Můj účet

Zesilovač s DSP Match PP 62DSP

6kanálový zesilovač s DSP procesorem, 4 x 35 / 2 x 70 na 4 Ω / 4 x 50 + 1 x 160 W RMS na 2 Ω, třída A
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP Match PP 62DSP
Aktualizováno

Zesilovač s DSP Match PP 62DSP

Match PP 62DSP je nejmodernější zesilovač s DSP procesorem pro snadnou montáž systémem Plug & Play. Připojuje se na originální systém reproduktorů, ze kterých je schopný vytáhnout maximální možnou kvalitu přednesu a výkon. (Originální jednotky jsou na tom se zvukem zpravidla špatně). Dále pak přidává možnost připojit jednoduše jeden ze tří druhů subwooferů, což na celkové hloubce zvuku přidá ještě výrazněji. Výroba a vývoj probíhá v Německu rodinnou firmou s více než 28letou tradicí.

Unikátní funkce

Toto zařízení v sobě kombinuje maximální kompatibilitu a jednoduchou instalaci. Součástí balení je kompletní připojovací kabeláž, proto není nutné cokoli stříhat nebo upravovat. Pro připojení na váš vůz pak jen vyberete správný konektor z databáze. Unikátní je dále i možnost nahrát nastavení přímo do zesilovače. Je k dispozici obsáhlá databáze již hotových doladěných vozů, kterou lze jednoduše zdarma využít a nahrát pomocí micro SD karty do zařízení. PP 62DSP nabízí i další možnosti rozšíření pomocí MEC (Match Extension Card) a připojit k tomuto zařízení Bluetooth modul nebo High Resolution Audio USB, které umožní přehrávání v maximální možné kvalitě. Součástí každého zařízení je pak cinchový výstup pro připojení dalšího zesilovače.

MEC HD - modul pro přehrávání hudby v nejvyšší kvalitě

I nejnáročnější uživatelé si zde přijdou na své. Díky profesionálnímu a uživatelsky přátelskému prostředí softwaru DSP PC-Tool se totiž stává individuální nastavení úžasně jednoduché. Pokud tedy nenajdete v databázi nastavení přesně pro váš vůz, nebo ho prostě chcete doladit podle sebe, je tento zesilovač přesně pro vás.

Naprosto žádný zásah do vozu!

Moderní vysokoúrovňové vstupy ADEP.2 zajišťují výrobkům značky Match perfektní funkčnost i v nejnovějších vozech. Některé vozy totiž mají čidlo na reproduktory a poznají nesprávné zapojení a signál vypnou. To pak vede k problémům se signálem pro externí zesilovač. Díky režimu úspory energie pak zařízení automaticky vypíná po 60 vteřinách, kdy do něj nepřichází vstupní signál. V autech s CAN sběrnicí pak může zůstat zařízení „neviditelně“ zapnuté až 45 minut. Odběr je ale snížen na 0,25 A. Nevznikají tak naprosto žádné problémy s originální elektroinstalací a vybíjením baterie.

Slot pro rozšiřující kartu MATCH

Funkčnost zesilovače MATCH PP 62DSP je možné rozšířit vložením volitelné rozšiřující karty MATCH (MEC) - například Bluetooth® Audio Streaming modul, optický digitální vstup nebo AUX vstup.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.2

Nejnovější generace originálních autorádií obsahuje sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Pokud bude připojen běžný zesilovač, výsledkem jsou často chybová hlášení a ztráta specifických funkcí (např. funkce faderu). Navíc nové koncepce výkonových stupňů v některých rádiích mohou způsobit asymetrické výstupní signály, které vedou ke zkreslení AD převodníků. Nový obvod ADEP.2 (Advanced Diagnostics Error Protection, 2. generace) se všem těmto problémům vyhýbá, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů OE rádia při vysoké hlasitosti.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje výrazně snížit spotřebu energie PP 62DSP (a jakýchkoli dalších připojených zesilovačů), pokud není na vstupu žádný signál déle než 60 sekund. Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vnitřní zesilovací stupně PP 62DSP a vzdálený výstup se vypnou, čímž se výrazně sníží spotřeba energie. Zesilovač se vrátí do normálního provozu do 2 sekund, jakmile je na jeho vstupu hudební signál. Zpoždění vypnutí lze měnit nebo zcela deaktivovat pomocí softwaru DSP PC-Tool.

