Můj účet

Mycí rukavice Meguiar's Lambswool Wash Mitt

mycí rukavice z pravé jehněčí vlny
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Mycí rukavice Meguiar's Lambswool Wash Mitt
-20 %
Lepší produkt je na dosah

Mycí rukavice Meguiar's Lambswool Wash Mitt

Mycí rukavice je nejlepší volba pro šetrné a účinné ruční mytí vozu. Běžné houby nedokážou absorbovat nečistoty, které ulpí na laku a houbou je při mytí přitlačíte na povrch laku a dodatečně ho tak můžete poškrábat. Kvalitní mycí rukavice nečistoty účinně absorbuje do sebe a vy tak nepoškrábete lak, protože ho umýváte pouze čistými vlákny rukavice. Myjte tedy svůj vůz šetrně a tak, abyste nevytvořili nevzhledné kruhové škrábance, které na laku odhalí nejlépe přímé sluneční paprsky.

Mycí rukavice z jehněčí vlny je velmi jemná a výrazně šetrnější pro mytí vozu než běžné houby. Díky jemným vláknům, které zachytávají a absorbují nečistoty, snižuje riziko poškrábání laku. Z druhé strany této rukavice je speciální povrch pro odstranení hmyzu z karoserie. Tato extrémně jemná mycí rukavice z přírodní jehněčí vlny je ideálním pomocníkem pro každého, kdo chce kvalitně a bezpečně umýt svůj vůz. V kombinaci s prvotřídními autošampony Meguiar’s vám pomůže dosáhnout oslnivých výsledků v péči o váš vůz.

Tipy pro mytí automobilu

 • Nešetrné mytí je hlavním zdrojem poškození laku. Nevhodným ručním mytím, popřípadě navštěvováním portálových / kartáčových myček, dojde nevyhnutelně k poškrábání a poškození laku.
 • Myjte vždy tak, abyste eliminovali nebezpečí poškození laku.
 • Používejte vždy pouze vlastní, osvědčený šampon, nikoliv volně dostupné šampony, jejichž původ vám není znám a jeho mycí vlastnosti nemáte pečlivě ověřeny.
 • Nepoužívejte mycí přípravky na nádobí, do domácnosti, veškeré bezkontaktní či aktivní čističe a pěny, odmašťovače, rozpouštědla a jiné detergentní látky. Tyto čističe nejsou šetrné k ochranné voskové vrstvě ani lešticím olejům na povrchu  laku, vysušují ho a zanechávají ho odhalený a bez jakékoli ochrany. Nechráněný lak začne velice záhy povrchově degradovat, začne se projevovat jeho oxidace, ztráta lesku, je velmi nebezpečně vystaven nepříznivým vlivům okolního prostředí a je výrazně náchylnější na mechanické a chemické poškození.
 • Voda, kterou myjete svůj vůz, by měla mít teplotu co nejbližší teplotě karoserie.
 • Používejte metodu dvou kbelíků nebo kbelík Meguiar's s vložkou Grit Guard.
 • Nepoužívejte molitanové mycí houby či rukavice s velkými splétanými vlákny. Tyto houby a rukavice nedokážou účinně absorbovat nečistoty a jejich použitím můžete lak poškrábat. Používejte pouze šetrnou mycí rukavici s velmi jemnými chloupky z mikrovlákna nebo přírodní jehněčí vlny, které zachytí drobné nečistoty a absorbují je do sebe.
 • Po umytí svůj vůz vždy osušte. Předejdete tak tvorbě vodních skvrn způsobenými minerály obsaženými ve vodě. Aktivní sušení navíc zabrání opětovnému usazení prachu v průběhu samovolného schnutí.
 • Pro sušení používejte pouze kvalitní, extrémně savý mikrovláknový sušicí ručník X2000 Meguiar's Water Magnet nebo špičkovou přírodní jelenici X2100 Meguiar's Natural Chamois. Lokálně můžete obtížně dostupná místa dosušit stlačeným vzduchem (pozor na opětovné znečištění olejem, který může z trysky vystříknout!). Nedoporučujeme sušení pomocí silikonové stěrky, která může zachytit zrnko prachu a způsobit poškrábání laku.
 • Šampon Meguiar's nemusí při mytí vůbec pěnit a přesto má všechny své skvělé vlastnosti a je 100% šetrný. Míchejte vždy šampon do vody, navíc není třeba šampon napěnit.

