Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory u-Dimension EL COMP 6

Ø 165 mm, 70/150 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 60 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory u-Dimension EL COMP 6
-28 %
Poslední kusy
Lepší produkt je na dosah
Gladen M 165 V2 za 3 490 Kč
Katalogové číslo:EL COMP 6
Značkau-Dimension
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 22.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 60 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Dělící frekvence výhybky 4500Hz
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

80|Petr, 17.06.2018, 23:01
Dobrý den. U výškového reproduktoru je plusový kabel ten popsaný? děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.06.2018 11:33
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, pokud není v návodu uvedeno jinak, je popsaný kabel + pól.
79|Palo406, 23.07.2017, 23:01
Dobry den napojil som vyskove reproduktory na radio bez vyhybky a odpalil ich,stredobasy som mal cez vyhybky napojenena zosilovaci,chcem sa spytat ake vyskove reproduktory z vasej ponuky mozem pouzit aby som zachoval vyhybky a stredobasy a mal to napojene na zosilovaci
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.07.2017 17:06
Dobrý den Vážený zákazníku, použít lze například výškové reproduktory GLADEN HG-25GF.
78|Jiri, 08.04.2017, 21:11
Dobrý den, uvažuji o koupi těchto reproduktorů jako upgrade originálních repro do Fabie 1 hatchaback. Chtěl bych vás požádat, jestli byste mi mohli doporučit vhodný pár koaxiálních reproduktorů k tomuto modelu do pozice vedle zadního plata. Popřípadě doporučit jiné reproduktory do předních dveří co se týče kvality přednesu v této cenové kategorii. Přední dveře jsou vytlumené a autorádio mám Kenwood KDC-X5100BT.Předem děkuji
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 10.04.2017 12:22
Dobrý den, v této cenové kategorii jsou to velmi dobré reproduktory a určitě bych je doporučil. Dozadu pasují reproduktory o rozměru 100 mm, osobně bych zvolil reproduktory stejného výrobce u-Dimension El Coax 4.
77|David, 28.11.2016, 10:18
Dobrý den, jak velký bude mít význam, když ve předních dveřích budou tyhle \"U-DIMENSION EL COMP 6 V2\" a v zadních dveřích tyto \"U-DIMENSION EL COAX 6\"? Jde mi o to abych nemusel v zadu zápasit s výškama a taky tam prakticky nikdo nebývá :). Jestli to bude mít nějaký záasadní vliv na barvě zvuku. Jinak jaký je kvalitativní rozdíl mezi těmihle a mezi \"GLADEN M 165 V2\"? jde mi o to, že to budu připojovat na aftermarket rádio a nerad bych nižší ohmáží odpálil zeilovač. Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.11.2016 16:15
Dobrý den Vážený zákazníku, koaxiální varianta v zadních dveřích rozhodně není špatnou volbou a běžně se tato sestava volí, není problém. Osobně bych použil GLADEN a to M 165 V2 do předu a ALPHA 165 COAX do zadních dveří, což po zvukové stránce bude rozhodně lepší volbou. Nižší ohmáž není problém, zesilovač bez problémů zvládne.
76|miro, 09.10.2016, 19:06
zdravim vas, vedeli by ste mi poradit repro pre mojho passata B5.5 a chcel by som to na radio Delta 6, len neviem aky ma to radio vykon tak neviem co na to take dat vhodne aby to hralo pekne.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.10.2016 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku, klidně můžete zvolit tyto reproduktory, hrají velmi dobře.
75|Franta D., 20.10.2015, 22:01
Dobrý den, měl jsem dotaz na Hertzy Dsk 165, ale mezitím mě zaujaly El Comp 6. Jaký je prosím průměr domečku pro tweter, na domovských stránkách nelze nalézt.Děkuji F.D.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.10.2015 08:59
Dobrý den Vážený zákazníku, montážní průměr domečku je 46,5mm.
74|Petr, 14.10.2015, 19:22
dobrý den mam tyto reproduktory od vás,dnes jsem si pořídil zesilovač MXB 4150i,když omezim na zesíku input level na polovinu,bojím se že odpalim tyto repra,který jsou fakt výborný.co si o tom myslíte?,dekuji za odpověd.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.10.2015 08:54
Dobrý den Vážený zákazníku, vše je pouze otázka nastavení. Určitě bych z toho neměl strach.
73|michal, 04.10.2015, 10:00
Dobrý den.Jaké reproduktory by jste mi doporučil do fabie 2. generace?? Šlo by o výměnu předních i zadních dveří.Díky za info..
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.10.2015 12:21
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory U-DIMENSION EL COMP 6 jsou velice dobrou volbou, v dané cenové relaci. Doporučuji.
72|Pavel, 18.08.2015, 00:40
Tyto reproduktory jsem dostal od manželky k narozeninám (sám jsem si je vybral,ona je jen koupila, samozřejmě přes Váš eshop). Namontoval jsem je do fabie 1. generace (original cd symphony) a musím říct, že proti továrnímu repro není velký rozdíl. Ano, neprovedl jsem vytlumení, ale původní repro ho taky nemělo.1. Po namontování jedných dveří, již bylo citelně slyšet, že nové repro hraje slaběji.2. Výšky jsou neskutečně ostré, až uši trhající. Zkusím ještě provést útlum pomocí dodaných součástek. (Po nastavení bas a výšek se to docela "vylepšilo", ale stále je to hodně)3. Zmizely "středy" jak v řeči, tak v hudběAle abych jen nekritizoval, polepšily si hloubky (ale bohužel nejsem vyznavečem tuc tuc). I rádio lze vybudit více než u továrních repro, bez většího zkreslení. Celkově se dolní frekvence zlepšila, a budu doufat že po útlumu výšek to bude lepší a budu spokojený. Jen si myslím, že to není problém repro, ale rádia jako takového. Asi mi nezbyde nic jiného než zakoupit jiné autorádio s vetší možností nastavení ekvalizeru a vyšším výkonem. Pak si myslím, že tyto reproduktory podají tu kvalitu, kterou by měly mít.Jen to shrnu. Ti, kteří uvažují nad výměnou jen repro a nechají si originál rádio (FABIE I), tak nedoporučuji. Sám jsem byl sklamán a manželka taky, že mi koupila "špatný" dárek.Musím ale ocenit Vás, jako prodejce. Vše proběhlo rychle a komunikace výborná.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.08.2015 12:00
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně se musím reproduktorů U-DIMENSION zastat. Více než rok jsem je vozil ve svém voze a byl jsem opravdu spokojený. Problém bych viděl spíše v absenci tlumení a předvším v továrním autorádiu, které nemá prakticky žádné nastavení a dosti limitovaný výkon. Bohužel Fabie první generace, díky nízké montážní hloubce reproduktorů, není zrovna idealní vůz, pro stavbu autohifi (bez větších zásahů). Doporučuji vytlumit dveře a nainstalovat aftermarket autorádio, pak zkusme zhodnotit znovu.