MicroSD

Čtečka karet MicroSD umožňuje snadnou konfiguraci DSP uvnitř zesilovače bez nutnosti přímého připojení osobního počítače. Na www.audiotec-fischer.com je zdarma k dispozici velké množství nastavení pro konkrétní vůz. Jednoduše si stáhněte požadované nastavení a zkopírujte jej na jakoukoli kartu MicroSD. Nakonec vložte MicroSD kartu do PP 62DSP a proces kopírování se spustí automaticky. Poté je zesilovač dokonale naprogramován tak, aby dramaticky vylepšil kvalitu zvuku vašeho továrního audio systému automobilu.

Klíčové vlastnosti

 • Velmi jednoduché Plug & Play připojení k originálním zvukovým systémům pomocí adaptérových kabelů specifických pro určité vozidlo.
 • Slot pro rozšiřující kartu MATCH (MEC) pro další vstupní moduly, jako je streamování zvuku přes Bluetooth®, streamování zvuku ve vysokém rozlišení přes USB atd.
 • Výkonný "Fixed Point" audio DSP s 56bitovým rozlišením.
 • Rozsáhlá databáze nastavení specifických pro vozidla dostupná online.
 • Volitelně konfigurovatelný jako 6kanálový zesilovač s celkem 8 DSP kanály.
 • Volně konfigurovatelný 2kanálový výstup PreOut pro připojení dalších zesilovačů.
 • Nastavitelná vstupní citlivost (rozsah ovládání 11V až 5V).
 • Automatický dálkový spínač.
 • Inteligentní vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.2.
 • Vysokoúrovňové vstupní EQ.
 • Připojení pro volitelné kabelové dálkové ovládání, funkce konfigurovatelné pomocí PC softwaru.
 • Nejmodernější technologie SMD pro redukovanou konstrukci a maximální spolehlivost.
 • Desky s plošnými spoji v 4x vícevrstvé technologii pro optimální výkon a přenos signálu.

Balení obsahuje

 • 1x zesilovač Match PP 62DSP.
 • 1x USB kabel.
 • 1x kabeláž PP-ISO 2 (2,2 m délka).
 • 1x montážní materiál.
 • 1x instruktážní manuál.
Katalogové čísloPP 62DSP
ZnačkaMatch
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
6
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 35 / 2 x 70 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 50 + 1 x 160 W
Max. (maximální) výkon na 4 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 4 x 70 W
Max. (maximální) výkon na 2 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 4 x 100 + 1 x 320 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,01 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 103 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 5 - 11 V
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ne
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 1 x 20 A MAXI
Rozměry zesilovače185 x 44 x 139 mm

Komentáře k produktu

2|Rostislav Heidlberger , 24.02.2020, 15:41
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak je na tom tento DSP zesilovač o proti Match M 5DSP. Tento má třídu zesilovače A a 5DSP zesilovač GD. Taky Damping Faktor je u toho dle 100 a 5DSP jen 50. Nějaké porovnání by bylo super. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.02.2020 11:13
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nemáme proaztím přímé porovnání obou dotazovaných zesilovačů. Osobně bych dle zkušeností doporučil spíše zesilovač AUDISON AP 8.9 bit, který bude ve všech ohledech lepší volbou. Pokud by byl zájem, napište nám na email dotazy@ahifi.cz a zkusíme vymyslet individuální nabídku.
1|Pavel , 10.05.2019, 17:50
Dobrý den, měl bych dotaz zdali přez usb v zesilovači jde přehrávat hudbu z flash disku a zdali bude fungovat přepínání skladeb na volantu. Jedná se o Bmw e90 ccc profesionál.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.05.2019 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku, micro USB slot na zesilovači slouží k připojení k PC a kalibraci zesilovače. USB vstup, skrze přehrávání, lze dokoupit ZDE.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.