Doporučený postup mytí automobilu

 • Opláchněte svůj vůz od volných nečistot tlakovou vodou nebo vapkou směrem odspodu nahoru. Spodní části vozu jsou nejvíce znečištěné, proto při oplachu odspodu nahoru působí voda nejdéle právě na nejšpinavějších místech a nejdéle tak rozmáčí nečistoty. Navíc všechny nečistoty z vyšších částí stékají směrem dolů a pomáhají tak odvádět odmočené nečistoty z prahů, kol nebo podvozkových částí.
 • Umyjte šamponem celou karoserii odshora dolů, tedy od nejčistších částí k těm nejšpinavějším.
 • Rukavici při namočení do kbelíku vždy pečlivě vyperte, aby uvolnila všechny nečistoty a vy jste je nevrátili zpět na lak.
 • Opláchněte šampon z karoserie pomocí tlakové vody nebo vapky směrem odshora dolů. Stékající voda pomůže odstranit šampon i z obtížně dostupných míst.
 • Na závěr karoseriri vozu ještě jednou pomalu opláchněte odshora dolů, tentokrát však pouze velmi tenkým proudem vody volně vytékajícím z hadice bez tlakového nástavce. Tímto krokem lze z laku odstranit až 80% zbývající vody a velmi výrazně si tak usnadníte následné sušení.
 • Vůz osušte pomocí kvalitního, extrémně savého mikrovláknového sušicího ručníku X2000 Meguiar's Water Magnet nebo špičkové přírodní jelenice X2100 Meguiar's Natural Chamois.
 • V případě potřeby posilte ochrannou voskovou vrstvu některým z rychlých vosků Meguiar's.
Katalogové číslo:A7301
ZnačkaMeguiar's

Komentáře k produktu

1|Honza , 29.06.2021, 11:32
Dobrý den,jakým způsobem prosím čistit tuto rukavici? Četl jsem, že tyto rukavice do pračky určitě nepatří. Stačí tedy ručně vyprat v čisté vodě a pak nechat oschnout? Rukavice je (hlavně vevnitř) stále dost mokrá. Můžu ji nechat sušit např. na slunci?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 30.06.2021 14:46
Dobrý den Vážený zákazníku, ano přesně tak rukavice určitě naprát mohlo by dojít ke slepení vláken, jako údržba bohatě postačí opláchnout v ruce a následně nechat vysušit např. na slunci . 

Hodnocení

Celkové hodnocení
96 %
37 zákazníků hodnotilo
33×
Ověřený uživatel
22. 12. 2022

Jemný k čistěným povrchům.

Tomáš Indruch
26. 7. 2022

První má zkušenost s takovou mycí rukavicí a pozitivní. Dobře a šetrně myje, lak nepoškrábe.

Lukáš Friedl
6. 3. 2022

Nádherná, skvěle zpracovaná rukavice!

Lukáš Rubeš
18. 6. 2021

Krásně měkká a jemná vlna. Suprově se s ní pracuje.

Martin Illin
19. 11. 2020

Top

Lukáš Zach
9. 11. 2020

Nemám moc porovnání, pocity z použití jsou smíšené, ale vesměs pozitivní.

Lubomír Nepil
4. 6. 2020

Po několika použitích vnitřní část ztvrdla,je to jako prkno:-)

Martin Morys
2. 8. 2019

Skvělá jemná houba na mytí auta

Ověřený uživatel
1. 10. 2018

Naprosta spokojenost, z druhe strany rukavice je sitovina na odstraneni rozsekaneho hmyzu z povrchu napr. karoserie. Pomerne dele vysycha (nebo se mi to aspon tak zdalo). Musi se jen davat pozor aby se o nejaky ostry hrot rukavice nezadrhla, potom by se vlakna mohla vytrhnout.

Patrik Pilka
11. 5. 2018

Kvalitní rukavice, šetrné mytí po několika mytí stále jako nová.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.