Můj účet

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 57.2

koaxiální reproduktory, 5 x 7", 50 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 54 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 57.2
-54 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 57.2

Oválné reproduktory Mac Audio v rozměru 5 x 7" jsou určeny pro originální autorádio. Použitím systému měření Klippel se Mac Audiu podařilo dosáhnout optimalizovaného výkonu a magnetického pole reproduktoru, které zaručují čistý a přirozený zvuk. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Výškový reproduktor titanového vzhledu má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio.
Katalogové čísloSTREET 57.2
ZnačkaMac Audio
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
39 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 5 x 7"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 54 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 57.2
Stáhnout

Komentáře k produktu

17|Karel Černý , 02.01.2023, 16:54
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda tyto repro pasují do předních dveří Ford Fusion 2002, zda jsou potřeba nějaké konektorové redukce popř. doporučit zvukově lepší, v podobné cenové kategorii. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 04.01.2023 16:09
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory jsou přímo určené do vašeho vozu. V podobné cenové relaci žádné jiné reproduktory nemáme.
16|Doležal Pavel , 14.09.2022, 00:44
Mohu prosím požádat o vzdálenosti středů montážních děr ( 4 v obdélníku) kratší a delší strana. Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.09.2022 11:27
Dobrý den, rozteč montážních děr je 120mm na šířku 200mm na délku. 
15|Jakub , 17.07.2021, 15:27
Dobrý den. Chci tyto reproduktory instalovat do Mazdy 6 GH do zadních dveří. Je k tomu potřeba přikoupit ještě nějaký montážní materiál? Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.07.2021 14:32
Dobrý den Vážený zákazníku, potřebné budou nýty nebo samořezné šrouby, ty však nemáme v naší nabídce.
14|Michal , 01.04.2020, 14:32
Dobrý den mám Mazdu 6 GH rok 2008 bez systemu Bose a původní repro mi začíná chrčet, tak hledám náhradu. Šly by místo nich použít tyto ? Díky za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.04.2020 14:51
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory je možné použít.
13|Milan Diviš , 08.08.2019, 15:08
Dobrý den budou tyto repro pasovat do předních dveří fiat marea kombi?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.08.2019 16:56
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít.
12|Stefan , 11.04.2019, 19:16
Dobrý deň, nedávno som kúpil u Vás reproduktory Mac Audio APM FIRE 13.2 do mojej Felície, a musím povedať, že sú o dosť lepšie ako pôvodné, aj keď už mali svoj vek. Ešte som premýšľal, že časom by som vymenil aj tie zadné, keď už tam mám výrezy v zadnom plate od predchádzajúceho majiteľa, a chcel by som sa Vás spýtať, či by stačili tieto, alebo sa oplatí trochu si priplatiť za Mac Audio APM FIRE 69.3 na 4x50W rádio. Ďakujem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.04.2019 14:20
Dobrý den Vážený zákazníku, aktuálně bych doporučil modelovou řadu POWER STAR 69.3, což je vyšší řada reproduktorů, nyní za lepší cenu :)
11|Over , 26.01.2019, 18:23
Dobrý den,Máme fiesta mi 5 a váhám zda tyto Mac Audio Mac Mobil Street 57.2, nebo raději Hertz DCX 570.3.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.01.2019 14:17
Dobrý den Vážený zákazníku, v tomto případě budou HERTZ DCX zajímavější volbou.
10|Tomáš , 10.09.2017, 10:25
Dobrý den , chci vyměnit repro v předních dveřích časem i zadek váhám nad těmito nebo tím to setem přímo na focuse MK1 který z nich bude lepší volba .https://www.ahifi.cz/reproduktory-do-ford-focus-1-c-1.html
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.09.2017 12:26
Dobrý den Vážený zákazníku, oválné repro  STREET 57.2 bude mít výhodu větší plochy membrány a tím o něco lepší basovou složku, použil bych tedy právě ty.
9|Martin , 01.02.2017, 15:24