71|René, 30.06.2015, 22:50
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se tyto reproduktory vlezou do předních dveří auta Suzuki Baleno, popř. jestli si mám dokoupit podložky.Předem děkuji za odpověd:)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.07.2015 11:38
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji zakoupit podložky pod reproduktory pro Suzuki a zkontrolovat montážní hloubku přímo ve voze.
70|Michal, 30.06.2015, 15:22
Dobry den, chcel by som sa opytat, co by ste poradili.. tento set alebo zlozenie (MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.16 + MAC AUDIO PERFORMANCE X 16.2) ? Montovali by sa do dodavky Fiat Scudo. Obratom by sme objednavali. Dakujem za radu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.06.2015 16:08
Dobrý den Vážený zákazníku, obě varianty jsou velmi dobré řešení. Osobně bych volil MAC AUDIO z řady PERFORMANCE.
69|Honza, 13.03.2015, 19:01
Zdravim, chtel bych je do Fabia 1 r.v2003 co potrebuji esi MDF podlozku nebo tu plastovou? a vyskove repro pasuje do origo plastu ve dverich? prosim nejaky odkaz at to muzu hodit do kosiku.dekuji Honza
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.03.2015 15:00
Dobrý den Vážený zákazníku, použít můžete jak plastový adaptér, tak MDF podložku. Doporučuji MDF redukci. Výškové reproduktory budou pasovat do originálního plastu, je však třeba z něj demontovat původní reproduktor.
68|Jan, 22.02.2015, 19:58
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jaky jsou lepší repro do Fabie I? Tyto U-DIMENSION EL COMP 6 V2 nebo EXCURSION SX 6C ? Předem děkuji za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.02.2015 09:57
Dobrý den Vážený zákazníku, lépe hrají u-Dimensiony.
67|Radek, 11.12.2014, 17:03
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou budu potřebovat kabeláž na zapojení těchto reproduktoru(Reproduktory U-DIMENSION EL COMP 6 V2) a zesilovače MAC AUDIO MPX 4000. Děkuji Vám za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.12.2014 18:17
Dobrý den Vážený zákazníku, použil bych kabelovou sadu Sinustec BCS-1000 + reproduktorový kabel Sinus Live NL2,5.
66|Jiří, 08.12.2014, 02:25
Dobrý den,hledám vhodné komponenty do předních dveří vozu ducato/boxer/jumper od r.v.2007. Ozvučnici zde tvoří madlo dveří a výškový rep. je umístěn v A sloupku.Budou vhodné tyto měniče,nebo mi doporučíte jiné v ceně cca 2-3tis.kč?Pro doplnění uvedu,že dozadu použiji 2x koax.GZ45 + spodek 2x wb80 dexon s vlastním pohonem. Ty přední komponenty bude napájet rádio (pio 140ub). Předem děkuji za doporučení.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.12.2014 10:38
Dobrý den Vážený zákazníku, v ceně do 3000,- my nejvíce prodáváme a montujeme německé Gladen M 165 V2, které přeskočí u-Dimensiony na první poslech. Pokud provedete správně instalaci, budete spokojený.
65|Tomáš, 29.09.2014, 21:44
Dobrý den, mám v pasatu b5.5 repro jen v předních dveří a chtěl bych něco i dozadu ale nevím zda bych nemel měnit i vpředu, bude znát velký rozdíl mezi těmito komponentama vzadu a originál repro vpředu ? V autě je originál rádio s navigaci mcd.Pujde výškový reproduktor do za originál mřížkou ve dveřích nebo musím použit domeček ? Jaké redukce na repro použít ? Omlouvám se za tolik otázek a předem děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.09.2014 09:09
Dobrý den Vážený zákazníku, ano rozdíl bude okamžitě poznatelný a zadní repro bude hrát jinak a lépe než přední originální. Můžete to taktoudělat pokud Vám to nebude vadit, ale není to ideální. Výškový reproduktor se vejde do orig. otvoru, jen ho musíte uchytit. Redukce na repro by měla být ZRS-AG-13. Plastové podložky: http://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-audi-seat-skoda-vw.html
64|noname, 24.09.2014, 21:32
Dobrý den, 70W RMS je za celý pár (2*středobas + 2* výškový) nebo za jeden set (1*středobas + 1*výškový)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.09.2014 22:54
Dobrý den Vážený zákazníku, výkon je uváděn jako výkon celé sestavy a je to popsáno i v nápovědě u parametru výkon RMS, stačílo kliknout na otazníček.
63|martin, 19.09.2014, 19:37
Dobry den chcu vas o neco poprosit.mam reproduktory u-dimension comp6 a nemuzu to nejak spravne zapojit pres tu vyhibku.chcu vas poprosit esi me poradite jak to zapojit dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.09.2014 21:12
Dobrý den Vážený zákazníku, na vstup IN přivedete napájení a pak už rozvedete kabely do výškáče (TW - tweeter) a do středobasu (WF - woofer) z výhybky.
