Můj účet

Reproduktory Hertz DCX 460.3

koaxiální reproduktory, 4 x 6", 40 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 45 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 460.3
Tip

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz DCX 460.3

4 x 6" koaxiální reproduktory Hertz DCX 460.3 jsou navrženy s maximální péčí tak, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné frekvenční výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi snadnou instalací a kvalitním zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu hudby.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 460.3

  • Čistá měděná cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
  • Papírová membrána odpuzující vodu.
  • Neodymový výškový reproduktor s PEI kopulí pro kompaktnost a výkon ve vysokých frekvencích.
  • Lakovaný koš.
  • Pocínované vysokoproudé svorky.
  • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
Katalogové čísloDCX 460.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 40 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 80 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
65 - 21000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 4 x 6"
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 45 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 15 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
OstatníNeodymový magnet
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

7|Adam , 24.03.2021, 18:37
Dobrý den, chtěl bych toto repro nainstalovat do Fab1 combi. Chtěl bych se zeptat, zda bude potřeba dokoupit u Vás i nějaké další součásti k instalaci, protože vzadu momentálně nemám repro žádné. Např. Kabeláž a spol. Díky
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.03.2021 09:10
Dobrý den Vážený zákazníku, potřebná bude kompletní kabeláž pro montáž zadních reproduktorů.
6|Tomáš Blažek , 10.02.2021, 12:58
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda tyto reproduktory jdou zapojit i na původní rádio ze Seat Ibiza 6k2 a zda i tak budou hrát dobře.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.02.2021 14:06
Dobrý den Vážený zákazníku ano, reproduktory jsou na tohle zapojení přímo připraveny.
5|Vratislav , 19.09.2020, 21:06
Dobrý večer, mám Nissan Almera N16, proběhlo kompletní nové ozvučení a můj dotaz je následující.Mám v zadním platě oválné 6x9\" a hrajou výborně. V zadních panelech za zadními sedačkami mám místo po původních repro co tam byli z výroby.Když je připojím, budou hrát? Nebo nebudou protože mám v platě ty ovály 6x9\" rád bych ty ovály ještě podpořil těmito.Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 21.09.2020 10:49
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel nedokážu takto přes počítač odpovědět. Musel bych vidět zapojení reproduktorů. Pokud je ovšem využíván signál od původních reproduktorů, pak další rozšíření bez zesilovače nebude možné.
4|Honza , 03.07.2019, 20:42
Dobrý večer, chtěl jsem se ještě tedy zeptat. Při montáži těchto repro do Octavie 1 kombi. Jestli sundavate při montáži tu podložku, ke které je repro prisroubovan. Vadí tam ty hlavičky šroubů. Pak to nesedí jak repro original. Proto jsem se ptal na podložku. Děkuji za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 04.07.2019 08:53
Dobrý den Vážený zákazníku. Repro se instalují přímo na plastový kryt. Zde jedna naše montáž.
3|Honza , 29.06.2019, 22:11
Dobrý večer, ještě jednou já. Ještě jsem si všiml, že tyto reproduktory mají stejný + a - konektor. Při objednávce jsem předpokládal, že zapojím adaptér pro připojení repro, který jsem si také u Vás koupil a musím měnit mínusový konektor za vetší a nebo vzít kleště a trochu z úžit mínusový konektor na repro. Tak teď nevím, kterou variantu zvolit. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.07.2019 13:21
Dobrý den Vážený zákazníku, repro lze instalovat přímo, tedy výměna kus za kus. Pro připojení, pomocí adaptérů, stačí upravit minusový pól, přesně jak píšete.
2|Honza , 29.06.2019, 21:57
Dobrý večer, cca před měsícem jsem si u Vás koupil reproduktory Hertz DCX 460.3 do Octavie 1 kombi na Vaší radu po telefonu. Teď to montuji na dílně a myslel jsem si starý original odšroubuji a hertz našroubuji a zadělám. Z hrůzou jsem zjistil, že musí být nějaká pravděpodobně podložka, protože originál podložka je menší. Nemáte nějaký tip, jak je přidělat. Kde nějakou kopit? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.07.2019 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, podložky se pro tyto reproduktory nenabízejí, rozměr repro odpovídá, lze osadit.
1|Jirka , 18.03.2019, 22:15
Dobrý den,rád bych se zeptal, Mám od vás autorádio Sony DSX-A416BT s výkonem 4x55W. Nebudou tyto repráky na rádio slabé? Do předních dveří na Oct1 combi bych chtěl použít jedny z těchnto repro: Hertz DSK 165.3, nebo Hertz DSK 170.3. A ještě jeden dotaz, kerá z těch dvou sad bude lepší? Koukal jsem že výkonostně i citlivost je stejná. nebo se liší pouze průměrem? Tlumení si budu u vás teprve objednávat s reproduktory.Předem děkuji za radu.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 20.03.2019 16:48
Dobrý den, spíše bych doporučil DSK 165.3, verze 170.3 má sníženou montážní hloubku a o něco méně zabasují. Výkon rádia je maximální, nikoliv RMS, takže se nemusíte bát zapojit DCX 460.3, jsou to ideální reproduktory pro zapojení na autorádio. Jinak tlumení určitě doporučuji, zrovna u Octavie 1 je rozdíl markantní s vytlumenými dveřmi. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
16 zákazníků hodnotilo
12×
radim konieczny
13. 3. 2021

Kvalita za přiměřenou cenu.

Václav Lipš
11. 7. 2020

Super montáž i provedení!! Jsou hrozně těžké, hrají skvěle i ve starém Golfu MK1

Radek Skočík
2. 8. 2016

Za slušný peníz, slušná muzika.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.