Můj účet

Zesilovač Pioneer GM-D8704

4kanálový, 4 x 100 / 2 x 300 na 4 Ω / 4 x 150 na 2 Ω / 4 x 125 W RMS na 1 Ω, třída FD
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Pioneer GM-D8704
-18 %
Aktualizováno

Zesilovač Pioneer GM-D8704

Zesilovač by neměl zabírat příliš mnoho místa, zejména v autě. Tyto zesilovače třídy D mohou být právě to, co hledáte. Kombinuje stabilní obvod 1 Ω, flexibilitu instalace a vysoký výkon.
Katalogové číslo:GM-D8704
ZnačkaPioneer
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 100 / 2 x 300 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 150 W
RMS výkon na 1 ΩRMS výkon při zatížení subwooferu na 1 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. Při zapojení na 1 Ω může docházet k výraznému zahřívání zesilovače. 4 x 125 W
Max. (maximální) výkon na 4 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 4 x 200 W
Max. (maximální) výkon na 2 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 4 x 300 W
Max. (maximální) výkon na 1 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 1200 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
Variabilní
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
Variabilní
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 50 Hz
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. FD
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,05 %
Odstup signál/šum (S/N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. > 95 dB
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Rozměry zesilovače252 x 215 x 60 mm

Komentáře k produktu

3|Petr0907 , 13.08.2020, 17:15
Dobrý den bylo by možné zapojit do tohoto zesilovače dva kousky Subwoofer Pioneer TS-W311(Výkon RMS/MAX: 300/1000 W,Impedance: 4 Ohmy,Citlivost: 95dB/1W/1m,Rezonanční frekvence: 45 Hz)?jen pro jistotu se chci zeptat odborníků,podle parametrů si myslým že by to bylo v pohodě,a ještě jeden dotaz,dá se k tomuto zesilovači připojit nějaký ovladač?moc děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.08.2020 13:39
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač lze použít, dle parametrů má opravdu výkonu dostatek. Dálkový ovladač lze připojit, bohužel v naší nabídce tento ovladač nemáme.
2|Milan , 03.07.2019, 17:24
Ono to tak je evropa dostava nejen zesilovace ale i autoradia odlehčené o proti americe ono tak je pokud clovek chce verzi plnou tak to lze obednat ale musi se platit predem ceka se 14 dnu a navic se plati v praze jeste clo a to neni male zesilovac vyjde draz. Jsem to uz apsolvoval a uz bych dotoho nesel hold jsme pro ne nezajimavi trh.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.07.2019 11:09
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel, je to tak.
1|Marek Fiala , 18.04.2019, 23:24
Dobrý den, zakoupil jsem u vás tento zesilovač a mám k němu jeden dotaz. Všude po internetu, včetně oficiálních stránek Pionner prezentují tento zesilovač i včetně modulu na regulaci bass boostu. Zesilovač mi přišel v pořádku, ale po bass boost modulu neni ani stopa, chybí na něj i konektor na zesilovači samotném a v manuálu taky ani zmínka. Chtěl bych vědět jak se toto stalo. Možná jsem dostal nějaký kus z prvních sérií, než začali přidávat i ten bass boost modul do balení? Byl to jeden z důvodů, proč jsem si tenhle zesilovač koupil. Ale asi bych se bez toho obešel. Díky za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 23.04.2019 08:30
Dobrý den, nechám to prověřit a budeme Vás brzy kontaktovat. Na oficiálním webu žádná informace o dálkovém ovladači není, na americké verzi ano. Je tedy možné, že dálkové ovládání dávají do balení pouze v USA. Za případné špatné informace na našem webu se předem omlouvám. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Milan
30. 12. 2021

Namontoval jsem tento zesilovač do auta a musím ho pochválit hraje krásně o proti předchozímu modelu šumí zase o něco mín a řekl bych ze 95% lidi si toho ani nevšimne já ho doporučuji.

Marek Fiala
18. 5. 2019

Výborný zesilovač, se spoustou užitečných funkcí, super věc je, že dolní propust jde nastavit až na 40Hz, strmost nijak závratná, ale na základní rozdělení pásem to stačí. Výtku bych měl jen v tom, že zesilovač trochu šumí. Ale za tu cenu asi nic lepšího neseženete, minimálně ne v třídě D. Samozřejmě téměř nehřeje, nároky na prostor celkem malé, pokud nepotřebujete přístup k ovládání, myslím si, že zesilovač můžete schovat i do málo prodyšných míst v interiéru k úplnému zakrytí.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.