Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Pioneer TS-A2013I

Ø 200 mm, 80/500 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 89 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Pioneer TS-A2013I
-15 %
Katalogové číslo:TS-A2013I
ZnačkaPioneer
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 500 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 28000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 200 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 89 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

8|Petr , 14.07.2019, 08:38
Dobry den,Vykon RMS 80W je jeden reproduktor?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.07.2019 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, RMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany.
7|Petr , 11.02.2017, 17:47
Dobrý den jaký zesilovač by jste mi doporučil k těmto reproduktorumByl by nějaký od PioneeruDěkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.02.2017 17:36
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem je například PIONEER GM-A3702.
6|Patrik , 10.12.2012, 22:39
Dobrý den,mám tyhle repráky 4 a chtěl bych se zeptat jestli na ně stačí tenhle zesilovač nebo jaký byste mi doporučil od značky Hifonics...http://www.ahifi.cz/zesilovac-hifonics-txi-5400.html ...díky
Odpověď: - AHIFI.CZ, 10.12.2012 23:53
Dobrý den Vážený zákazníku, výkonově i parametricky je tento zesilovač vhodná volba pro tyto koaxiály Pioneer.
5|Michal , 20.07.2012, 12:31
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jestli by k této dvojici repro byl vhodný tento zesilovač MEGAKICK Silversonic 2200 4/3/2 kanal? Pokud ne, mohli byste mi nějaký doporučit?Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.07.2012 13:38
Dobrý den Vážený zákazníku, my nemáme vůbec dobré zkušenost se značkou Megakick. Pokud chcete aby reproduktory hrály tak jak mají, doporučuji vybírat značkový zesilovač, mohu doporučit špičkový JBL GTO504E například, který nestojí moc a jak výkon tak zvuk je na hodně dobré úrovni.
4|Lukas , 11.05.2012, 10:48
Dobrý Denjaky zesilovač by byl vhodný pro tyto reproduktory společně s PIONEER TS-A1313I, jakou mi doporučíte kabeláž, popřípadě konektory radio mám sony 4x50W, předem děkuji za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.05.2012 12:23
Viz. email.
3|Vita , 26.03.2012, 13:06
tak poslendí dotaz akterý by jste mi doporučil zeislovač na tyto dva woofery?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.03.2012 13:54
Například Crunch MXB1200i.
2|Vita , 26.03.2012, 11:07
a myslíte, že když koupím dva PIONEER TS-W309S4 tak, že je utáhne ten muj zesík co jsem uváděl? a mylsíte , že bych k tomu co jsem napsal měl koupit ještě kapacitátor?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.03.2012 12:51
Váš zesilovač není vhodný na dva tyto subwofery, neznám model čili nemohu radit jestli použít kapacitor či nikoliv.
1|Vita , 26.03.2012, 10:29
zdravim. potřebovalk bych radu od odborníka snažím se vyšperkovat svojí hifi sbírku kterou jsem zatím naskloádal do auta (opel tigra). Zatím mam dva zesilovače jeden na reproduktory a druhý na woofer(y). V přední dveřích mam reproduktory 165 cm U-DIMENSION EL COMP 6 kterou jsou zapojeny na rádio a jsem snima velice spokojený. V zadní části vozu mam 20 cm MAGNAT DARK POWER 203 snimi jsme taky jakžtakž spokojen ty krmím 75 rms z jendoho zesilovače a přijde mi že to je akorát. Potřeboval bych doporučit nějkaé podobné ne-li lepší vybral jsem si bud tyhle pioneery a nebo o pet cm větší ty samé co tu máte v nabídce ale nevím které by zahráli lépe. Ale nejdůležitější co potřebuji poradit je woofera nebo woofery. Mam zesilovač 2 x 400 rms ( 1x 800) 2x 1000 max (1x 2000) a přemýšlím budo dvouch woofrech který by tento zesík utáhnul a nebo jeden výkonější ale nevím co semi vpylatí víc přemýšlle jsem i o dvojboxu ale je toho strašně moc. Docela se mi zalíbil tenhle subáč ale nevím jeslti by ho ten zesík utáhnul Boschmann AZX-W12TPO. Ten bych vzal jeden, protže dva by asi ten zesík těžko utánul .. možná i stím jedním bude mít problem. Myslíte, že třebas tenhle subáč zahraje stejně jako dva slabší? například PIONEER TS-W309S4. Předem děkuji za radu budu velkým dlužníkem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.03.2012 11:40
Dobrý den Váženuý zákazníku, volil bych model 25cm, hrají opravdu monstrózně, rozhodně nebudete litovat. Se subwoofery značky Boschmann nemáme moc dobré zkušenosti a raději bych doporučil Pioneer, pokud budete mít Pioneer koaxi, šel bych do subwooferu od Pioneer, hrají slušně. :o)

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.