62|Paja14, 09.09.2014, 17:53
Dobrý den, budu u vás kupovat reproduktory U-DIMENSION EL COMP 6 V2, zatím jeden pár, budu později rozšiřovat o další repro pro zadní část auta a chtěl bych doporučit 4 kanálový zesilovač tak, aby byl pro jakýkoli žánr. Cenové rozpětí 3-4 tisíce.Jaké zadní repro by jste mi doporučil pro rozšíření v cenové relaci 2-3 tisíce? použiju stejný rozměr 165mm.Předem děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.09.2014 18:13
Dobrý den Vážený zákazníku, můj Tip na skvělý zesilovač v této ceně je německý Mac Audio ZXS 4000 a moje doporučení na repro je to stejné jako máte ve předních dveřích.
61|Jirka, 21.11.2013, 18:27
Dobrý den, tak žě U-Dimension El Comp 6 spolu se zesilovačem JBL GT5-A604E nebude problém? Nerad bych reproduktory spálil nebo tak něco kvůli výkonnějšímu zesilovači než je třeba děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.11.2013 20:44
Pokud zesilovač správně nastvíte, klidně s naší pomocí, tak problém nebude.
60|Jirka, 20.11.2013, 19:50
ještě jednou dobrý den, doporučujete mi teda JBL GT5-A604E a chci se zeptat jestli není ten zesilovač moc silný když se tam píše že by měl mít zesilovač poloviční výkon v RMS než samotné reproduktory, když se udává výkon reproduktorů jako pár ne jako samotný reproduktor u těchto je 60W v rms tak podle popisku bych měl mít zesilovač 4x30W radio nam sony xplod 4x45W dekuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.11.2013 21:08
Dobrý den Vážený zákazníku, papírově možná ano, ale jelikož se zbožím oproti internetové konkurenci máme i reálné zkušenosti z montáží tak vím, že výkon má poctivý a nemá problém s napájením reproduktorů U-dimension El Comp 6. Vůbec bych se toho nebál, jde o to, že JBL má kvalitní součástky a díky tomu dobrý zvuk. Výkony rádií jsou pochopitelně max, RMS okolo 10 - 15 wattů.
59|Anonym, 20.11.2013, 19:49
ještě jednou dobrý den, doporučujete mi teda JBL GT5-A604E a chci se zeptat jestli není ten zesilovač moc silný když se tam píše že by měl mít zesilovač poloviční výkon v RMS než samotné reproduktory, když se udává výkon reproduktorů jako pár ne jako samotný reproduktor u těchto je 60W v rms tak podle popisku bych měl mít zesilovač 4x30W radio nam sony xplod 4x45W dekuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.11.2013 20:55
Dobrý den Vážený zákazníku, papírově možná ano, ale jelikož se zbožím oproti internetové konkurenci máme i reálné zkušenosti z montáží tak vím, že výkon má poctivý a nemá problém s napájením reproduktorů U-dimension El Comp 6. Vůbec bych se toho nebál, jde o to, že JBL má kvalitní součástky a díky tomu dobrý zvuk. Výkony rádií jsou pochopitelně max, RMS okolo 10 - 15 wattů.
58|Jirka, 19.11.2013, 21:20
Dobrý den, mám tyto reproduktory ve prednich i zadnich dveřích u-dimension el comp 6 a nevim jaky zesilovač přemýšlím mezi čtyřkanálem Magnat Edition Four a JBL GT5-A604E ale zmátl mě popisek RMS u otazniku těchto repraku na vaších stránkáchpříklad:Na 100 W RMS výkonou repro. soustavu je vhodné použít zesilovač okolo 40 W - 80 W RMS na kanála zda-li je lepší zapojit na 2 nebo 4 ohmy.prosím poradte jaky zesilovač na na kolik ohmu zapojit repro. Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.11.2013 22:34
Dobrý den Vážený zákazníku, repro je 4 Ohmové čili si nemůžete vybrat jak zapojíte. Osobně bych se přikládněl k JBL, je zvukově kvalitnější a výkonově dostačující.
57|Jakub, 15.08.2013, 15:48
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký rádio byste doporučil k těmto reprákům, děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.08.2013 16:53
Dobrý den Vážený zákazníku, my máme nejlepší zkušenosti s Kenwood autorádii. Nevím jaké máte požadavky, ale okolo 2500,- je hodně populární model KDC-4557U.
56|Michal, 25.06.2013, 14:03
Dobrý deň, chcem sa opýtať či uvedená aktuálna cena týchto reproduktorov je za pár - ako 1 stredový + 1 výškový reproduktor, alebo za pár 2 kompletov (2 stredové + 2 výškové reproduktory). Ďakujem za odpoveď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.06.2013 15:26
Dobrý den Výžený zákazníku, cena je za pár čili vše 2x.
55|j4kuk, 28.03.2013, 18:07
Dobrý den, chci se zeptat na montáž do hondy civic 7g rv. 2001. Jsou zapotřebí mdf podložky? popř. jaké? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.03.2013 20:12
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte modelový rok 2001 -> tak by měly pasovat tyto MDF redukce.
54|MsGazman, 24.03.2013, 10:53
Dobrý den ? zajímalo by mě jestli má nějaký vliv na výkon a reprodukci poloha výhybky. Např. repro v předních dveřích a výhybka umístěná v kufru. Na videu sem neviděl žádné kabely jsou tam nějaké? Popř. jaké byste doporučil-ke koncáku.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.03.2013 11:18
Dobrý den Vážený zákazníku, ano má to vliv, čím delší repro kabel tím horší. Kabely nejsou součástí, pokud zapojujete na externí zesilovač - zvolil bych repro kabel o průřezu 2 x 2.5 qmm.
