Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Sinus Live SL-165W + NEO-13S

100 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 66 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Alternativní produkt
Reproduktory Sinus Live SL-165W + NEO-13S
Prodej skončil
Lepší produkt je na dosah
Katalogové číslo:13785
ZnačkaSinus Live
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 140 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 22 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 66 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Z polypropylenu s karbonovými vlákny
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Odkazy:Oficiální webová prezentace (německy)

Komentáře k produktu

13|Daniel Brokes, 16.11.2017, 14:50
Dobrý den chci se zeptat půjdou tyto reproduktory do vozidla Renault clio 3 rv.2009 dekuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 24.11.2017 11:44
Dobrý den, do tohoto vozu pasují reproduktory o průměru 130 mm. Jednoznačně bych doporučil Gladen M 130 V2, které jsou momentálně v akci a jsou zvukově nesrovnatelně lepší, než zmíněné reproduktory Sinus Live.
12|Rosťa, 30.05.2017, 10:42
Dobrý den uvažují nad těmito reproduktory. Jak velký rozdíl v kvalitně zvuku je v porovnání s Mac Audio APM Fire 2.16? Vejdou se do vozidla Opel Astra J, do zadu i dopředu? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2017 16:13
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze osadit, podobnou instalaci naleznete v sekci MONTÁŽE. Nelze však porovnávat reproduktory z naprosto rozdílných cenových relací, SINUS LIVE bude mít o poznání lepší zvuk, hodí se však spíše pro zapojení na zesilovač. Pokud budeme volit v cenové relaci +-3500,- doporučil bych GLADEN M 165 V2, které budou nejlepší volbou.
11|Kamil, 13.02.2016, 21:54
Dobrý den mohu tyto reproduktory napojit na každé repro dva kabely z radia aby měli větší výkon z radia mi de 50 rms.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.02.2016 09:34
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel netuším, jaké máte autorádio, ale standardně tohle zapojení není možné.
10|UncllePaull, 03.06.2015, 22:38
Dobry den. Mam bmw e46 touring. Chcel by som menit povodne repro + domontovat subwoofer .Ide mi hlavne oto aby nove repro hrali cisto stredobas a vysky a aby sa zvysil vykon asi o dvojnasobok original zostavy v aute. Subwoofer aby mal pekny nizky zvuk a dobry tlak. Co by ste mi doporucili? Dakujem.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.06.2015 12:28
Dobrý den Vážený zákazníku, do předních dveří doporučuji osadit komponentní reproduktory AUDIO SYSTEM MX165, doporučuji též dveře vytlumit. Subwoofer bych volil v setu se zesilovačem, například INFINITY SET 3.
9|Marcel, 14.05.2015, 11:31
Dobry den, mal by som zaujem o tieto reproduktory do auta ford focus mk 3 facelift ale nikde som nezistil presne rozmery vyskovych repro a hlbu woofra ci sa mi to mesti namiesto originalnych reproduktorov.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.05.2015 14:09
Dobrý den Vážený zákazníku, výškový reproduktor nebude problém. Montážní hloubka středobasu je 66mm, doporučuji oměřit ve voze, zda vleze. Maximální montážní hloubku ve Vášem voze bohužel neznám.
8|Pavel, 11.05.2015, 19:26
Dobrý den, pokud použiji tuto sadu do předních dveří Octavie I sedan, jaké byste doporučili zadní reproduktory? (Jedná se o průměr 13 cm a preferoval bych také komponentní a přidat výškáče do dveří nebo by byly lepší spíše jen koaxy?) K těmto zadním reproduktorům je také potřeba MDF podložka? Případně byste zvolil, úplně jinou sadu reproduktorů např. komplet od MAC Audio APM FIRE? (Cenová relace max. 1800 za pár). Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.05.2015 09:20
