Můj účet

Reproduktory Pioneer TS-A1600C

komponentní reproduktory, Ø 170 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 85 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 54 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Pioneer TS-A1600C
-12 %
Lepší produkt je na dosah
Gladen M 165 G2 za 3 490 Kč

Reproduktory Pioneer TS-A1600C

Upgradujte původní zvukový systém svého vozu. Řada Pioneer A-series vám může poskytnout snadno instalovatelné řešení pro upgrade zvuku, které jste hledali. Obsahuje pečlivě vybrané materiály pro zlepšení basové odezvy a vysokých frekvencí a zároveň přináší slavný koncept zvuku Pioneer Open & Smooth, to vše v balíčku se snadnou instalací. Pro ještě lepší zážitek si stáhněte bezplatnou aplikaci Pioneer CarSoundFit, abyste slyšeli, jak by mohlo znít vaše auto před a po upgradu pomocí Pioneer.

Hlavní vlastnosti

  • CarSoundFit App - aplikace simulátoru zvuku v autě pro lepší zážitek ze zvuku v autě.
  • Custom Fit adaptér - multi-fit adaptér rozšiřuje flexibilitu instalace a zlepšuje akustický výkon.
  • Open & Smooth - poskytuje hladkou frekvenční odezvu a rozsáhlou zvukovou scénu.
  • IMPP - vychutnejte si vynikající odezvu středobasů díky vstřikované polypropylenové membráně.
Katalogové čísloTS-A1600C
ZnačkaPioneer
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 350 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
85 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
34 - 49000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 170 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 54 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kabelová)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Jaromír Chmelík , 01.07.2020, 12:20
Dobrý den, mohu použít tyto reproduktory v Octavii 1 v kombinaci s rádiem o výkonu 4x40W?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.07.2020 12:46
Dobrý den Vážený záakzaníku, reproduktory bohužel nejsou dobrou volbou. V podobné cenové relaci je rozhodně lepší SET GLADEN, který má lepší parametry i výsledný zvuk. V případě Octavie I rozhodně také doporučuji tlumení dveří.
3|Jarda , 01.05.2018, 18:24
Dobry den, premyslim o repro a libi se me tyto, jen nevim zda je soucasti baleni par vyskovych repracku? Pripadne jsou lepsi tyto pioneer nebo https://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-alpha-165.html?? Dekuji, pripadne jaky zesilovac doporucite kdyz bych prihodil https://www.ahifi.cz/reproduktory-pioneer-ts-a4633i.html??
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.05.2018 17:04
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil repro Gladen Alpha 165, které budou zvukově zajímavější. U obou sad jsou součástí balení výškové reproduktory. Pokud by bylo v plánu zapojit sestavu na zesilovač, pak bych volil například RENEGADE RXA1100.
2|-siso- , 17.02.2017, 22:46
Dobry den, neni lepsi k tomuto repru koupit jinci vyhybku? Popropade prosim poradte jakou. Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.02.2017 15:43
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud chcete osadit jiné vyhýbky, lze použít GLADEN HG-CR-RS.
1|Maro , 30.05.2016, 19:33
Dobry den chci koupit komponentaky a jelikoz mam vse pioneer tak bych u toho rad zustal a chtel bych se zeptat jestli nevite jak jsou na tom tyto zvukove, popripade bych mel vybrane jine ale uz ne pioneer. Koukal sem na http://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-m-165-v2.html , vsichni si ie chvalej tak se chci zeptat jestli jsou opravdu tak dobre ty gladen. Dekuji vas spokojeny zakaznik.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.05.2016 11:03
Dobrý den Vážený zákazníku, repro Gladen M 165 V2 je rozhodně lepší volbou, doporučuji zvolit právě ty.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
4 zákazníci hodnotili
Vitalij Isajenko
16. 12. 2016

designově sice vypadají jinak než na ilustrační fotce - nemají kuželovitý střed, mají jinou krycí mřížku a frekvenční výhybky jsou taky jiné, ale šlo mi hlavně o parametry a kvalitu (stejně nejsou vidět pod originálním interiérem), což kvalitní jsou a hrajou taky pěkně

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.