53|Mirek, 10.03.2013, 09:50
Dobrý den, ve svem Golfu IV mám autorádio Alpine IDA-X311RRPřední repro uvažuju U-DIMENSION EL COMP 6jaký byste mi doporučili woofer a zesilovač ? Chci i tlumení dveří a cena včetně tlumení, instalace a komponentu nesmi překročit 15 tisíc. Taky instalaci potřebuji zhotovit behem jednoho dne - jsem zdaleka a samozřejmě co nejdříve. Fotky prubežné instalace jsou samozřejmostí ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.03.2013 11:49
Vyřešeno emailem, příští týden se uvidíme při montáži :o)
52|Lukáš, 04.03.2013, 10:59
Dobrý den, rozhoduji se mezi těmito reproduktory a POWERBASS S-6C. V autě mám rádio Sony CDX-GT430 a v kufru subwoofer Raveland bass maschine 650 napájený přes zesilovač Denver cap-4100. Jaké by se spíš hodily repro přímo na rádio? Případně kdybych vzal powerbass nemohl bych zrušit subwoofer? Vím že jej určitě plně nenahradí ale všude píšete že jejich basový projev je silný a tudíž by nemusel být rozdíl tak markantní. Nebo by jste mi doporučil úplně jiné reproduktory? Prosazuji čistou a vyváženou hudbu.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.03.2013 11:54
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte subwoofer tak novými reproduktory ho určitě nenahradíte čili bych subwoofer ponechal a pokud máte rád kvalitní zvuk tak bych zvolil novinku v našem sortimentu, která umí více než U-dimensiony a Powerbass pokud jde o kvality zvuku, jedná se o špičkové německé Gladen M 165.
51|Marek, 18.02.2013, 10:13
P.S.: Omlouvám se že píšu do špatné sekce.. teď jsem si všimnul... jedná se o repro U-DIMENSION EL COMP 5...
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.02.2013 12:29
Ano, také jsem reagoval na El Comp 5.
50|Marek, 18.02.2013, 10:11
Zdravim. Mám dotaz, mám rádio Alpine CDA 117Ri - 4x50W. Jsem ve svém autě omezen místem a tak musím pořídit repro o velikosti 130mm. Můj dotaz zní, jestli jsou tyto dobrá volba v poměru cena/výkon a posléze i s výdrží a kvalitou hudby po napojení na zesilovač s výkonem 150W MAX na kanál... nemám manuál o zesilovači a tudíš nevím hodnotu RMS.. děkuji za odpověď a vysvětlení...
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.02.2013 11:33
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto U-dimensiony lze napojit jak na rádio tak zvládnou i zesilovač. jedná se o velmi dobrou koupi pokud jde o kvalitu zvuku. 150W max. na kanál je obvyklá hodnota, vše pak záleží na nastavení zesilovače už.
49|Martin, 23.01.2013, 16:05
Dobrý deň. Kupil som u vas tieto reproduktory, nakolko ich odporucate a musim uznat ze mate dobre uši:) Hraju naozaj velmi detailne a vyvazene. Takze 100 percentna spokojnost. Vrelo odporucam jak reproduktory tak obchod Ahifi.czS pozdravom Martin
48|Miroslav, 01.01.2013, 17:51
Namontoval jsem si je do Octavie1, dveře jsem vytlumil a použil taky MDF redukce.V zásadě je to ta nejdůležitější věc co můžete udělat pro kvalitní reprodukci v autě.Nicméně je ještě druhá stránka a to je výběr reproduktorů.Tyto reproduktory uDIMENSION EL comp6 jsem nahradil na místo originálních reproduktorů.Můj první dojem - opravdu mně překvapily akustickým výkonem a detailností projevu výškových reproduktorů,to jim musím vytknout,méně jsem s nimi však spokojen ohledně příjemnosti projevu.Originální reproduktory jsou jakoby více zvukomalebnější a daly se poslouchat na nízké úrovni hlasitosti a bylo jim dobře rozumět právě i při nízkém vybuzení což u těchto reproduktorů postrádám.Proto je posluchač vždycky nucen kapánek zvýšit úroveň hlasitosti.Nikoliv se však nemůžou rovnat akustickým tlakem a podáním basů s reproduktory originálními,zřejmě je to konstrukcí a především typem materiálu který je použit na membráně reproduktoru.Původní reproduktory mněly membránu papírovou proto si odvozuji že papír je prostě citlivější i na slabší podněty.Po nějaké době jsem zjistil že u uDIMENSIONU stačí zvýraznit na equalizeru rádia střední pásmo kmitočtů a pak už je vše ok.A z tohoto důvodu, bych se chtěl zeptat jaký je přednes Powerbasů S6C, které právě papírovou membránu mají, a taky mají dobré hodnocení nejen na vašich stránkách.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.01.2013 20:08
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jste takto náročný posluchač což je jedině dobře, doporučuji se stavit k nám na kamenný obchod, kde si můžete oba modely přímo porovnat. Co se citlivosti týče tak tu mají téměř shodnou.
47|Vašek, 28.12.2012, 19:56
Dobrý den,Dneska jsem je namontoval do Leonu 1M,dveře řádně vytlumil a muž říct,že fakt hrájí parádně nečekal jsem takový zvuk jen na rádiu :-) Spokojenost
46|Lukáš, 29.11.2012, 12:24
Dobrý den mám tyto reproduktory namontované v GIV a hrají luxusně a omnohem lépe než jsem čekal i bez zesilovače hrají že nejde vydret v autě :) :) další nákup bude pouze v tomto int. obchdě + u této značky
45|Vladimír, 18.11.2012, 16:27
Dobrý den, co bude potřeba pro zapojení do mazdy 323f BA (1996) a jaké rádio byste mi doporučil kolem 2.000 Kč, díky za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.11.2012 17:57
Dobrý den Vážený zákazníku, podle všeho jsou v tomto voze ovály 5 x 7", pokud dveře upravíte je možné tam určitě instalovat i 165 mm středobas. Rádio okolo 2000,- bych doporučil například základní osvědčený Kenwood KDC-3054UG.
