Můj účet

Reproduktory Mac Audio Power Star 13.2

Ø 130 mm, 80/320 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 51 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Mac Audio Power Star 13.2

Zvukově, designově a výkonově populární řada reproduktorů Mac Audio - to je série Power Star. Model s označením 13.2 jsou 2pásmové, koaxiální reproduktory, které mají až 320 W maximální výkon v širokém frekvenčním pásmu. Disponují odolným gumovým závěsem, který je nalepen na lehké a stabilní polypropylenové membráně. Systém reproduktoru je vyroben tak, že se kmitací cívka samovolně chladí. Ze zadní části reproduktoru vás potěší gravírované logo značky. Celý systém byl optimalizovaný pomocí měření Klippel pro dokonalý zvuk v dané cenové relaci. Součástí balení je i pevná krycí mřížka s logem značky. Podrobné představení celé série Power Star můžete najít v našem blogu, kde jsme se o této modelové řadě rozepsali.

Katalogové číslo:POWER STAR 13.2
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 320 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
34 - 24.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 51 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Český návod - Mac Audio Power Star 13.2
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

4|pavel , 07.10.2020, 21:25
dobry vecer mel bych dotaz ohledne repro mam otavii 1 sedan na predku mam Reproduktory Rockford Fosgate POWER T1650-S a napajim je zesilovacem Rockford Fosgate POWER T600-4 a ted resim zadni repro ovaly do plata nechci takze jen do bocnic a ted prosim o radu jake repro zvolit dik za pomoc
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 08.10.2020 13:27
Dobrý den Vážený zákazníku. Pokud by jste chtěl volit opět značku rockford, je ideální volbou Rockford Fosgate PRIME R1525X2.
3|Jan , 01.08.2019, 01:16
Přemýšlím o těchto nebo o Mac Audio APM FIRE 13.2. Jaké budou mít lepší basy?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 01.08.2019 11:40
Dobrý den Vážený zákazníku. Jedná se o základní reproduktory v rozměru 13cm. Nemůžete očekávat nějaké silné basy.
2|Lukáš , 03.06.2019, 22:29
Zdravím jsou vhodné tyhle reproduktory do Škody felicie? Po případě jaké by jste doporučil? Aby hráli co nejlépe :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.06.2019 10:05
Dobrý den Vážený zákazníku, dotazované reproduktory vhodné jsou a v dané cenové relaci mohu rozhodně doporučit, velmi dobrá volba.
1|Ondra , 07.09.2018, 19:44
Dobrý den,mám dotaz,jde mi o tu hloubku jestli se mi vejdou do Škoda Felicia 97 místo origo repro dekuju za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.09.2018 16:16
Dobrý den Vážený zákazníku, vejít by repro mělo, doporučuji ale před objednáním oměřit přímo ve voze, budete mít jistotu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
22 zákazníků hodnotilo
19×
Jiří Klein
21. 5. 2021

Perfektní zvuk. Peugeot 208 zadní dveře.

Vavec
29. 9. 2019

Osazeno do zadnich dveri peugeotu 307, vytlumeno doporucenym materialem, vysledek perfektni. Za malo penez hodne muziky.

Marek Štverka
6. 9. 2019

Dobrý poměr cena/kvalita.

Jan
7. 8. 2019

Do feldy ideální. Výkon dostačující. Kvalita zvuku uspokojující. Vřele doporučují.

Ověřený uživatel
21. 3. 2019

Hraji dobře akorat to chce vyměnit ještě radio :D

Jiří Kučera
3. 9. 2018

Na jejich velikost perfektně hrají. Doporučuji

Jan Šmídl
17. 6. 2018

Velice solidní zvuk k poměru velikosti reproduktoru. Z důvodu nemožnosti použít komponentní repro jsem musel volit tuhle variantu a splnila mé očekávání.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.