Můj účet

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 13.2

koaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 45 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 46 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 13.2
-27 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 13.2

Reproduktory Mac Mobil Street 13.2 byly navrženy pro snadnou výměnu za originální reproduktory. Tento 2-pásmový koaxiální systém přináší vysoké akustické vlastnosti díky použití kvalitních součástek a materiálů. Speciálně lisovaná a lakovaná papírová membrána s lehkým pěnovým závěsem pro vysokou účinnost. Systémem Klippel optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru, zaručuje čistý a přirozený zvuk. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Výškový reproduktor titanového vzhledu má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio. Může se pochlubit skvělým poměrem cena/zvuk.
Katalogové číslo:STREET 13.2
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 45 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
41 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 46 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Hmotnost:3.000 kg
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 13.2
Stáhnout

Komentáře k produktu

12|Petr , 15.03.2023, 13:57
Dobrý den, budou tyto reproduktory pasovat do předních dveří do Citroen C3 I? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 16.03.2023 14:53
Dobrý den vážený zákazníku. Do vašeho vozu lze osadit jakékoliv 165mm koaxiální reproduktory. 
11|Petr Veselský , 28.10.2022, 12:43
Dobrý den, budou tyto reproduktory pasovat do zadních dveří u Sandera II?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.11.2022 10:11
Dobrý den Vážený zákazníku, do Vašeho modelu vozu lze pomocí podložek osadit reproduktory 165mm., vhodnou volbou pro zadní pozice je tak například repro Mac Audio Mac Mobil Street 16.2. Pro snadnější připojení lze použít kabelové adaptéry Dacia. Podložky, které by umožnili instalaci 130mm repro, jsem bohužel nedohledal a byla by i celkem škoda redukovat na menší průměr.
10|Michael Voják , 15.12.2021, 23:11
Dobrý den, pochopil jsem správně že se jedná o zadní reproduktory Fiat Punto mk1 1.1 40kw? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.12.2021 12:36
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se nepletu, má Punto první generace v zadní části pouze 10cm reproduktory, čili vhodné budou Mac Audio Mac Mobil Street 10.2.
9|Hennadii , 28.10.2021, 19:58
Dobrý den, poradte reproduktory pro peugeot 308, budou pasovat?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 29.10.2021 10:12
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento typ vozidla bych mohl doporučit : Hertz DPK 165.3  k jejichž montáži budete dále potřebovat také podložky a tlumící materiály
8|Ashenek , 03.12.2020, 08:54
Zdravím, rád bych se optal jestli by tyto reproduktory pasovaly do VW Polo 6n2 bez jakýchkoliv úprav. Potřebuji nové jelikož staré jsou roztrhané. Děkuji za odpověď. Přeji příjemný zbytek dne.
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 03.12.2020 13:22
Dobrý den Vážený zákazníku, pro tento typ vozidla bych doporučil použít spíše tyto reproduktory a podložky .
7|Karel , 01.11.2019, 08:54
Dobrý den,uvažuju o koupi Mac Audio Mac Mobil Street 13.2 nebo Mac Audio APM FIRE 13.2,je v nich nějaký rozdíl?Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.11.2019 09:09
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zvukový rozdíl tam je, doporučil bych volit řadu Mac Mobil Street.
6|David , 14.08.2018, 22:48
Dobrý den, dají se prosím Vás tyto reproduktory použít na Octavii I na přímou montáž vzadu vedle \"plata\" do předchystaných otvorů s mřížkou ?Mám osazeny pouze přední, vím že originál byly komponentní, jde mi o to, zda se dají použít s origo předními a zda bez nějaké redukce budou pasovat.Budou připojeny rovnou k rádiu, kabely musím dotáhnout.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.08.2018 12:20
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít a osadit bez úprav.
5|Milan , 28.03.2018, 11:17
Dobrý den. Zajímalo by mě, zda by se měli/musí repra tzv. rozehrát. Jestli je nějaký časový úsek šetřit nebo hned od začátku lze využít plný výkon. Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 28.03.2018 15:43
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, vždy je lepší nechat reproduktory ,,rozehrát,, . Není dán časový úsek, ale doporučuji minimálně pár hodin nezatěžovat na plný výkon.
4|Petee , 06.11.2017, 10:11
Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda tyto repra pasují do 1 octavie RS sedan a jak složité je zapojení elektriky ?Pokud sem vyndal originál reproduktor má tento nějaký konektor ,který na to pouze napojím nebo to obnáší složitější pájení atp ? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 09.11.2017 15:30
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se bavíme o zadních reproduktorech, pak ano, pasují. Pro připojení lze použít adaptér repro konektoru Škoda.
3|Peter , 03.05.2017, 10:47
Dobry den,tieto repro mam namontovane v skoda octavia 1 hatchback par mesiacov. Jeden z nich zacal zle hrat, aj pri nizkej hlasitosti pocut skvrcanie ako ked je repro roztrhnute... po odmontovani vizualne je v poriadku, ale ak jemne zatlacim po okraji membrani smerom nadol pocut suchanie/trenie v strede ako vystupuje vyskove repro. Moze sa jednan o vadu vyrobku ? hudbu pocuvam len do pozadia cize nemyslim ze to je pouzivanim na plny vykon...
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.05.2017 17:17
Dobrý den Vážený zákazníku, může se jednat o vadu výrobku, případně se dostala mezi magnet a cívku nečistota či jiné ,,smetí,,. Lze samozřejmě zaslat k reklamaci.
2|Pepa , 25.09.2016, 19:50
Dobrý den, přemýšlím o koupi těchto reproduktorů. Jsou vhodné pro Škoda Fabia 1 combi? . Chtěl bych je jen do předních dvěří a napojit na samotné autorádio JVC 4x50w. Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.09.2016 16:59
Dobrý den Vážený zákazníku, nejsou vhodné. Ve Fabii první generace jsou osazeny reproduktory, v rozměru 165mm, a to komponentní.
1|Colombo , 10.10.2015, 22:19
Dobrý den, chtěl bych vyměnit stávající reproduktory (přední dveře a zadní bok ) fiat Punto II r.2004. Líbí se mi tady ty, jsou v hodná na poslech (metal rock )?Živil bych je jen rádiem KENWOOD 4x50 . Co vše je k tomu potřeba,po případě jakou jinou sestavu byste mi doporučili.Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.10.2015 09:38
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory MAC AUDIO z řady MAC MOBIL STREET jsou dobrou volbou - doporučuji. Díky velmi slušné citlivosti, jsou vhodné i pro zapojení na samotné autorádio. K zapojení doporučuji zakoupit adaptéry pro připojení.

