Můj účet

Zesilovač s DSP Match UP 8DSP

8kanálový zesilovač s DSP procesorem, 5 x 65 W RMS na 4 Ω, třída HD
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP Match UP 8DSP

Zesilovač s DSP Match UP 8DSP

Nový UP 8DSP je skutečný všestranný přístroj, který přináší nejen nespoutanou sílu a dynamiku pro opravdový hi-fi zvuk, ale zároveň přichází se všemi předpoklady pro snadnou integraci do vozidla.

Bezproblémová konektivita

Se svými šesti vysokoúrovňovými vstupy, optickým digitálním vstupem, slotem MATCH Extension Card a mnoha inteligentními technologiemi, jako je proprietární obvod ADEP.3, je UP 8DSP dokonale vybaven pro bezproblémové přizpůsobení stávajícím vícekanálovým zvukovým systémům. Kromě toho, s celkem osmi kanály zesilovače a dalším linkovým výstupem - v kombinaci s výkonným 9kanálovým DSP - lze také realizovat individuální konfigurace reproduktorů. Dva výstupní kanály zesilovače poskytují 160 W RMS do 2 Ω - dostačující pro napájení i velkých subwooferů.

Virtual Channel Processing – tak dnes funguje směrování signálu

Optimální přizpůsobení stávajícím vícekanálovým zvukovým systémům vyžaduje rozumnou správu a konfiguraci mnoha kanálů DSP - nebylo tedy pochyb, že UP 8DSP je také vybaven inovativním zpracováním virtuálních kanálů Audiotec Fischer. Zejména když jsou přední, zadní a středové systémy rozděleny do vícesměrných systémů, konvenční koncepce směrování rychle narazí na své limity, a to jak z hlediska implementace, tak použitelnosti. Vícestupňové „Virtual Channel Processing“ ve spojení s uznávaným uživatelsky přívětivým softwarem DSP PC-Tool usnadňuje mapování i vysoce komplexních systémových konfigurací a volné přiřazování našich proprietárních zvukových funkcí FX. Navíc je UP 8DSP díky svému velkorysému počtu kanálů v kombinaci s volitelným modulem MEC ANALOG IN také ukázkovým příkladem pro aplikace, kde má smysl směrování 1:1 (IOR).

ACO - Advanced 32 Bit CoProcessor Platform

UP 8DSP obsahuje mimořádně výkonný 32bitový koprocesor nejnovější generace. Ten nejen ultrarychle přebírá všechny řídicí úkoly, ale také bleskově rychle přepíná až deset možných nastavení zvuku. Ale ACO nabízí mnohem více – kromě kanálově odděleného Input EQ včetně Input Signal Analyzer (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů OE rádií a fantastických zvukových efektů, jako je Augmented Bass Processing nebo RealCenter, je zde nyní revoluční funkce TuneEQ pro automatické nastavení výstupních ekvalizérů.
Další významnou výhodou je integrovaný nativní zavaděč CoProcessor. Umožňuje softwarové upgrady všech komponent DSP za účelem přizpůsobení mikrokontrolérem řízeného obvodu ADEP.3 např. při budoucích úpravách/změnách v diagnostickém systému továrních radiostanic nebo pokud bude zařízení rozšiřováno o další rozhraní.

Kompaktní rozměry

Navzdory své široké sadě funkcí a mohutnému výstupnímu výkonu 6 x 65 Wattů při 4 Ω plus 2 x 90 / 160 Wattů při 4 / 2 Ω přichází UP 8DSP - jak je obvyklé pro zesilovače MATCH - ve velmi kompaktním provedení, takže jej lze bez problémů instalovat i ve stísněných prostorách.

DSP PC-Tool 5 feat. TuneEQ - Výkonné funkce pro dokonalý zvukový zážitek

Samozřejmě, že MATCH UP 8DSP lze snadno konfigurovat pomocí našeho nového, profesionálního a výjimečně intuitivního DSP PC-Tool 5. Známé, četné možnosti nastavení splní každé přání a zaručí extrémně přesné nastavení zvuku i pro složité konfigurace systému. A díky nové, proprietární funkci TuneEQ pro automatickou korekci frekvenční odezvy ušetříte také spoustu času při optimalizaci zvuku.

Technologie třídy GD

Vlastní koncepce třídy GD společnosti Audiotec Fischer posouvá účinnost konvenčních zesilovačů třídy D na další úroveň. Změnou vnitřního napájecího napětí v několika krocích v závislosti na vstupních signálech zesilovače se výrazně sníží ztráty naprázdno a celková účinnost se kdykoli blíží maximu. Takže rozptyl tepla je téměř zanedbatelný, což umožňuje nejmenší chladiče a nejkompaktnější tvary.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderní, továrně instalovaná autorádia obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií jsou vybaveny doplňkovými monitorovacími funkcemi, takže se poměrně často objevují chybová hlášení a ztráta specifických funkcí (např. funkce faderu), pokud bude připojen běžný zesilovač, ale ne u UP 8DSP. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3rd Generation) se všem těmto problémům vyhýbá, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů OE rádia při vysoké hlasitosti.

Schopnost Start-Stop

Spínaný zdroj napájení MATCH UP 8DSP zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí i v případě, že napětí baterie během startování motoru klesne na 6 V. Pokud napájecí napětí klesne pod 10,5 V na více než pět sekund, zesilovač přejde do „Protect Mode“ (stavová LED se rozsvítí červeně), aby se zabránilo dalšímu vybití autobaterie.