44|Tomáš, 24.10.2012, 12:50
Dobrý den, mám zájem zakoupit tyto reproduktory, MDF podložky a vytlumit přední dveře na Octavii 1. Jelikož s montáží, tlumením a rozděláním dveří nemám žádné zkušenosti, chtěl bych se zeptat, zda provádíte i montáž, jak dlouho by trvala a na kolik by vyšlo výše uvedené zboží + Vámi provedená montáž v celkové ceně. Děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.10.2012 14:57
Dobrý den Vážený zákazníku, ano montáže provádíme, cenu Vám rádi sdělíme na telefonu 777870775, kdy se pobavíme o detailecha  dle toho se bude odvíjet cena montáže. Každopádně ceny za montáže máme velmi solidní a nemusíte se bát, že Vás natáhneme jak to bývá někdy zvykem u konkurenčních firem. S Octavií 1. generace máme zkušenost, navíc nyní máme i demodveře na prodejně právě z Octavie 1. generace.
43|jarda, 04.10.2012, 19:15
Dobrý den, chci do dveří do fabie I tyto reproduktory - Crunch MXB 6.2C, respektive rozhoduji se mezi těmito a U-DIMENSION EL COMP 6, které tvrdošíjně doporučujete. Které ale hrají opravdu lépe? Řekl bych, dle parametrů, že určitě ty první. problémem ale bude jejich hloubka. mají 70mm hloubku. a fabie myslím. že má tak 65mm prostor. Jak to jinak udělat, co myslíte?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.10.2012 20:40
Dobrý den Vážený zákazníku, nezlobte se, ale já nikomu tvrdošíjně nic nenutím, to není rozhodně můj styl, pouze doporučuji to, co je opravdu na svoji cenu špičkové a to U-dimensiony jsou a Crunch řady BMX se s nimi rovnat nemohou - podle parametrů na papíře dnes vybírá pouze nezkušený uživatel, který neví, že údaje na papíru jsou smyšlené a neodpovídají realítě. Crunch výkony a parametry hodně nadsazuje a pokud si myslíte, že jsou lepší jak U-dimension, klidně je zkuste, ale pokud budete zklamaný - nevracejte nám je. :o)
42|Ondra, 02.10.2012, 12:44
Dobrý den, děkuji za reakci. Toto mi nikdo neporadil, spíše jsem tak usuzoval z instalací, které jsou k vidění právě v té soutěži. Takže říkáte, že to auto, v kterých byly tato repra nainstalované se dostalo tak vysoko jen díky tomu, že to stavěl a ladil člověk, který toho věděl více, a díky tomu z toho dokázal dostat více než ostatní, i když měl k dispozici horší komponenty? Ono pokud chci zůstat v té nejnižší kategorii, až zas tak moc to s cenou komponent přehánět nemůžu.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.10.2012 14:59
Přesně jak píšete, tak to obyvkle je.
41|Ondra, 02.10.2012, 11:59
Dobrý den, vybírám reproduktory v ceně do 3000,-Kč, které bych rád využil na aktivní zapojení (zesilovač prozatím nemám). Již jsem měl téměř vybráno, a to MTX Audio T6S652 a nyní jsem si přečetl Vaší poradnu u těchto reproduktorů. Platí to, že Elementy jsou lepší volbou i v případě zesilovače a aktivního zapojení? Ptám hlavně proto, že jsem se letos byl podívat na několika soutěžích Eascy, kde soutěží i auto postavené kompletně od MTX a dle tabulek skončilo na finálovém klání jen o 1.5 bodu druhé, přitom ztratilo 5 bodů za šum, což se nedá snad ani přičítat reproduktorům. Chtěl bych příští sezonu zkusit soutěžit také, ale chtěl bych být v té nejnižší kategorii (vzhledem k mým prakticky nulovým zkušenostem), proto vybírám z komponent do 3000,-Kč. Děkuji za odpověď.
Odpověď: - AHIFI.CZ, 02.10.2012 13:05
Dobrý den Vážený zákazníku, volba reproduktorů není jediná věc proč můžete uspět, záleží na instalaci, umístění, nastavení, vytlumení dveří atd. atd. Pokud uděláte několik chyb tak Vám i podstatně dražší reproduktory budou hrát hůř než zmíněné MTX Audia či U-dimensiony. MTX Audia i U-dimensiony jsou velmi dobré reproduktory, nám se lépe osvědčili U-dimensiony, ale pokud Vám jde o aktivní zapojení tak je výsledek odvislý na nastavení aktivní výhybky či procesoru, což dnes dobře svede málokdo. Pokud s tím nemáte zkušenost, do aktivního zapojení bych se vůbec nepouštěl a zůstal u klasického pasivního zapojení. Člověk co Vám tohle poradil tomu asi nejspíše moc nerozumí, pokud radí někomu kdo nemá žádné zkušenosti koupit repro v ceně +- 3000,- a zapojit ho na aktiv. Já ve svém autě mám aktivní zapojení a aby to hrálo tak jak má, musíte tomu rozumět a mít desítky hodin času na to, aby výsledné nastavení bylo opravdu dobré. Nemám problém to na požádání ukázat resp. pustit u mě v autě, každý kdo aparaturu slyšel byl unešený. Pokud máte zájem, mohu Vám aparaturu pustit také ať si uděláte reálný obrázek jak to funguje v reálu.
40|jaroslav, 08.09.2012, 21:20
Dobry den, rad bych tyto repro poridil do octavie 2 do prednich i zadnich dveri.. Mam radio s navigaci origo skoda (nexus) asi by to chtelo nejaky zesilovac mohl by ste neco poradit? okolo 3000? dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.09.2012 22:17
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač v ceně +- 3000,- je momentálně nejlepší volba JBL GTO504E.
