 W
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 250 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
Uzavřená
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 430 x 395 x 240/335 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu10 kg
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. Ano
Český návod - Mac Audio Edition BS 30 Black
Stáhnout

Komentáře k produktu

5|Bedřich Hermann , 02.11.2020, 19:40
Dobrý den, Je možné dokoupit nějaký kryt nebo síť na ochranu proti protržení, Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 03.11.2020 13:42
Dobrý den Vážený zákazníku. Lze volit mřižku GRILL1120-BK.
4|jimird , 22.04.2018, 21:28
Ja mám ten sub dlouho,ale poslední dobou začal zkreslovat. Podlouhlém zkoumání jsem zjistil,že se začala bedna rozlepovat. Malá škvírka a rezonovani je na světě. Doufam,že to tu někomu pomůže. Mám hodně léta,takže službu udělal a myslím že dřevotříska to má za sebou. Spodní stěna se celá prohýbá.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.04.2018 14:47
Dobrý den Vážený zákazníku, nedošlo ke zvlhnutí/namočení ozvučnice? Je zvláštní, že by se ozvučnice rozlepila nebo prohýbala, každopádně lze opravit. Pokud je zbytek v pořádku, jistě ještě dobře poslouží.
3|Tomáš , 24.10.2017, 00:52
Dobrý den,děkuji. Výkon v otevřeném prostoru nepotřebuji nijak masivní. Upřesněte prosím co myslíte výkonem měniče / zesilovače? Jaký je třeba minimální zesilovač pro tento reproduktor? MPExclusive 2.0 XL nestačí? Nebo je nutný lepší pro provoz vyšší hlasitosti? Investovat do repro bych chápal, nevím zda zesilovač bude mít efekt na přesný bas. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.10.2017 17:14
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač bude mít zásadní vliv. Výkon zesilovače by měl být vždy vyšší, než výkon subwooferu. U uzavřené ozvučnice je to ještě důležitější. Zmíněný zesilovač MAC AUDIO MPE 2.0xl lze použít, ale nelze pak počítat s tím, že bude reprodukt vybuzen na plno.
2|Tomáš , 22.10.2017, 11:10
Dobrý den, již nějakou dobu provozuji tento subwoofer. Nejsem s ním vůbec spokojen a hledám alternativu. To, že 2x3x dražší bude asi hrát lépe mi nejspíše napíšete. Volil jsem jej pro vyzkoušení a zprovoznění zvuku v autě.Celkově můj dotaz směřuje tam, aby při koupi subwooferu 3x dražšího nebylo vše skoro stejné.Popíši co mi nevyhovuje a zkuste mi (i ostatnním) dát doporučení.1) výkonnostně je možná až moc, mám jej celkem stažený na minimum (zesilovač Mac Audio MPExclusive 2.0 XL)2) Je velký, ale pokud by menší hrál hůře, raději velký. Preferuji kvalitu.3) Při poslechu venku s otevřeným kufrem hraje opravdu suprově, navíc když se zesílí. Super zvuk.4) V autě to je ale špatné. Duní, vše vibruje. Při poslechu složitější basové hudby s nízkými frekvencemi jen rachot, dunění. S nastavením výhybky a zesilovače a všeho jsem si hrál asi 100x. Při hudbě s nízkými basy velice duní, ale pokud na zesil. stáhnu, upravím aby to bylo akorát, jiná hudba zase nebasuje a není slyšet.5) Celkově mám pocit při poslechu jako když prostě sedíte za reprákem vzadu. A to je pravda, je namířen svou konstrukcí dozadu. Mám přesně stejný pocit jak když si stoupnete za reproduktory dozadu a slyšíte jen polovinu spektra. A zesilováním se to jen zhoršuje.6) Jediné funkční nastavení které používám je na zesilovači plné spektrum. Pouštím do subwooferu tedy plný rozsah. Podle všeho to je zcela nevhodné nastavení, ale kupodivu poslechově to je nakonec nejuniverzálnější.Případně nestačilo by vyměnit jen vnitřní repro? Ponechat ozvučnici. Záměrně jsem volil uzavřenou.Děkuji za odpověď:-)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.10.2017 13:26
Dobrý den Vážený zákazníku, hledáme li opravdu kvalitní subwoofer, pak bohužel nemůžeme volit nejlevnější 12ti palec z naší nabídky, na to jste si prakticky již odpověděl. Pokud je požadavek na přesný bas, volil bych opět uzavřenou ozvučnici a klidně menší měnič. Vhodnou volbou je pak například GLADEN RS-X 10 SB. Je však třeba počítat, že v tomto případě nejde ruku v rusce kvalita s výkonem. Pokud rád posloucháte subwoofer někde na srazu, u otevřeného kufru, bude třeba volit výkonný bassrefelxový box, ten však nikdy nebude tak kvalitní, jako uzavřený box. Pouštět do subwooferu plné pásmo také není rozhodně dobrou volbou a je velmi zvláštní, že je to zvukově lepší. Druhou věcí je zesilovač, který by bylo vhodné volit s vyšším výkonem, než je výkon měniče.
1|Jiři , 19.02.2017, 18:09
Zdravím jak hodnotite tenhle sub měl jsem v hledáčku i gladen tak nevím díky moc :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.02.2017 16:11
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci je to rozhodně dobrou volbou, ono totiž ani není za tuto cenu s čím porovnávat.

Hodnocení

Celkové hodnocení
87 %
9 zákazníků hodnotilo
Matěj
28. 10. 2022

Po špatné zkušenosti s reproduktory mac Audio, kde neustále praskala membrána, jsem se rozhodl, že dám této značně ještě jednu šanci a tak jsem zakoupil tento subwoofer - 2x reklamace, nakonec mi byly peníze. Za ty peníze hrál tak jak jsem očekával (slušný průměr), každopádně této značce se už vyhýbám.Mohu dodat už jen toto : “Nejsem dost bohatý, abych si kupoval levné věci”. Za málo peněz = hodně muziky se v tomto případě nekonalo :-/

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 31.10.2022 08:12
Dobrý den Vážený zákazníku, mrzí nás, že nejste s výběrem zboží spokojen, v případě výběru alternativy se na nás neváhejte obrátit velice rádi poradíme a to jak po mailu tak případně telefonicky či messengeru . 
Lubomír Hrouda
4. 7. 2020

Veliká spokojenost.

Ověřený uživatel
8. 12. 2017

Perfektní rychlost dodání zboží prodejcem ahifi.cz.

13. 6. 2017

Použito se zesilovačem Mac ZXS 2000. Perfektní za tyto peníze.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.