Můj účet

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 915.2

koaxiální reproduktory, 4 x 6", 40 W RMS, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 46 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 915.2
-21 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 915.2

Oválné reproduktory Mac Audio v rozměru 4 x 6" jsou určeny pro originální autorádio. Systémem Klippel optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru zaručují čistý a přirozený zvuk. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Titanový design výškového reproduktoru. Výškový reproduktor má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio. Hodně výborné muziky za málo peněz!
Katalogové čísloSTREET 915.2
ZnačkaMac Audio
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 40 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
46 - 21.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 4 x 6"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 46 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
OstatníPoužití: Citroen Jumper, Fiat Tipo, Ford Maverick, Nissan 200 SX, Primera od 1/93, Peugeot J5-Boxer, Porsche 911, Subaru Justy, VW Polo od 9/94
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 915.2
Stáhnout

Komentáře k produktu

13|Jaroslav , 21.06.2023, 10:59
Dobrý den, zvažuji koupi těchto reproduktorů do Octavie I Combi(momentálně vzadu nemám žádné). Přední dveře mám už vytlumené, odhlučněné a osazené repro. Hertz K 165. Chtěl bych něco finančně dostupného a zároveň bych nerad vyhodil peníze, aniž bych poznal rozdíl. Můžete poradit, jestli mají tyto reproduktory smysl? Předem díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 21.06.2023 15:43
Dobrý den Vážený zákazníku. Do vašeho vozu lze osadit 4x6"  oválné reproduktory. Doporučit mohu Hertz DCX 460.3.
12|Václav Dolejší , 14.02.2023, 18:28
Dobrý den, budou mi pasovat do Daewoo Lanos 3 dveřový hatchback ?
Odpověď: Marek Holub - AHIFI.CZ, 15.02.2023 10:14
Dobrý deň Vážený zákazník, pokiaľ sa jedná o zadné reproduktory, tak podľa našich informácií áno.
11|Jan V. , 14.01.2022, 15:33
Zdravím, mám vw polo 2001 a autorádio Pioneer MVH-330DAB, půjdou k tomu tyto repro?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 17.01.2022 16:14
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít ovšem lepší alternativou jsou nyní DCX 460.3
10|Miloslav Maun , 31.07.2019, 09:12
Dobrý den. Prosím o radu. Porsche 911 rok 86, zadní plato. Původní repro má rozměr mezi dírami na šrouby 125 x 75. Předpokládám, že rozměrově by to sedělo. Ale původní impedance je 8 OHMů. Nebude to vadit?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.08.2019 14:08
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych ověřit zapojení. 8 Ohm je poměrně nestandardní impedance a ve většině případů se jednalo o zapojení dvou párů repro do série - výsledná hodnota impedance pak je 4 Ohm. Mělo by jít ověřit dle kabeláže - pokud je vedeno na další repro, bude to právě tento případ.
9|Richard Pirner , 25.11.2018, 17:56
Zdravím. Půjdou mi tyto repra do Fiat Marea do predních dveří? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.11.2018 15:07
Dobrý den Vážený zákazníku, pravděpodobně nepůjdou, tovární rozměr je 5x7 palce a vhodnou volbou tak jsou reproduktory MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 57.2.
8|Jiří , 26.01.2018, 15:46
Dobrý den, pasují i do krátké jedničkové fábie ? děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.01.2018 16:30
Dobrý den Vážený zákazníku, pro ,,krátkou,, verzi je vhodný rozměr 100mm. Například MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 10.2.
7|Josef Šerý , 04.10.2017, 19:17
Dobrý den budou mi rozměrově pasovat do VW Golf 2 do těch bočních mřížek? Děkuji předem za odpověd
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.10.2017 15:47
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít.
6|Jiří Kasal , 11.08.2016, 20:43
Dobrý den, bylo by možné tyto reproduktory namontovat do auta opel astra rok 2007? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 12.08.2016 12:50
Dobrý den Vážený zákazníku, kam přesně se bude repro montovat? Nepletu-li se, tak jsou ve voze osazeny kulaté reproduktory, s průměrem 165mm.
5|Jakub , 20.03.2016, 18:42
Dobrý den.Chtěl bych si tyto reproduktory pořídit na Fabii Combi I (aktuálně tam žádné nemám). Dle Vašich doporučení jsou tyto vhodné poměr cena/výkon. Chtěl bych se pouze zeptat, kolik m a jaký kabel byste doporučil pro připojení. Stačí průřez 1,5 mm nebo je potřeba 2,5 mm. Dále prosím o odkaz na konektory k reproduktorům. Pokud nejsou součástí balení. ISO konektory jsem u Vás na eshopu našel. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.03.2016 14:02
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zapojení postačí i reproduktorový kabel 2x0,75mm., například GLADEN LL0,75. Pro zapojení použijte FAST-ON konektory .
4|peter , 22.10.2015, 15:21
Dobry na octavia 1 zadne repro/nejde mi o zabudovany do plata ale to otvorov na boku od vyroby / bude treba aj zosilovac v predu mam repro pioner 110w....dik
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.10.2015 16:32
Dobrý den Vážený zákazníku, externí zesilovač není nutností. Pokud se jedná o variantu combi, lze použít oválné reproduktory 4x6 palce, tedy i MAC MOBIL STREET 915.2.
3|michal , 04.03.2015, 08:07
Dobrý den, je prosím Vás součástí balení těchto repro i kabeláž? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.03.2015 11:15
Dobrý den Vážený zákazníku, základní kabeláž je součástí balení, délka je cca. 1 metr.
2|Honza , 11.02.2015, 12:47
Dobrý den, rád bych vyměnil zadní originální repro v Oct 1 combi za tyto. Momentálně jsou tam originály, takže výšky v zadních dveřích a ovály vzadu. Potřebuju vědět co se stane, když koupím repro 4x6 které nejsou komponentní a dám je dozadu, jestli se to nebude nějak hádat s těma výškama ve dveřích. Případně jak to řešíte vy. A jaká je potřeba redukce pro připojení těchto repro a zachování výškových ve dveřích. Díky za radu
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.02.2015 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji zadní výškáče odpojit. Potřebná redukce zde: http://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-opel-renault-rover-seat-skoda-volvo-vw.html
1|Jirka , 04.02.2015, 06:56
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné do Octávie 1? Jsou součástí nějaké šrouby pro uchycení, případně dají se správné šrouby objednat spolu s reproduktory?Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.02.2015 13:01
Dobrý den Vážený zákazníku, šroubky jsou součástí, ale použijete ty stávající. Tyto malé ovály jsou vhodné do verze Škoda Octavia 1 combi.