Dobrý den Vážený zákazníku, zadní reproduktory stačí osadit pouze koaxiální, není k nim potřeba žádná podložka. Slušné repro je například SINUS LIVE SL130-C.
7|Maro, 10.05.2015, 20:49
Dobrý den, rád bych si nechal poradit repro do Octavie 2 FaceLift, jak přední, tak zadní. Zvažuji o koupi těchto, respektive jsou ve vašem obchodu "lepší" v cenové kategorii do cca 2000 kč ? Díky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.05.2015 14:12
Dobrý den Vážený zákazníku, v cenové relaci do 2000,- jsou reproduktory velmi slušné, doporučuji.
6|Stanislav Karban, 25.04.2015, 16:13
Dobrý den,Je potřeba nějaké redukce pro montáž do Octavia 2 před face? Případně stačí těmto repro originální stream radio, nebo je lepší uvažovat o jeho výměně?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.04.2015 12:29
Dobrý den Vážený zákazníku, aftermarket autorádio bude lepší volbou, ale díky vysoké cetlivosti reproduktorů SINUS LIVE lze napájet i originálním rádiem. Co vše je zapotřebí naleznete v naší poradně, v přehledném článku.
5|Jiří Sajler, 23.03.2015, 21:14
Dobrý den.Uvažuji o koupi těchto reproduktorů do passata B5 do předních a zadních dveří,vejdou se pod zakladní mřížku v tapecu?Případně jsou potřeba nějaké podložky či kroužky?Mnohokrát děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.03.2015 09:19
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory budou pasovat, nutno použít MDF podložky pro VW PASSAT .
4|Kamil Tirner, 01.12.2014, 10:15
Děkuji za radu p.Šudák,zkusim časem ještě vytlumit dveře.Hezký den Tirner
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.12.2014 11:59
Rádo se stalo, není zač.
3|Kamil Tirner, 28.11.2014, 23:22
Dobrý den,mam namontované vpředu tyto reproduktory v Seat Toledo 1M dle vašeho doporučení a hrají velice pěkně:-)přemýšlím ale,že bych je dal dozadu a koupil dopředu ještě lepší.Buďto Sinus Live 165wW+NEO- 25S a nebo Gladen V2,tudíž v ceně do 3tis.Hrají Gladeny výrazně lepe než SL+NEO-25S?Zřejmě bych je časem napájel nějakým zesilovačem,místo pořízení subw.Předem díky za radu.Tirner
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.12.2014 09:02
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud se Vám líbí zvuk Sinusu tak bych v rámci stejného zabarvení zvuku použil tu samou značku i do dveří předních s výškáči NEO-25S. Myslím, že budete opět hodně spokojený. Vyměníte jen výškáče jelikož středobas je stejný.
2|David Horčička, 26.11.2014, 08:45
Dobrý den, mám Volkswagen Sharan r.v.98...Jsou ty to reproduktory vhodné do tohoto vozidla??Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.11.2014 10:38
Dobrý den Vážený zákazníku, u tohoto auta je údajně trošku problém s montážní hloubkou, ale pokud jste šikovný, mohlo by se Vám podařit repůro nainstalovat. Naše montáž: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/vymena-prednich-reproduktoru-a-montaz-autoradia-s-bluetooth-do-volkswagen-sharan.htm čili pokud chete mít jistotu, zkuste vzít spíše reproduktory Audio System co bylo použito v dané montáži.
1|Kamil Tirner, 10.11.2014, 22:51
Dobrý den,dnes mi dorazily tyto reproduktory a zajímalo by me zapojeni.Jestli nemáte nějaké schéma jak napojit kabely od rádia.Jestli to dobře chápu,tak od radia napojit na středobas a z něj pak na vyhybku(na vyhybce input + -) a z vyhybky na výškáč(na vyhybce tweeter + -).Díky za info Tirner
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.11.2014 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, od rádia napojíte přívodní kabely na středobas, ze kterého vedete kabel do výhybky a z výhybky pak už jen kabel k výškáči. Pozor na polaritu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.