Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Morel Elate Carbon 62A

Ø 165 mm, 180/1000 W, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Morel Elate Carbon 62A
Novinka

Představení reproduktorů Morel Elate Carbon 62A

Elate Carbon sdílí většinu svých špičkových komponentů se svými sourozenci Elate Carbon Pro, přesto zaujímá o něco rozumnější přístup. Tyto dvoucestné a třícestné systémy byly navrženy pro ty, kteří chtějí maximální výkon, ale hledají diskrétní výškový reproduktor. Kompaktní design výškového reproduktoru MT450 umožňuje uživatelům umístit reproduktor na většinu výrobních míst, nebo do omezeného prostoru pomocí dodávaných plastových držáků. Výškový reproduktor MT450 má sice menší rozměry, ale hedvábná membrána potažená Acuflexem, systém s otevřenou dutinou a motor s dvojitým neodymovým magnetem mu dodávají úžasné detaily a hedvábně hladkou, plochou frekvenční odezvu.

Elate Carbon by nebyl úplný bez uplatnění své síly. Ať už zvolíte 5,25” / 6,5” nebo 9palcový systém, každý z basových reproduktorů je vybaven motory EVC optimalizovanými společností Klipple s kmitacími cívkami o průměru 3" a sendvičovými membránami z uhlíkových vláken / Rohacell pro extrémně nízké zkreslení a vysokou úroveň zpracování energie. Rozsáhlá sada funkcí a design nového systému Elate Carbon dokáže předčit každé vaše očekávání.

Kmitací cívka z titanu

Materiál cívky má vliv na akustické parametry reproduktoru, jeho zvládání výkonu a kvalitu reprodukovaného zvuku. Použitím titanové cívky chtěl Morel zvýšit mechanický faktor (QMS), aby umožnil širší výběr typů a velikostí pouzder. Pokud jde o kvalitu zvuku, je možné rozeznat výrazně „ostřejší“ zvuk ve srovnání s ekvivalentním reproduktorem s hliníkovou cívkou. Tuhá charakteristika titanu spolu s jeho dalšími výhodami vytváří systém, který je tonálně vyvážený a přesný, s výjimečně rychlou přechodovou odezvou.

Systém EVC™

Reproduktory Morel s technologií EVC™ využívají kmitací cívky, které jsou až třikrát větší než u běžných reproduktorů. Konstrukce EVC™ posouvá systém magnetického pohonu uvnitř kmitací cívky a eliminuje bludný magnetický tok účinným směrováním veškeré magnetické energie do kmitací cívky. Výsledkem je ultra efektivní a výkonný systém, který je vysoce kompaktní s účinným odvodem tepla a sníženým rozpadem membrány pro menší zkreslení.

DMM motor - systém 2 magnetů

Systém dvojitého pohonu společnosti Morel generuje více magnetické energie než jediný magnet podobné velikosti, což zvyšuje účinnost a dynamický rozsah. Poloha sekundárního magnetu upevněného nad horní deskou v motoru je klíčem k řízení rozptýleného magnetického toku, čímž vytváří více zaměřené magnetické pole a zároveň přispívá k „stíněné“ charakteristice reproduktorů.

Ručně vyráběné membrány Morel Acuflex

Speciálně vyvinutá tlumící směs aplikovaná na měkké kopule specifických výškových reproduktorů a středových reproduktorů Morel. Kombinace materiálů hedvábí a papíru vytváří membránu, která vykazuje řízené zrušení rozpadu (přesně flexe), což znamená, že každý režim rozpadu je potlačen jiným v opačném směru. Toto zrušení režimů rozpadu nezanechává nic jiného než čistý a přirozený zvuk, kterým jsou známé výškové a středové reproduktory Morel.

Filtr C.A.R. - akustické chlazení

C.A.R. je řízený akustický odpor. Ve většině automobilových aplikacích jsou reproduktory instalovány ve virtuálním prostranství, jako jsou dveře, které zajišťují minimální akustické zatížení. C.A.R. Filter™ zlepšuje akustické zatížení řízeným prouděním vzduchu uvnitř reproduktoru, což má za následek zlepšení ovládání výkonu až o 30%. To poskytuje větší kontrolu nad pohybem membrány pro lepší dynamiku basů.

