Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Hertz ESK 165.5

Ø 165 mm, 100/300 W, 4 Ω, 93,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Alternativní produkt
Gladen M 165 V2 za 3 590 Kč
Reproduktory Hertz ESK 165.5
Prodej skončil
Lepší produkt je na dosah
Gladen M 165 V2 za 3 590 Kč
Katalogové číslo:ESK 165.5
ZnačkaHertz
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 44 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 26 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Tetolon
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

5|Luděk, 04.10.2016, 01:28
Dobrý den, nemohu se rozhodnout mezi těmito reproduktory HERTZ ESK 165.5, JBL GTO609C a GLADEN M 165 V2. Podle specifikací se asi nejvíce přikláním právě k těmto HERTZům. Ke kterým reproduktorům z této trojice by jste se přiklonil vy? Jedná se o repro v předních dveřích a později bych je chtěl napojit přes zesilovač.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.10.2016 09:25
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych to seřadil: 1. Gladen, 2. JBL a 3. repro Hertz, které v ESK provedení nikdo nekupoval, když jsme ho měly na našem demopanelu cca. 2 roky zpět.
4|Tomas, 02.06.2016, 18:21
Jeste bych se chtel zeptat jestli je potreba instalovat mdf podlozky a pripadne jake,protoze primo pro roomster tu zadne nemate.v octavii jsem je mel a bylo to lepsi jak plast.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.06.2016 16:41
Dobrý den Vážený zákazníku, podrobné info, včetně fotek a návodu, najdete v sekci PORADNA.
3|Tomas, 31.05.2016, 22:58
Dobry denUvazuji o vymene seriovych repro vprednich a pripadne zadnich dveri u Skoda Roomster,uvazoval jsem o techto nebo jestli me doporucite nejake jine v podobne cenove relaci.o zesilovaci zatim neuvazuji,takze bych pouzil origo radio dance pripadne bolero.dekuji za odpoved
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2016 17:24
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci doporučuji reproduktory GLADEN M 165 V2, které budou lepší volbou. Díky vysoké citlivosti lze použít i na samotné autorádio.
2| mpower, 09.01.2016, 16:06
\"Zdravim. potrebujem poradit ake repro do prednych dverimam octaviu 1 .v kufri GZRA 2100X ,Fusion FEW12,ovaly Kick PRO 693rozmyslam nadMorel Maximo 6Kicx PRO 62DHIFONICS ZSI6.2CHertz ESK 165.5pocuvam hip hop, electro .zadne a predne repro chcem napojit na zosilovac ale neviem aky poradte dakujem\"
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.01.2016 09:09
Dobrý den Vážený zákazníku, do předních dveří bych doporučil reproduktory GLADEN M 165 V2, počet kladných recenzí hovoří sám za sebe. Zesilovač, pro přední a zadní repro, bych doporučil MAC AUDIO ZXS 4000.
1|David, 02.12.2015, 05:22
Dobrý den, kupoval jsem u vás repro Hertz DSK 165.3 a nevyhovujou mi kvůli citlivým výškám (moc uřvané výškové repro). Proto uvažuju o výměně za tyto ESK 165.3 nebo GLADEN M 165 do předních dveří. Co by jste mi doporučil v cenové relaci cca do 5000kč.A dále jaké repro by jste volil do zadních dveří.Repro bych chtěl nechat na originál rádio v Seat Leon 2002.Jsem náročnější posluchač a jsem zvyklý na audio od značky Rockford Fosgate co se montuje do Mitsubishi Outlanderu nejvyšší řady roku 2007. Samozřejmně je mi jasné že cena je někde jinde, (jen k přirovnání).Klidně uvítám i jiné tipy, děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.12.2015 09:03
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji osadit reproduktory GLADEN RS 165 V2 do předních i zadních dveří.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.