Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Mac Audio Performance X 2.13

80 W RMS, 90 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, montážní hloubka repro. 59 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Performance X 2.13
-33 %
Poslední kusy
Nejvyšší řada 2-pásmových komp. reproduktorů o průměru 130 mm. Výprodejová cena, která se už nebude opakovat. Řada Performance X končí bez náhrady.
Katalogové číslo:PERFORMANCE X 2.13
ZnačkaMac Audio
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 320 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
33 - 26000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 59 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. polykarbonát
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. polykarbonát
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. NE
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. ANO
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Český návod - Mac Audio Performance X 2.13
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

28|Lacko, 05.10.2017, 18:38
Dobrý den chci se zeptat jestli jsou tihle repraky stejné Velké jako mam originál v opel astra h 2006 rok .bude tam znatelna změna zvuku o proti tem originálum.dveře samozřejmý výtLumim Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.10.2017 10:49
Dobrý den Vážený zákazníku, pro přední pozice jsou to reproduktory, v rozměru 165mm. Doporučil bych například REPROSET360, přímo určený do Vašeho vozu. Zvukově velice povedené repro, o velký kus dále, než originální zvuk.
27|Jaroslav, 02.10.2017, 13:55
Dobrý den jsou tyhle repra vhodné jako zadní do octavia 1 rs v kombinaci s Gladen M 165 V2?Další věc na kterou se chci zeptat je, proč do Octavie do zadního plastu doporučujete vždy koaxiální repra? Rád bych využil možnosti zadní vejšky hned za hlavou řidiče, přijde mě to jako efektivnější řešení.Děkuji za odpověď a vysvětlení
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.10.2017 15:57
Dobrý den Vážený zákazníku, právě ono umístění výškových reproduktorů, za hlavou řidiče a spolujezdce, je tím důvodem, proč se standardně osazuje pouze koaxiální varianta. 130mm repro, díky malé ploše membrány, bohužel není schopné produkovat nějáké výrazné basy a hraje tedy spíše středy, doplněno o výškové repro ve dveřích = ve většině případů spíše na obtíž, něž aby to zvuku pomohlo. Volba je na Vás. Reproduktory Mac Audio Performance X 2.13 jsou dobrou volbou, co se poměru cena/zvuk týče, zda osadíte komponent nebo koaxiál už záleží na Vás.
26|Miroslav Tichý, 25.09.2017, 12:26
Dobry den, jsou vhodne do audi s3 8l rv. 2002? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.09.2017 16:20
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít, dobrá volba, v dané cenové relaci.
25|Daniel, 07.09.2017, 09:43
Zdravím. Zaujaly mě tyto reproduktory, jelikož chci kvalitnější poslech v mé Audi A6 C4 1995 sedan. Vzadu co já vím jsou 130 mm a vpředu 100 mm . Přední repro zatím vybrané nemám, ale tyto zadní jsou zatím favoritem. Mám v autě radio Clarion CZ202ER, které mi přijde dosti slušné už jen kvůli nastavení equalizéru atd. Mám připraven na instalaci malý aktivní subwoofer od firmy Dexon na podporu basové linky. Chci se tedy zeptat, jsou tyto reproduktory vhodné na Rockovou hudbu a zároveň na elektronickou? Dále by mě zajímalo, jaké byste doporučil přední komponentní repro 100mm k této sadě aby nebyl veliký rozdíl?Předem děkuji za odpověď, klidně mi napište na mail, který jsem přiložil.Hezký den.Daniel
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.09.2017 16:39
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.13 jsou dobrou volbou a určitě mohu doporučit. Vhodné přední reproduktory jsou například MATCH MS 42C.
24|Pavel Miller, 29.08.2017, 12:08
Dobrý den chtěl sem se zeptat chtěl bych dát tyto reproduktory do Renault 19 chamade 92 do zadního plata můžete mi poradit jestli ano či ne a popř. Jaké předem děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2017 12:07
Dobrý den Vážený zákazníku, již jsem reagoval na Váš totožný dotaz v emailu, kde prozatím nemám odpověď.
23|Martin, 12.08.2017, 16:31
Zdravím, chtěl bych tyto reproduktory použít do Škody Fabia I, do předních dveří. Nebude problem montážní hloubka? Samozřejmě koupím i mdf podložky a nevim jestli budou potreba i konektory. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 14.08.2017 17:31