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
43 zákazníků hodnotilo
32×
Jaromír Daněček
3. 11. 2023

Nasazeno do jedničkový combíkový octávky a výkon dostačující. Za mě spokojenost oproti sériovým reprům. Vřele doporučuji za málo peněz hodně muziky.

Martin Kanalaš
24. 3. 2022

Basy nic moc, ale jinak hrají luxusně.

Matěj Musil
13. 1. 2021

Repro mohu jen a jen doporučit. Hrají výborně na poměr ceny. Montováno do 1 Octavie Combi a můžu říci, že za málo peněz hodně muziky.

Jiří Faist
3. 8. 2020

Jako alternativní do 1 Octavie combi super cena vínkon hratelnost dostačující

Robert Flaška
4. 6. 2020

Super

František Kubina
15. 9. 2019

Původně jsem zde koupil ty nejlevnější repodruktory z nabídky, a ty byly fakt hrozný. Po poradě s prodejcem jsem objednal tyto a hrají opravdu výborně. Za ty peníze můžu rozhodně doporučit. Možná bych doporučil A-hifi vůbec nenabízet ty nejlevnější reproduktory Sinustec ST-150C. Ale vzhledem k jejich ceně, chápu že to lidi chtějí a objednávají.

Antonín Zábrucký
25. 10. 2018

Cena odpovídá kvalitě. Jsem spokojený.

Ověřený uživatel
14. 6. 2018

Dělají co mají, basy nečekejte. Za tu cenu hrají čistě - OK

Ověřený uživatel
23. 5. 2017

Normálně bych řekl, že originál repráčky hrají líp na původním rádiu. Ale při výměně rádia za lepší už je znát rozdíl...

Ověřený uživatel
1. 8. 2016

Kvalitní a dobře hrající reproduktory za dobrou cenu.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.