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda tyto repro pasují do předních dveří Ford Fiesta 2002-2005, zda jsou potřeba nějaké konektorové redukce popř. doporučit zvukově lepší (nepřebasované s lepšími středo-výšky) v podobné cenové kategorii. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.02.2017 15:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit a vtéto cenové kategorii jsou dobrou volbou, doporučuji. Pro připojení lze použít adaptér k reprokonektoru Ford.
8|Petr Harnisch , 22.11.2016, 16:23
Dobrý den. Chtěl bych vyměnit původní repro ve Fordu Mondeo Mk3, připojené na autorádio Kenwood DPX503U (výstup 4x50w). Zajímalo by mě, jestli jsou tyto reproduktory dostačující pro takové použití, nebo jestli má smysl si trochu připlatit a vybrat něco z trojice Rainbow/Crunch/Hifonics. Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.11.2016 15:31
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil v tomto případě MAC AUDIO.
7|Lukáš , 10.05.2016, 16:02
Dobrý den, chtěl bych se prosím Vás zeptat je možné tyto reproduktory použít jako náhradu za originální? Byli by ve voze Ford Mondeo mk2 r.v.1996 mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.05.2016 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít.
6|Martin Bartoš , 31.03.2016, 00:32
Dobrý den, děkuji mockrát za odpověď, ale já potřebuji, jestli je tenhle rozměr 5x7 vhodný do auta Ford Fusion 2007, nechci tam totiž dávat žádnou redukci. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.03.2016 11:10
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, v tom případě lze použít.
5|Martin Bartoš , 27.03.2016, 21:08
Dobrý den, vybral jsem si rádio http://www.ahifi.cz/autoradio-kenwood-dpx-5000bt.html, jsou tyto reproduktory správná volba do auta Ford Fusion 2007? potřebuji reproduktory do předních i do zadních dveří. Je v obou dveřích stejný rozměr 5x7¨? Popřípadě jaké jiné reproduktory by jste doporučili. chci se vyhnout dalšímu příslušenství, nechci žádný zesilovač ani subwoofer a mám rád hudbu kde jsou bassy (rap, hiphop, taneční hudba). popřípadě hledám repráky (pár) tak max do 2000kč. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 29.03.2016 15:13
Dobrý den Vážený zákazníku, rozměr reproduktorů se pomocí MDF podložky FORD zpravidla redukuje na 165mm. Repro viz. má odpověď na Váš předešlý dotaz.
4|peter , 02.11.2015, 18:06
dobry den, su vhodne do mondeo MK4? rozmyslam vymenit aj predne aj zadne, len ci mi rozmerovo budu pasovat
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.11.2015 09:35
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, tento rozměr by měl pasovat a reproduktory je možno osadit.
3|Marek Pokorny , 11.10.2015, 09:34
Půjdou do polo classic 1999 ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.10.2015 09:52
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud osazujete reproduktory ve dveřích, pak mají průměr 165mm. Oválné repro lze namontovat například do zadního plata.
2|Petr , 13.06.2015, 11:21
Dobrý den, dnes jsem nainstaloval všechny 4 reproduktory do vytlumených dveří a hrajou výborně! Díky za doporučení...
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.06.2015 12:09
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za kladné hodnocení a jsme rádi, že jste spokojen :)
1|Lukáš , 23.04.2015, 14:30
Hezky den, pujdou tyto repro do auta Ford Fusion 1.4? Popripadne jake by jste doporucil. Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.04.2015 15:21
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 57.2 budou pasovat a v dané cenové relaci je to dobrá volba.

Hodnocení

Celkové hodnocení
93 %
17 zákazníků hodnotilo
11×
Pavel Doležal
5. 11. 2022

Vzhledem k rozměrům jsem spokojený.Pokud chcete diskotéku, musíte jít do větších

Zdeněk Hanák
28. 6. 2020

Dobrý poměr ceny a výkonu .

Marek Horáček
29. 6. 2018

Repro bylo na můj vkus slabé. Vozidlo Ford Transit jsem nakonec překopal úplně jinak. Pořídil jsem menič z 12V na 230V 3kW, předělal komplet repro a jsem spokojený. Jen sousedi moc ne. :-D

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.