39|Martjas, 04.09.2012, 21:55
Dobrý den!Vlastním Subaru Impreza 2011 (hatchback),rádio základ Clarion,repro pouze ve dveřích z výroby. Už dlouho si pohrávám s myšlenkou trošku vylepšit reprodukci hudby. Chci vyměnit všechny repro ve dveřích, zabudovat výškáče a pod sedák spolujezdce šoupnout aktivní subwoofer, ale ten až časem (ani nevím, jestli má rádio výstup na subwoofer). Je potřebné investovat i do zesilovače? Mám rád kvalitní, ne však příliš hlasitou hudbu.Nevím, jaký rozměr měničů do mého auta pasují (jestli 130 nebo 165mm), je nutné vyměnit i kabely,popř. jaký postup byste doporučili. Každopádně El Comp6 mě zaujaly jak cenou, tak i zmiňovanou kvalitou.Předem děkuji za odpověď na můj rozsáhlý dotaz.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.09.2012 22:40
Dobrý den Vážený zákazníku, tento vůz má 165 mm středobas vepředu i vzadu. Pokud chcete zlepšit zvuk, doporučuji výměnu předních reproduktorů za U-dimension El Comp 6 + a zadních za U-dimension El Coax 6. Pak rozhodně důkladně natlumit dveře jelikož Subaru na tlumení hodně šetří a navíc má hodně měkké plechy. Pokud chcete mít 100% jistotu zlepšení, doporučuji to svěřit odborné montážní dílně, která již vozidlo někdy dělala. My s tímto vozem zkušenost máme, již jsme dělali 3x Imprezu čili není problém to nechat udělat, montáž není nikterak závratně drahá, pokud u nás zákazník komponenty zakoupí.
38|Bob, 31.08.2012, 17:12
Dobrý den , u vyškových repro jsi nejsem 100% jistý co je + a - . Můžete mi poradit, jeden drat je cerny a druhy cerny z nejakym popisem :(
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.08.2012 19:04
Dobrý den Vážený zákazníku, ten kabel s popiskem je PLUS.
37|Radek, 20.08.2012, 19:46
Díky za info. Netušil jsem, že se tam vejde 8" repro.Můžete mi prosím nějaké doporučit?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.08.2012 20:45
8" reproduktory jsou v poměru cena/výkon nezajímavé, doporučji zvolit mnou zvolené řešení viz. výše. Osobně Caddy mám a vím o čem mluvím. :o)
36|Radek, 17.08.2012, 23:56
Dobrý den,půjdou tyto repro namontovat do předních dveří VW CADDY 2012 ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.08.2012 01:11
Dobrý den Vážený zákazníku, ano půjdou, k montáži potřebujete MDF redukce pro VW CADDY.
35|Standa, 04.08.2012, 10:18
Dobry den. Pujdou mi tyto komp.repra bez nejakych uprav zamenit za originaly do octavie 1 rok 99? Pokud budu muset neco upravovat,nebo dokupovat,tak co?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.08.2012 11:37
Dobrý den Vážený zákazníku, pro montáž je třeba použít MDF redukce pro Octavia 1 a lehce ohnout plech stahovačky, pak tam středobas bezproblémů instalujete.
34|Lukáš, 23.07.2012, 11:20
Dobrý den, jaký by ste mi doporučil zesilovač k tomuto repru? Tak abych nejvíc využil jejich výkon a zárověň aby se neničily? (co nejlevněji by to šlo). Někde na začátku ste psali že ste do nich "pustily" 100 W a že hráli dobře ale nejspíš by asi moc dlohou nevydržely si myslim.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 23.07.2012 12:44
Dobrý den Vážený zákazníku, krátkodobě 100W RMS zcela bezproblémů zvládaly. Zesilovač co máme odzkoušený bych volil od stejné zančky, U-dimension EL-A52.
33|Tomas K., 19.07.2012, 18:11
Dobry den, na strankach vyrobce uvadeji citlivost 90dB, tady je v popisu 93dB, (to same je take u akcniho setu s el-coax 693, pro ten koax zase pisi "jenom" 91dB oproti 93dB tady) muzete prosim upresnit, ktery udaj je spravny? ( Mozna mate jen jinou serii... )
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 19.07.2012 19:41
Dobrý den Vážený zákazníku, vycházíme z reálného měření u tohoto modelu.
32|Pavel, 15.07.2012, 21:44
Zdravím, chtěl bych se zeptat namontuji tyhle repro do škoda octavia combi r.v. 2001?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.07.2012 23:55
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud použijete MDF redukce tak je tam bez větších obtíží naistalujete.
31|Petr, 03.07.2012, 10:54
Díky,za reakci...tam je totiž místa hafo po vyšroubování orig. koše(cca 20cm v průměru) a mřížka na dveřích má taky nějakých 18cm...
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.07.2012 12:12
Potom bych zkusil použít UNI MDF redukce v rozměru 165 mm a trošku si s tím pohrát.
30|Petr, 02.07.2012, 19:59
Dobrý den,rád bych tyto repro,ale potřeboval bych k tomu nějaké adaptéry. Mám Renault Kangoo r.v.09 a orig. koše jsou tam na 13cm repro.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.07.2012 21:34
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že pokud máte originál 13 cm tak tam větší nedáte, resp. ani my nemáme v nabídce redukce ze 130 mm na 165 mm. Osobně bych šel cestou menšího odporu a zvolil 13 cm provedení U-dimension El Comp 5.
29|Martin, 09.06.2012, 01:09
Dobrý den,mám Lagunu 2, r.v.2002 a hraju KENWOOD DDX4021BT na origo "lepších" reproduktorech Cabasse. Do dveří se vejdou 130mm. Jde mi především o kvalitu, nikoliv o výkon. Pomůže externí zesilovač? Pokud ano, jaký byste doporučili?Taktéž jaké repro byste z hlediska kvality doporučili do max. 5000Kč/pár? Hrají EL5 srovnatelně s EL6, zda-li se mi vyplatí řezat do tapecu a nainstalovat 160mm EL6?Případně dají se sehnat MDF podložky pro mé auto?Díky za váš čas!