Hodnocení

Celkové hodnocení
92 %
28 zákazníků hodnotilo
18×
Marian Zajíček
11. 9. 2021

kvalitní náhrada puvodnich OEM reproduktoru

jaromír kruýík
3. 5. 2021

opravdu hraji dobre

Ověřený uživatel
12. 7. 2020

Nádherný zvuk výkon cena doporučuji

Martin Pelc
9. 8. 2019

Objednáno spolu s adaptéry k reprokonektoru pro Duster 2014.Výměna zabrala cca 5minut a výsledný zvuk je o třídu výš. Jsem velmi spokojen.

Aleš Mareček Mareček
15. 7. 2019

Opakovaný nákup (první jsem zanechal ve vozidle) Vzhledem k předchozí kladné zkušenosti jsem opětovně zvolil tyto reproduktory.

Milan Vokáč
31. 5. 2018

Supr rychlé dodání, repráky hrají výborně mohu doporučit.

Aleš
14. 11. 2017

Dnes jsem namontoval,hrají skvěle,čistý zvuk výborné basy.Za tu cenu opravdu dost muziky.Maximální spokojenost.

Ověřený uživatel
6. 8. 2017

Za tu cenu příjemné posunutí k lepšímu oproti originálním reproduktorům.

Ota
22. 6. 2017

Obrovské překvapení. Vyvážený zvuk, ostré \"kovové\" výšky, silné basy, trochu zastřené středy. Příjemná cena. Doporučuji.

michal lautscham
10. 10. 2016

Za málo peněz udělají spoustu muziky. Ideální připojit přímo na autorádio 4x40W.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.