Dobrý den, do Fabie se instalují reproduktory o průměru 165 mm. Doporučuji náš REPROSET8.
22|Vojta, 04.08.2017, 18:20
Dobrý den, mám ve svém autě (toyota yaris 2003) velmi primitivně vyřešené audio které zatím postačilo ale rozhoduju se ho vyměnit jelikož není v kufru zrovna moc místa, originál autorádio mám vyměněno za Kenwood a od vás koupeny reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 10.2 které jsou jen zapojeny do autorádia a na zadní kabel jsem připojil subwoofer (50W) co jsem našel doma od domácího kina :D, měl sem odkoušené a vyladěné a nehraje to vůbec špatně jen v kufru toho místa moc nezbývá... proto se rozhoduji o koupi reproduktorů nevím jestli komponentních nebo středobasů protože výšky zatím zvládají reproduktory přední, v předních dvěřích je zřejmě otvor jsem se dočetl 13 cm protože jsem je zatím měl rozdělané jen jednou tak nevím přesně ale mělo by to být... A moje otázky teda zní jestli jestli i ty basy se budou zhruba rovnat nebo jestli je teda určitě lepší mít ten subwoofer a jak popřípadě zapojit ty dva reproduktory, zamýšlel jsem zesilovač SONY XM-N1004 že by se zapojil i s předníma repro co jsou na palubovce akorát by se přes rádio musel snížit výkon na přední... jestli teda by to takto šlo, v nabídce jsem také zahlédl basové pumpy které když by ty basy nedostačovaly by se mohly dokoupit akorát zase už není kde je připojit tak nevím jak by se toto řešilo ještě... zatím bych vybral repro namontoval a podle toho dál postupoval, kdyby nedostačovaly tak je můžu v určité lhůtě vrátit zpět pokud to dobře chápu , že bych se k vám na pobočku stavil a zrovna bych se pak domluvil jak by se to mohlo vylepšit v tomto autě, Basy mám totiž při poslechu hudby rád a nerad bych o ně přišel. Moc děkuji za odpověď předem. Doufám, že to dočtete až do konce :D.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 11.08.2017 17:01
Dobrý den, celé jsem to úspěšně dočetl :) Bohužel nemůžu hodnotit ten subwoofer, který v autě máte, nicméně nějaké basy zřejmě udělá. Určitě bych koupil komponentní reproduktory, tyto od Mac Audio jsou za dané peníze velice dobré. Nečekejte ale, že reproduktory o průměru 13 cm nahradí subwoofer, to určitě ne. Pokud máte rád silnější basy, pak jej budete určitě potřebovat. Použité reproduktory bohužel vrátit nemůžete. Ideální bude, když se za námi stavíte na prodejnu a celé to probereme.
21|Dominik, 17.07.2017, 18:29
Dobrý den, zvažuji koupi těchto reproduktorů do vozu Škoda Felicia 2000 hatchback místo originálních předních reproduktorů. Zdá se mi, že montážní hloubka je ale celkem velká. Dají se přidělat přímo místo originálních tak, aby nikde vzadu nezasahovaly, nebo budou potřeba nějaké MDF podložky, případně jakou velikost ?Předem díky moc a hezký den.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.07.2017 14:18
Dobrý den Vážený zákazníku, repro by mělo jít osadit bez nutnosti zásahů, ovšem přesnou montážní hloubku bohužel neznám, doporučuji oměřit přímo ve voze a dle toho pak případně volit podložky.
20|Pavel, 14.07.2017, 10:36
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli mi tyto repráky budou pasovat do audio a4 b5 když k nim čemu i podložky že 100mm na 130mm jde mi o to jestli se tam vejdou kvůli montážní hloubce děkuji svoboda
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.07.2017 14:27
Dobrý den Vážený zákazníku, přiznám se, že jsem dotazu zcela neporozuměl, každopádně s montážní hloubkou by v tomto případě neměl být problém.
19|Petra, 12.07.2017, 11:08
Pěkný den, ráda bych se zeptala, manžel má v autě tyto reproduktory v předních dveřích v Renaultu Megane II r.v. 2008. Byly nám doporučeny do zadních dveří MAC AUDIO PERFORMANCE X 13.2. Ale bohužel už je nemáte. Byla by možná nějaká alternativa optimálně stejné značky? Bohužel tomu nerozumím a chtěla bych to jako dárek. Děkuji velmi pěkně.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.07.2017 15:07
Dobrý den Vážená zákaznice, vhodnou volbou reproduktorů jsou například MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 13.2.
18|Adam Soukuú, 07.05.2017, 13:21