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.06.2012 02:42
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud Vám nejde o výkon tak bych nad zesilovačem vůbec neuvažoval, rádio Kenwood má super zvuk a hodně solidní výkon. El Comp 6 mají díky větší ploše membrány trošku lepší bas, ale i El Comp 5 dokáží slušně zabasovat pokud rádio správně nastavíte. Osobně bych šel cestou U-dimension El Comp 5 + nastlumení dveří pomocí STP SILVER. Pokud vše dobře zainstalujete tak zvuk bude velmi dobrý. Jak vybrat odhlučnění.
28|Denis, 04.06.2012, 20:50
Dobrý deň,viete subjektívne porovnať tieto reproduktory (pri zapojení cez originálne rádio stream prvej generácie) s originálnymi zadnými reproduktormi z octavie 2 predfacelift ? V Octavii nemám (vzadu)žiadne, a rozmýšľam medzi dokúpením buď týchto alebo origo.Ďakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.06.2012 22:35
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto japonské U-dimension hrají o dost lépe než originální a to hlavně po stránce samotné kvality a čistoty zvuku. Pokud je dáte do zadních dveří, bude Vám to vzadu hrát lépe jak vepředu což se Vám možná nebude líbit.
27|Pavel, 17.04.2012, 14:36
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jestli se tyto repro vejdou do předních dveří Ford Focus 2008 a jestli k tomu budu ještě něco potřebovat, např. redukční kroužky ap. Rád bych Vás ještě poprosil o radu, které repro kromě těchto by jste mi doporučili do +-4000,-Kč/a které by byly do předních dveří Forda vhodné.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.04.2012 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku, instalace do Ford Focus je možná, ale potřebujete tyto redukční kroužky. Reproduktory U-dimension El Comp 6 hrají na svoji cenu hodně nadprůměrně. Do 4000,- pak špičkově hrají například Rainbow SAX 265.20.
26|Aleš, 06.04.2012, 19:56
Tak opravdu hrajou vyborne. Tyhle komponentní jsem dal dopredu a do zadnich dveri U-DIMENSION EL COAX 5.(Peugeot 206 SW) Zesilovač nemám, ale i na pouhe radio (originalni Clarion, kanal asi neco kolem 20W +-) hrajou opravdu dobre. Oproti papírovým je to velky rozdil. Hodnotim se ale jako skoro spokojeny zakaznik, protoze v baleni nebyli protikusy pomoci kterych muzu repra pripojit.(To bylo ale 10 Kč v elektru v Ostrave) takze v pohode. A kabelaz od prednich stredobasu do vyhybky by taky nebyla k zahozeni, v garazi se ale nastesti nejake kabely valely.PS: A medvidci byli uzasni :D :D
25|Vlado, 03.04.2012, 00:21
Dobry den, mam zaujem o kupu tychto repro do prednych dveri na fabiu 1. Vedeli by ste mi poradit aj nejaku alternativu do zadneho plata kufru? Mam tam momentalne vzadu sony XS-F6925, original predne repro + magnat active reflex 200a a chcel by som nieco normalne, lepsie. Radio pioneer deh-8400bt. Dakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.04.2012 01:40
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji ovály od stejné značky a zvolit výhodný akční set.
24|Honza, 31.03.2012, 16:32
Dobrý den, měl bych jako hifi amatér dotaz podobný 17. od Standy. Z příspěvků usuzuji že ideál je komponenty dopředu a koaxi dozadu pokud je možnost (plato). EL COMP 6 nebo 5 na předek jsou tedy jasné (plus později subwoofer do kufru). A teď k zadní části, pokud bych měl problém dostat dozadu koaxi EL 693, je možné dát i dozadu EL 6/5 a budou v dostatečné míře zastoupeny všechny zvukové pásma, nebo je přeci jen lepší pokusit se udělat místo pro koaxi? K repro uvažuji o zesilovači GTO504E. Díky moc za vysvětlení :)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.03.2012 17:42
Dobrý den Vážený zákazníku, koaxi v rozměru 6 x 9 palce mají vyšší citlivost a udělají Vám lepší bas + jsou 3-pásmové čili většina zákazníků volí do zadního plata právě koaxi a to samé bych doporučil i já ve Vašem případě, výhoda u komponentů v zdau bude ta, že si výškáče umístíte kam budete potřebovat.
23|Roman, 30.03.2012, 18:14
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda má cenu v superbu I měnit originál reproduktory za tyto, originál hrajou poměrně slušně ale jeden mi odešel a tak se rozhoduju zda koupit origo nebo jine. Děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.03.2012 19:57
Dobrý den Vážený zákazníku, zvuk po výměně za U-dimension bude rozhodně o dost čistčí a bude více detailnější, basy budou obdobné a výkon také na oriiginál autorádio.
22|jwert, 19.03.2012, 22:25
je možné například k těmto repro co by byli ve předních dveřích dát dozadu do plata třeba ovály??ne kvůly vzhledu ale výkonu??nebo je lepší dodržet modelovou řadu pro výkon a kvalitu ve stejné cenové relaci??díky za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.03.2012 00:18
Dobrý den Vážený zákazníku, ano - ovály jsou do zadního plata ideální volba, ale pokud možno - zachoval bych stejnou značku. U-dimension navíc můžete koupit ve výhodném akčním setu právě s ovály.
21|Nicolas, 16.03.2012, 23:06
Dobrý den,chci se zeptat jak budou hrát tyto reproduktory s autorádiem ALPINE iDA-X311RR,nebo ALPINE CDE-134BT mám v autě čtyři reproduktory středo-basové a dva výškové,bohužel už nehrají tak dobře jak bych chtěl.Co by jste mi doporučil.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.03.2012 00:19
Dobrý den Vážený zákazníku, z těchto dvou modelů autorádií bych volil díky novější koncepci a lepšímu internimu zesilovači model CDE-134BT. Reproduktory U-dimension El Comp 6 vyhrály test reproduktorů do 3000,- čili jejich volbou chybu určitě neuděláte.
