Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory MACROM M3C.52

2 pásmové koaxiální reproduktory
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory MACROM M3C.52
Katalogové číslo:223364
ZnačkaMacrom
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 20 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 180 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
70 - 25000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 47 mm
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

7|Jakub, 24.02.2014, 10:00
Dobrý den vidím že už je nemáte budete je mít ještě??
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.02.2014 11:07
Dobrý den Vážený zákazníku, prodej byl ukončen viz. informace na našem eshopu.
6|Filda, 05.12.2013, 22:12
Dobrý večer, jak hrají hloubky reproduktory které uvádíte(JBL CS-5) oproti MAGNAT EDITION 132? Z popisu jsem vyčetl že magnaty hrají frekvence od 50Hz a JBL od 70Hz. Je mezi nimi slyšet ten rozdíl v hloubkách? Pokud tomu správně rozumím magnat by v tomto měl hrát líp ale jestli tomu tak je i realně?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 06.12.2013 00:06
Dobrý den Vážený zákazníku, realita je zcela jiná, více hloubek mají právě JBL, nedoporučuji se řídit parametry výrobců jelikož mezi ssebou nejsou porovnatelné.
5|Filda, 03.12.2013, 22:02
Dobrý den, chci si pořídit reproduktory do zadních mřížek u kufru. Rádio má tyto parametry: RMS 22Wx4 (50Hz-15kHz,5%THD, zátěž 4ohmy). Z těchto hodnot mě vyšlo jako ideální volba pro 2kanálové repra MAGNAT EDITION 132, ale čtu tady komentáře že jsou s nimi problémy a že nehrají nic moc. Proto se chci zeptat jestli jsou lepší volnbou tyhle Macromy, nebo ješte nějaké jiné v ceně do 700 se zepojením do mého rádia?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.12.2013 23:53
Dobrý den Vážený zákazníku, v cenové relaci, kterou uvádíte máme dobré zkušenosti s JBL CS-5, které hrají lépe jak Magnat i než Macrom.
4|Anonym, 09.07.2013, 09:52
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli víte,zda-li jsou tyto reproduktory srovnatelné s origo ve felicii 1997.Odešel nám přední levý,tak sháním vhodnou náhradu. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.07.2013 11:48
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto Macromy z levnějších hrají velmi dobře.
3|DWebb, 16.02.2013, 20:12
Dobrý den, vyplatí se připlatit např. za JBL CS-5 nebo budou tak na stejné úrovni?Případně ještě jaký je váš favorit v ceně do 1000Kč, ten výběr je obrovský, nedokážu se zorientovat. Připojení na rádio Alpine 18W RMS, takže asi s vyšší citlivostí.Díky moc
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.02.2013 21:55
Dobrý den Vážený zákazníku, CS-5 hrají znatelně lépe jak Macrom a tudíž se vyplatí připlatit. Do 1000,- se nám nejlépe osvědčily reproduktory Helix B 5X.
2|petr, 09.01.2013, 22:14
dobrý den myslíte že když napojím tyto reproduktory na rádio 4*50 že budou stíha nebudou rachtat ???děkuju za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.01.2013 23:21
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud rádio správně nastavíte tak budou hrát jak mají a neměl by být problém.
1|Patrik, 12.12.2012, 22:59
Dobrý den,co říkáte a tyhle reproduktory na jejich zvuk a kvalitu..děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.12.2012 23:30
Dobrý den Vážený zákazníku, z levných modelů jsme zatím nenašli lépe znějící reproduktory.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.