Dobrý den,nevíte, jestli jsou tyto repro svojí montážní hloubkou vhodné do předních dveří BMW E39?Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 09.05.2017 16:20
Dobrý den, do BMW E39 by se měly bezproblému vejít. 
17|Jakub Dedek, 20.03.2017, 15:34
Dobrý den, půjdou s radiem https://www.ahifi.cz/autoradio-alpine-cde-183bt.html ? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2017 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, není problém. 
16|Ladislav Bartoš, 16.03.2017, 17:08
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli se tyto reproduktory vejdou do Golf IV 1.9 TDI 81kW r.v. 2001?. A také jestli budou komponentní s rádiem Kenwood KMM-303BT?. Děkuji za odpověď. :) A ještě bych se chtěl zeptat jestli by jste mi doporučili spíše tyto nebo raději tyto: Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.16. :)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 16.03.2017 17:23
Dobrý den, do vozidla VW Golf IV se dávají reproduktory o rozměru 165 mm + tyto MDF podložky. Takže bych určitě doporučil zmíněné Mac Audio APM Fire 2.16, nebo připlatit na zvukově i výkonově lepší Gladen Alpha 165
15|Luděk, 27.02.2017, 06:59
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda máte s těmito reproduktory osobní zkušenost v Laguně 2 ? Chtěl bych je do všech dveří plus nějake to vytlumeni a zapojení na vámi již zmíněný doporučeny zesilovač také od Mac audia?v kufru mám jeste starší menší set od Axtonu.mockrát děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.03.2017 15:30
Dobrý den Vážený zazníku, ano, mám zkušenost, kamarád je vozí taktéž v Laguně a v této cenové relaci rozhodně velice dobrá volba, doporučuji.
14|Igor, 08.02.2017, 11:36
Dobry den. Vhodny zesilovac na tyto reproduktory? Vzadu mam Performance 13.2 bez subwooferu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.02.2017 17:27
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou zesilovače, pro zmíněné reproduktory, je například MAC AUDIO MPE 4.0 xl.
13|michal, 30.01.2017, 16:36
dobrý den chtěl bych se zepta jestli budou pasovat do octavie 1 předních dveří děkuji ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.01.2017 16:52
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, vhodný rozměr reproduktorů je 165mm., tedy PERFORMANCE X 2.16.
12|Zdeněk, 12.10.2016, 08:51
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co by jste mi doporučili. Mám tyto reproduktory v předních dveřích ve voze Renault Megane II 2008 a vybírám něco do zadních dveří...osobně upřednostňuji značku Mac Audio. Předem děkuji za radu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.10.2016 14:56
Dobrý den Vážený zákazníku, použil bych stejnou řadu reproduktorů i do zadních dveří, pouze v koaxiální variantě, tedy MAC AUDIO PERFORMANCE X 13.2.
11|petr, 06.08.2016, 17:18
Ještě k dotazu výše,bude lepší volba Gladen 130 v2 nebo Jbl gto ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.08.2016 13:26
Dobrý den Vážený zákazníku, oboje repro je dobrou volbou, osobně bych ale na originální autorádio volil Gladen.
10|Petr, 06.08.2016, 15:54
Dobrý den, měl bych zájem o montáž předních reproduktorů do auta Renault Megane 2 2005. Zaujaly mě tyto repro, nebo mohl byste doporučit něco lepšího ,pokuď je, kolem 3000 ? Zapojeno by to bylo na originálni autoradio. Dále bych měl zájem o vytlumení přednich dveří, jak radíte. Zajímala by mě celková kalkulace. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.08.2016 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, osazení reproduktorů a kompletní vytlumení předních dveří je cca 1650,- za instalaci a zhruba 1200,- za materiál, potřebný k vytlumení. Vhodné reproduktory jsou například GLADEN M 130 V2.
9|Jan Vaník, 05.07.2016, 18:26
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda je možné ohledně montážní hloubky tyto repro namontovat do Renault Laguna II r.v. 2007. Dále se chci zeptat zda tyto repro utáhne bez použití zesilovače rádio PIONEER MVH-180UB. Moc děkuji z odpověď. Vaník
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.07.2016 14:13
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze osadit a díky vysoké citlivosti je možné zapojit na samotné autorádio.
8|Pavel, 05.07.2016, 08:24
Dobrý den, jedná se o dobrou volbu do 2 tisíc Kč? Případně, doporučíte jiné?Díky!
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.07.2016 13:50
