Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Gladen RS 130

90 W RMS, 90,64 dB (SPL 2,83V/1m), 3 Ω, montážní hloubka repro. 55 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen RS 130
Aktualizováno
Výkonné 130 mm reproduktory Gladen RS 130. V případě, že Vám Gladen M 130 V2 nestačí výkonově a chcete reproduktory používat hlavně přes externí zesilovač, jsou reproduktory Gladen RS 130 výborným kandidátem pro Vás. Zvukově jsou si ale dost podobné s modelem Gladen M 130 V2. U modelu RS máte navíc propracovanější a větší frekvenční výhybku.
Katalogové číslo:RS 130
ZnačkaGladen
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 135 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90,64 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminát
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 42 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 22 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - 9 možností
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Český návod - Gladen RS 130
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

4|jurmen, 07.09.2015, 17:42
Jeste jedna otazka:) chci si koupit autoradio kenwood kdc-bt53u vytvori v aute dostacujici zvuk s temito repraky? dekuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.09.2015 12:02
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, model BT53U je vybaven DSP procesorem a se zvukem se tak dá velmi slušně pracovat, doporučuji.
3|jurmen, 07.09.2015, 16:57
Dobry den. Cchci se zeptat, jestli se hodi tyto repraky do renault scenic r.v. 2001 a co vse je k tomu potreba. Repraky prijdou do prednich dveri a nevim jestli je mam vytlumit. Dale bych potreboval poradit co do zadnich repraku jsou v zadnich sloupkach a nejsou soucasti plata. Hodi se tam vic stredobasove nebo mam volit stejne?? Dekuji za vycerpavajici odpoved:)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.09.2015 11:56
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory jsou vhodné. Dveře doporučuji v každém případě vytlumit. Zadní reproduktory bych doporučil volit koaxiální a ideáně stejného výrobce, tedy variantu GLADEN MC 130. Pro připojení použijte reproduktorové adaptéry Renault.
2|Vitaliy, 25.01.2015, 20:11
Dobrý den je velký rozdíl ve zvuku Gladen M130 V2 a techto RS ?? Konkretně výšky by mě zajimaly
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.01.2015 12:18
Dobrý den Vážený zákazníku, velký rozdíl tam není. Rozdíl zhruba odpovídá cenovému rozdílu.
1|Luboš, 08.01.2015, 15:37
Dobrý den,mám O1 s or.radio Symphony,hodily by se tyto reproduktory.Vym jsou tam orygo 165,ale cena.Dík za radu Luboš.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.01.2015 16:25
Dobrý den Vážený zákazníku, ne, nehodí, jsou tam 165 mm reproduktory, nedoporučuji to měnit za menší rozměr. V akci máme i další zajímavé repro jako např: http://www.ahifi.cz/reproduktory-audio-system-mx-165-plus-v2.html

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.