Můj účet

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 10.2

Ø 100 mm, 40/160 W, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 42 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Koaxiální
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 10.2
Prodej skončil

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 10.2

Důkazem toho, že silný a dynamický zvuk může být vyroben i v menší ploše membrány, jsou právě reproduktory Mac Mobil Street 10.2. Ukazují, jak hlasitě může koaxiální systém znít i v malém provedení. Speciálně lisovaná, lakovaná a papírová membrána s lehkým pěnovým závěsem pro vysokou účinnost nabídne kvalitní ozvučení prostoru. Díky použití systému Klippel se reproduktory mohou pochlubit optimalizovaným výkonem a magnetickým polem reproduktoru, které zaručují čistý a přirozený zvuk. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Výškový reproduktor titanového vzhledu má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio.
Katalogové čísloSTREET 10.2
ZnačkaMac Audio
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 40 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
46 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 100 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 42 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 10.2
Stáhnout

Komentáře k produktu

6|Rataj Přemysl , 04.06.2022, 20:02
Dobrý den, mohl bych tyto reproduktory použít do Citoenu Saxo r.v. 1996 ( přrdní dveře) ? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 07.06.2022 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se nepletu pak jsou v tomto vozidle použity reproduktory o rozměru 130mm a v takovém případě doporučím použít Mac Audio Mac Mobil Street 13.2 . Doporučuji však před objednáním ověřit přímo ve vozidle. 
5|David bezděk , 19.09.2019, 13:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli budou pasovat i bez nějaké redukce do předních dveří do Reanultu clio I generace r.v 1996. Popřípadě jakou podložku bude potřeba dokoupit. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 19.09.2019 13:16
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodný rozměr reproduktorů by měl být 130mm, nikoliv 100. Pasovat pak budou bez redukce, pro připojení lze použít kabelové adaptéry Renault.
4|Zdeněk Rokůsek , 19.11.2018, 12:25
Dobrý den, budou tyto reproduktory pasovat do přístrojové desky u dodávky Mercedes-Benz Vito rok výroby 1996? Pokud ne, jaké jiné byste doporučili?Viz. např. tato vaše montáž: https://www.ahifi.cz/clanky/detail/mercedes-benz-vito-montaz-prednich-reproduktoru.htmDěkuji. Zdeněk.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.11.2018 14:22
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory budou pasovat a v dané cenové relaci jsou dobrou volbou, doporučuji.
3|doležal Robert , 18.06.2018, 19:48
Přeji krásný den ,Chci se zeptat zda reproduktory MAC AUDIO STREET 10.2 jsou vhodné do škody Fábie 1 sedan dozadu pod připravené plasty . Děkuji Robert .
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.06.2018 08:38
Dobrý den, v případě že máte krátkou verzi, pak budou pasovat.
2|Petr Vošický , 01.05.2018, 15:03
Dobrý den,koupil jsem si u Vás tyto reproduktory 2 sady ve velikosti 87,2 a dnes po rozbalení jsem zjistil,že bych potřeboval 1 sadu v této velikosti tj.10. Je možné mi jednu nerozbalenou sadu vyměnit samozřejmě s doplatkem? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.05.2018 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, to samozřejmě není problém, stačí se zastavit nebo zaslat zpět k nám, spolu s průvodním dopisem.
1|Michal , 19.01.2017, 04:36
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat které je dle vás lepší repro jestli toto nebo Mac Audio APM FIRE 10.2 . Případně nějaké jiné v poměru cena / výkon za přijatelnou cenu . Děkuju Michal
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.01.2017 14:49
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou jsou zmíněné reproduktory MAC AUDIO STREET 10.2, v této cenové relaci doporučuji.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
24 zákazníků hodnotilo
19×
Anonymní uživatel
4. 5. 2023

skvělý poměr cena výkon

Anonymní uživatel
17. 4. 2023

Spokojenost Děkuji

Anonymní uživatel
10. 2. 2023

Super poměr ceny a výkonu

Radek Maška
16. 5. 2021

Hrajou pěkně, super cena.

Ověřený uživatel
30. 8. 2019

Za málo peněz hodně muziky,aneb výborný poměr výkon/cena.Kvalitní zpracování a vzhledem k velikosti překvapivě dobrý zvuk.Rozhodně doporučuji.

Broňa
20. 10. 2017

Hodně dobré!!!

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.