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci je to velmi dobrá volba, doporučuji.
7|Jan Haken, 31.01.2016, 10:41
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tyto reproduktory které mám namontované v autě (Ford escort combi) ale nejsem spokojený s bassy a celkovým zvukovým projevem v nižších tónech. Známý má v autě reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.13 ve velikosti 165mm a při připojení na totožné rádio hrají podstatně lépe, čistěji a zvýšení hlasitosti se zvuk nedeformuje jako u mě. Napadlo mě tedy jestli nemůže být problém v kabeláži, která je nedostačující k odpovídajícímu výkonu, nebo jestli si pomůžu výměnou za repro MAC AUDIO APM FIRE 2.13 ve velikosti 130mm.Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.02.2016 14:20
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud má známý osazen reproduktory ve velikosti 165mm, pak se jedná o model APM FIRE 2.16. Nelze srovnávat 165mm repro a 130mm. Velikost membrány je zde rozhodující. Výkon zde udává autorádio, které nemá více než 20Watt RMS a pro tento výkon je originální kabeláž dostačující. Menší repro bude mít vždy o něco slabší basovou složku.
6|marek, 20.05.2015, 14:22
Dobrý den,chcel by som sa spýtať čo by som potreboval k mantáži týchto reproduktorov do Renault megane III, a druhá otázka aký rozmer má kricia mriežka ak by som ich chcel namontovať na vrch tapacíru dverí po odňtatí originálnej mriežky.Dakujem.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.05.2015 14:59
Dobrý den Vážený zákazníku, při použití plastových adaptérů Renault není třeba osazovat originální mřížkou.
5|Damian, 15.05.2015, 15:32
Dobrý den, mohu se zeptat co vše budu potřebovat k montáži těchto repro do předních dveří Škody Rapid 2013? Díky za odpověd.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.05.2015 16:46
Dobrý den Vážený zákazníku, k montáži budou zapotřebí MDF podložky pod reproduktory. Přímo pro tento vůz se podložky nenabízí, doporučuji tedy zvolit univerzální podložky 130mm. Jejich výšku je třeba zvolit dle originálních podložek ve voze-nutno oměřit. Pro připojení reproduktorů použijte FAS-ON konektory.
4|frank, 15.05.2015, 12:02
Dobrý den, musím natáhnout kabely pokud už tam mám originální??? díky za odpověd. jinak prosimvás byl bych Vám VELICE vděčný (klidně bych napsal i písemnou pochvalu) pokud byste mi zjistil výkon originálních reproduktorů předních ze škody rapid 2013. díky nashledanou
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.05.2015 12:37
Dobrý den Vážený zákazníku, lze použít originální kabeláž, není to problém. Výkon originálních reproduktorů ve voze Škoda Rapid je 35Watt.
3|Jan Vlček, 20.04.2015, 15:20
Dobrá, děkuji. Nedá mi to se ještě nezeptat, ale když mám v plánu připojení na zesilovač, nevyplatilo by se zainvestiovat do reproduktoru MAC AUDIO STAR X 2.13 nebo nějaké od značky GLADEN?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.04.2015 16:32
Dobrý den Vážený zákazníku, řada STAR X 2.13 je opravdu velmi povedená a pokud plánujete zapojení na zesilovač, doporučuji si připlatit právě za tuto variantu.
2|Jan Vlček, 20.04.2015, 10:54
Vážený pane Šudák, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám v plánu si objednat nějaké reproduktory o velikosti 130mm, které bych rád zapojil na zesilovač(Crunch 4x85 wattu). Po hledaní na vašem serveru, se mi tyto vcelku zamlouvají, tudíž bych se chtěl zeptat, jestli by byly adekvátní do samozřejmě předem vytlumených dveří a doplněny subwoofrem. Předem děkuji za odpověď. S přáním pěkného dne Jan Vlček
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.04.2015 11:43
Dobrý den Vážený zákazníku, v ceně okolo 1500,- se jedná o velmi dobré 16 cm komp. reproduktory čili bych výběr neměnil. Napište pak, jak jste spokojený, pokud je zvolíte.
1|Anonymous, 04.07.2014, 20:09
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli hrají lépe než MAC AUDIO APM FIRE 2.13 ?Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.07.2014 21:06
Dobrý den Vážený zákazníku, nedá se říct vyloženě lépší, hrají jinak, Performace X hrají vyspěleji a zaujmou spíše posluchače, který už ví co je to kvalitní zvuk.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
26 zákazníků hodnotilo
22×
Tomi Walter
16. 9. 2017