Luxusní mřížka Morel Lotus

Nová mřížka Morel s označením Lotus má specifický vzor otvorů v různých tvarech a průměrech navržených tak, aby se minimalizoval efekt „rohu“ (vysokofrekvenční špička způsobená rezonanční frekvencí více otvorů stejné velikosti). Inovativní zpracování kovů umožnilo konstrukci velmi tenké a téměř průhledné mřížky, která jen těžko ovlivňuje zvuk při reprodukci všech frekvencí, přičemž zachovává strukturální integritu, aby chránila membránu reproduktoru.

Katalogové číslo:ELATE CARBON 62A
ZnačkaMorel
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 180 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 1000 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
87 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 25000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 61 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Uhlíkové vlákno
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí potažené Acuflexem
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás také zajímat

Comfortmat IntegraZvukově izolační materiál Comfortmat Integra-27 %TipAkceRychlý náhled (28 hodnocení)špičkový zvukově izolační materiál do dveří, 500 x 350 mm, tloušťka 6 mm87 Kč119 Kč SklademComfortmat VisionZvukově izolační materiál Comfortmat VisionTipRychlý náhled (14 hodnocení)lehký zvukově izolační materiál, 500 x 350 mm, tloušťka 6 mm, odhlučnění dveří, podlahy, kufru a podběhů109 KčSklademComfortmat Soft Wave 15Zvukově izolační materiál Comfortmat Soft Wave 15TipRychlý náhled (32 hodnocení)prémiový pěnový materiál pohlcující hluk, 500 x 350 mm, tloušťka 15 mm119 KčSklademComfortmat D2Antivibrační materiál Comfortmat Dark D2TipRychlý náhled (51 hodnocení)antivibrační materiál, 500 x 350 mm, tloušťka 2,3 mm, hmotnost 435 g119 KčSklademMorel Elate Carbon MW9 Doprava zdarmaStředobasový reproduktor Morel Elate Carbon MW9NovinkaRychlý náhledØ 220 mm, 200/1000 W, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 71 mm16.590 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon Alto Doprava zdarmaVýškové reproduktory Morel Elate Carbon AltoNovinkaRychlý náhledØ 28 mm, 220/1000 W, 6 Ω, 91 dB (2,83V/1m)21.490 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon MM3 Doprava zdarmaStředové reproduktory Morel Elate Carbon MM3NovinkaRychlý náhledØ 88 mm, 120/400 W, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 38 mm21.490 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon MW6 Doprava zdarmaStředobasové reproduktory Morel Elate Carbon MW6NovinkaRychlý náhledØ 165 mm, 180/1000 W, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 61 mm28.490 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon MW5 Doprava zdarmaStředobasové reproduktory Morel Elate Carbon MW5NovinkaRychlý náhledØ 130 mm, 160/1000 W, 4 Ω, 85 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 60 mm28.490 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon 52A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon 52ANovinkaRychlý náhledØ 130 mm, 160/1000 W, 4 Ω, 85 dB (2,83V/1m)39.990 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon Pro 62A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon Pro 62ANovinkaRychlý náhledØ 165 mm, 180/1000 W, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m)47.490 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon Pro 52A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon Pro 52ANovinkaRychlý náhledØ 130 mm, 160/1000 W, 4 Ω, 85 dB (2,83V/1m)47.490 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon 63A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon 63ANovinkaRychlý náhledØ 165 mm, 180/1000 W, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m)59.990 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon 53A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon 53ANovinkaRychlý náhledØ 130 mm, 160/1000 W, 4 Ω, 85 dB (2,83V/1m)59.990 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon 93A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon 93ANovinkaRychlý náhledØ 220 mm, 200/1000 W, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m)63.990 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon Pro 63A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon Pro 63ANovinkaRychlý náhledØ 165 mm, 180/1000 W, 4 Ω, 87 dB (2,83V/1m)67.990 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon Pro 53A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon Pro 53ANovinkaRychlý náhledØ 130 mm, 160/1000 W, 4 Ω, 85 dB (2,83V/1m)67.990 Kč1 až 4 týdnyMorel Elate Carbon Pro 93A Doprava zdarmaReproduktory Morel Elate Carbon Pro 93ANovinkaRychlý náhledØ 220 mm, 200/1000 W, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m)70.990 Kč1 až 4 týdny
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.