Můj účet

Reproduktory Nakamichi NSE-CS1357

130 mm, 30 W RMS, 4 Ω, 87 dB
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Nakamichi NSE-CS1357

Reproduktory Nakamichi NSE-CS1357

NSE řada reproduktorů Nakamichi vyniká membránou středobasu, která je vyrobena z polypropylenu. Kompozitní polypropylenová membrána je navržena tak, aby byla co nejlehčí, ale stále si zachovávala svoji pevnost. Díky širšímu povrchu membrány je dosaženo hlubších a jasnějších basů. Výškový reproduktor disponuje 25 mm hedvábnou membránou, která byla navržena tak, aby byla co možná nejlehčí, čímž se zvýší efektivita reprodukce zvuku při zachování stejné úrovně hlasitosti. Gumový závěs je pak super pro svoji flexibilitu a odolnost v extrémních podmínkách ve vašem vozidle.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Nakamichi NSE-CS1357

  • Membrána středobasu z vrstveného polypropylenu.
  • Gumový závěs.
  • Hedvábná kalota 25 mm.
  • Citlivost 87 dB.
  • Krycí mřížky na středobas jsou součástí balení.

O značce Nakamichi 

Historie značky Nakamichi spadá až do roku 1948, kdy ji založil v Japonsku Etsuro Nakamichi. Cesta ke splnění jeho snů začala založením malého výzkumného ústavu Nakamichi Research Corporation v japonském Tokiu, který zajišťoval výzkum sonarů a magnetů i vývoj pro hlavní značky, vládní subjekty, univerzity a organizace. Od té doby se etabloval jako důvěryhodný tvůrce vysoce kvalitních produktů, které jsou výsledkem intenzivní vědecké práce, vášně pro zvuk a odhodlání poskytnout nekompromisní kvalitu a výkon. V roce 1972 do Nakamichi Corporation nastoupil Takeshi Nakamichi, který byl spjat s tehdejším rozmachem společnosti a byl hluboce zapojen do všech legendárních audio produktů Nakamichi prodávaných v Asii, Americe i Evropě a to včetně prvního uvedení Nakamichi 1000, prvního kazetového magnetofonu na světě. Byl považován za jednoho z nejlepších světových akustických a zvukových techniků světa, který dokázal skloubit špičkový zvuk a přednosti geniálního designu audioproduktů pana Koza Kobayashiho, tehdejšího hlavního inženýra značky. Tehdejčí zesilovače, přehrávače, ale i autorádia patří dnes mezi legendy pro svou nepřekonatelnou kvalitu. Značka Nakamichi je však úspěšná i v současnosti a vyrábí vysoce kvalitní produkty nejen v oblasti ozvučení domácnosti, ale i vozidel. Důmyslně promyšlené portofolio výrobce se neustále rozrůstá a prakticky všechy produkty vynikají kvalitním zvukem a až neuvěřitelným zpracováním v dané cenové kategorii. Odkaz Etsura Nakamichiho žije dál a my jsme rádi, že se nejedná pouze o zvučné jméno, ale promítá se i do kvality produktů Nakamichi.

Katalogové číslo:NSE-CS1357
ZnačkaNakamichi
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 30 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
87 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
100 - 20000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Kompozitní polypropylen
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Nakamichi NSE-1018Reproduktory Nakamichi NSE-1018Rychlý náhled100 mm, 20 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 43 mm729 KčDočasně nedostupnéNakamichi NSE-1058Reproduktory Nakamichi NSE-1058Rychlý náhled100 mm, 40 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 55 mm1.390 KčSklademNakamichi NSE-1318Reproduktory Nakamichi NSE-1318Rychlý náhled130 mm, 25 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 40,6 mm790 KčDočasně nedostupnéNakamichi NSE-1358Reproduktory Nakamichi NSE-1358Rychlý náhled (1 hodnocení)130 mm, 45 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 47 mm1.490 KčDočasně nedostupnéNakamichi NSE-1618Reproduktory Nakamichi NSE-1618Rychlý náhled (3 hodnocení)165 mm, 30 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 44 mm790 KčDočasně nedostupnéNakamichi NSE-1638Reproduktory Nakamichi NSE-1638Rychlý náhled165 mm, 40 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 60 mm1.490 KčSklademNakamichi NSE-1648Reproduktory Nakamichi NSE-1648Rychlý náhled165 mm, 40 W RMS, 89 dB, 4 Ω, montážní hloubka 46 mm1.490 KčSklademNakamichi NSE-1658Reproduktory Nakamichi NSE-1658Rychlý náhled165 mm, 55 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 60 mm1.990 KčSklademNakamichi NSE-4618Reproduktory Nakamichi NSE-4618Rychlý náhled4 x 6", 20 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 45 mm1.290 KčDočasně nedostupnéNakamichi NSE-5718Reproduktory Nakamichi NSE-5718Rychlý náhled5 x 7", 30 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 50 mm1.390 KčSklademNakamichi NSE-6918Reproduktory Nakamichi NSE-6918Rychlý náhled (1 hodnocení)6 x 9", 40 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 69 mm1.390 KčSklademNakamichi NSE-6948 Doprava zdarmaReproduktory Nakamichi NSE-6948TipRychlý náhled6 x 9", 75 W RMS, 4 Ω, 90 dB, montážní hloubka 78 mm2.490 KčSklademNakamichi NSE-6958 Doprava zdarmaReproduktory Nakamichi NSE-6958Rychlý náhled6 x 9", 75 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 75 mm2.490 KčSklademNakamichi NSE-CS1618Reproduktory Nakamichi NSE-CS1618Rychlý náhled (2 hodnocení)Ø 165 mm, 30 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka středobasu 55 mm1.190 KčDočasně nedostupnéNakamichi NSE-CS1658Reproduktory Nakamichi NSE-CS1658Rychlý náhled (2 hodnocení)Ø 165 mm, 50 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka středobasu 60 mm1.990 KčSkladem
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.