zatím jsem neměl možnost vyzkoušet

Ota
22. 6. 2017

Velmi dobrá volba. Dobře a věrně hrají kytarovky. Basy jsou sice čitelné, ale trochu nevýrazné, obecně bych řekl, že se repro hodí hlavně na poslech rocku. Tzn. dobře mi v ahifi poradili podle preferovaného poslechu. Trochu mi připadá, jako by stejné výškáče i výhybky byly použity i pro 16cm středobasy - nevím, neviděl jsem, neznám - ale přesně tak to hraje, jako by na to ty 13cm na dané výškáče nestačily. Občas jsou výšky až agresivní. Největší výhoda je čistota zvuku, čitelnost jednotlivých nástrojů, příjemné střední tóny (to je asi nejsilnější stránka) a slušná cena.

Jakub Kaštánek
14. 6. 2017

Po výměně za originální papíraky jsem od 130mm reproduktorů nečekal zázraky, ale byl jsem příjemně překvapenej, jak krásně mi nejednou auto hraje. Dal jsem na doporučení ahifi a vytlumil alespoň dveře a dohromady to opravdu skvěle funguje. Díky a doporučuji.

Ověřený uživatel
29. 5. 2017

Celkem kvalitní reproduktory. Kvalita odpovídá ceně.

Pavel Peterek
24. 4. 2017

Perfektní reproduktory. S kvalitou zvuku jsem velmi spokojen vzhledem k 13cm průměru reproduktoru. Má krásné basy a čistý, nezkreslený zvuk i při vysokých hlasitostech

Filip Pazdera
16. 3. 2017

Spokojenost. Musim doporučit. Za tu cenu hraji dost dobře

Petr Dlouhy
14. 6. 2016

Nemá to chybu.Jsem moc spokojeny.Jednoducha instalace a kvalita za ty penize je na 100%.Mohu jen doporucit.S pozdravem Dlouhy Petr.Rožnov pod Radhošťem.

Petr Dlouhy
9. 6. 2016

Dobrý den zakoupil jsem tyto reproduktory a instaloval do Škoda Felicia a musim jen pochvalit.Nejsou prebasovane ale spiš na cistotu zvuku.Musim jen doporučit.Jak se rika za malo penez hodne kvalitni hudba a proto davám 100%.S pozdravem Petr.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.