Automatická detekce digitálního signálu

UP 8DSP umožňuje signálem řízené přepínání mezi analogovými vstupy a digitálním vstupem. Jakmile je na optickém vstupu detekován vstupní signál, zesilovač se automaticky přepne na tento vstup. Tuto funkci lze deaktivovat v softwaru DSP PC-Tool. Alternativně můžete použít volitelné dálkové ovládání pro ruční přepínání mezi analogovými a digitálními vstupy.

Režim úspory energie

Úsporný režim je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie UP 8DSP a potenciálně připojených zesilovačů, jakmile po dobu delší než 60 sekund není přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že u mnoha moderních vozů s „CAN“ nebo jakoukoli jinou vnitřní strukturou sběrnice se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 minut i po zamknutí a opuštění vozu! Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vzdálený výstup a tím i připojené zesilovače se vypnou. MATCH UP 8DSP během sekundy znovu aktivuje vzdálený výstup, pokud je aplikován hudební signál. Pomocí softwaru DSP PC-Tool je možné upravit dobu vypnutí na 60 sekund, nebo zcela deaktivovat režim úspory energie.

TuneEQ

TuneEQ je extrémně flexibilní a obzvláště snadno použitelná funkce pro automatickou korekci frekvenční odezvy. Jediné měření na audio kanál nebo kanálový pár s vhodným měřicím mikrofonem (např. náš MTK1) stačí k tomu, aby TuneEQ nezávisle a přesně upravilo ekvalizéry na požadovanou referenční křivku. TuneEQ využívá kompletní sadu funkcí parametrického ekvalizéru včetně střední frekvence, Q-faktoru a nastavení zisku. A protože jsou pro tento běh na pozadí vyžadovány velmi složité aritmetické operace, ušetříte pomocí TuneEQ také spoustu času při optimalizaci zvuku.

RealCenter

Funkce „RealCenter“ je algoritmus vyvinutý společností Audiotec Fischer, který zdůrazňuje hudební informace přítomné v levém i pravém předním kanálu a vytváří tak jedinečný středový signál. Na rozdíl od běžných postupů, ve kterých se sčítají pouze kanály, je intenzita centrálního signálu také dynamicky řízena stereofonním informačním obsahem levého a pravého kanálu. Zní to složitě, ale tento efekt je ohromující: To znamená, že pokud pouze levý nebo pravý kanál poskytuje audio signál, střední kanál nebude reprodukovat signál. V případě běžných algoritmů je úroveň hlasitosti středového kanálu snížena pouze o 6 dB (= poloviční úroveň hlasitosti). Audiotec Fischer „RealCenter“ umožňuje unikátní, rozšířenou zvukovou scénu pro řidiče i spolujezdce současně! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivá, malá zvuková scéna, jsou proto minulostí.

Rozšířené zpracování basů

Vlastní technologie Audiotec Fischer „Augmented Bass Processing“, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“, byla speciálně vyvinuta pro výrazné zlepšení reprodukce basů subwooferů. „Dynamic Bass Enhancement“ důmyslně kombinuje maximální hluboké basy a nejvyšší akustický tlak, bez ohledu na hudební styl nebo ovladače tónů v hlavní jednotce. V závislosti na vstupním signálu získává „Dynamic Bass Enhancement“ nižší frekvenční rozsah a mění mezní frekvenci subsonického filtru. Výsledkem je výrazně silnější a hlubší basová odezva při nízkých a středních úrovních hlasitosti bez rizika mechanického ani elektrického přetížení subwooferu při vysokých úrovních hlasitosti. Je prostě fascinující, jaký basový výkon je najednou možný. Pokud chcete ještě nižší a „tmavší“ reprodukci basů, lze dodatečně aktivovat „SubXpander“. Proto se k základním tónům ve frekvenčním rozsahu mezi 50 a 100 Hz přidávají subharmonické tóny.

Klíčové vlastnosti

 • Ultra účinný 8kanálový zesilovač s 1kanálovým linkovým výstupem a 9kanálovým DSP.
 • Ideální pro upgrade vícekanálových továrních zvukových systémů.
 • Volitelné kabelové svazky pro snadnou integraci do stávajících vícekanálových továrních zvukových systémů.
 • Extrémně výkonný 64bitový „Fixed Point“ audio DSP.
 • ACO - Advanced 32 Bit CoProcessor platforma pro rozšířenou sadu funkcí.
 • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
 • Proprietární funkce TuneEQ pro automatické nastavení výstupních ekvalizérů.
 • SFX (DSP Sound Effects) – rozšířené zpracování basů, RealCenter & Co.
 • Inteligentní 6kanálový vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.3.
 • 1:1 Input/Output Routing (IOR) v kombinaci s volitelným modulem MEC ANA-LOG IN – stejný počet vstupů na vysoké úrovni a výstupů zesilovače.
 • VCP (Virtual Channel Processing) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce komplexní zvukové systémy.
 • Slot pro rozšiřující kartu MATCH (MEC) pro rozšíření systému, jako je Bluetooth® HD Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming přes USB atd.
 • Optický vstup ve formátu SPDIF se vzorkovací frekvencí mezi 12 a 96 kHz.
 • Mono RCA výstup pro připojení externího zesilovače např. zesilovač pro subwoofer.
 • SCP (Smart Control Port) pro volitelné příslušenství jako DIRECTOR, CONDUCTOR & Co.
 • Automatický dálkový spínač.
 • Možnost Start-Stop až do 6V napájecího napětí.
 • Kompaktní design s nízkým odvodem tepla díky mimořádné účinnosti.
Katalogové čísloUP 8DSP
ZnačkaMatch
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
8
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. GD
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 6 x 65 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. + 2 x 160 W
Počet kanálů DSP procesoru9
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,03 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 25A
Rozměry zesilovače46 x 130 x 153 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.