20|Hook, 03.03.2012, 21:03
jaky by byl pro tato repro nejlepsi (kvlaitou) 4kanalovy zesilovac ??? s cenou rekneme kolem 3 tisic ? diky za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.03.2012 22:11
Dobrý den Vážený zákazníku, v ceně okolo 3000,- bych doporučil momentálně v akci JBL GTO504E.
19|Lukáš, 18.02.2012, 21:58
Dobrý den, chci se zeptat zda-li mi tyto reproduktory pomohou zlepšit kvalitu zvuku v Octavii 1 kde mám nyní originální sound system (8 repro) a originální radio sympohony pokud bych rádio chtěl nechat originální. Rádio má tuším výkon 4x20w. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.02.2012 23:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano i na originální rádio bude zvuk podstatně lepší, to mohu potvrdit.
18|Michal, 14.02.2012, 18:31
Dobrý den,mám otázku ohledně připojení výhybky u Fabie I,jestli výškové kabely vedou přímo k rádiu,nebo do dveří k repro,kam umístit výhybku? Jinak tyto repro jsou pro mne jasná volba a těším se,až je budu mít.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.02.2012 20:50
Dobrý den Vážený zákazníku, výhybka se u Fabie umísťuje do dveří, na středový plech a z výhybky pak vedete kabel do středobasu a do výškáče. Do výhbyk pak už jen zbývá přivést plus a minus od rádia jako napájení.
17|Roman, 26.01.2012, 19:14
Dobrý den,chci se zeptat jestli bych tyto reproduktory dostal přes nějakou redukci do dveří.Hyundai Accent LC, 2000.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.01.2012 20:25
Dobrý den Vážený zákazníku, dle našich informací tyto 165 mm komponenty dostanete do dveří i bez redukčních kroužků.
16|Standa, 13.12.2011, 11:48
No bohužel jste máte prodejnu docela daleko. Jinak máte zkušenosti namontování 16,5 cm komponentní reproduktory do předních dveří Audi A4 B5 1997 Avant. A nebo dát komponentní reproduktory jak do předních tak do zadních dvěří nebude tam pa moc výšek děkuji ????
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.12.2011 13:21
Dobrý den Vážený zákazníku, 165 mm středobas do A4 1997 nedáte, musel by jste dveře upravit a rozřezat "tapec". Pokud dáte repro do předních i zadních dveří, nemyslím si, že budete mít nějak moc výšek, kdyby se Vám jich přeci jen zdálo hodně, můžete si je na rádiu stáhnout a doladit.
15|Standa, 11.12.2011, 10:23
Dobrý den tyto reproduktory bych chtěl namontovat do zadních dveří a do přední dveří U dimension EL 5. Budu to montovat do Audi A4 Avant B5 1997. Chci se zeptat zda mi budou reproduktory do automobilu pasovat bez nějakých velikých úprav. Jinak bych chtěl reproduktory pohánět autorídiem Kenwood. A ještě jestli máte zkušenosti z Reproduktory MTX T6S652. bylo mi řečeno že MTX je o několik tříd jinde než U- Dimension, Popřípadě mi můžete poradit podobné reproduktory jako zmíněné MTX. Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.12.2011 11:47
Dobrý den Vážený zákazníku, v minulém příspěvku jsem Vám již vše potřebné poslal. Reproduktory značky MTX máme na kamenné prodejně v našem demopanelu a to jak základní řadu tak střední třídu a pokud Vám někdo tvrdí, že MTX hrají o několik tříd lépe - je to lež, stavte se za námi na kamenný obchod, rádi Vám je pustíme a můžete si je hned porovnat mezi sebou.
14|Ladislav Demel, 20.10.2011, 20:04
Dobrý den,už jsem psal ohledně repro,ale našel jsem tyhle a Vaši velkou chválu na ně.Má otázka,Na připojení na rádio dopředu do dveří,chtěl bych mít pěkný zvuk,budu je amatérsky i tlumit :) Doporučovali jste mi POWERRBASS S6C ale teď mě vyklají tyhle U-DIMENSION EL COMP 6 je mezi nimi velký rozdíl?kromě ceny.A jsou k nim domečky na postavení nebo připevnění na sloupek nebo jen na zapuštění.Raději se víckrát zeptám než něco špatně koupím :) díky za radu!!!Vybírám repro do 3000kč aby i pěkně basovalo s dobrou citlivostí.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.10.2011 21:45
Dobrý den Vážený zákazníku, repro Powerbass S-6C hraje na svoji cenu opravdu velmi příjemně a jedná se o dobrou koupi, ale U-dimension El Comp 6 jsou ještě krapet vyspělejší a zvukově propracovanější čemuž odpovídá i cenový rozdíl, je tedy na Vás kolik budete ochoten do kvalitního poslechu investovat. :o) Co se domečků týče tak oba modely mají v balení domečky pro výškové reproduktory. Připojení na rádio je možné taktéž u obou modelů.
13|Petr F., 05.10.2011, 13:15
Zdravím. Jelikož mě Youtube přinutilo odstranit výše uvedené video, dovolím si zde uvést nové. (pro ty, co váhají) S těmito reproduktory jsem max. spokojen! Odkaz zde: http://www.youtube.com/watch?v=-Zbt-Pv_j4w
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.10.2011 15:24
http://www.youtube.com/watch?v=-Zbt-Pv_j4w přikládám URL. :o)
12|mates, 04.10.2011, 10:25
Dobrý den. Vůbec tomu nerozumím, takže moje otázka tomu odpovídá :-) tento set jsou dva středové a dva výškové reproduktory nebo to jsou dva středobasy a dva výškové? chci první udělat v autě repro a později doplnit dobrým subwooferem. Takže nevím jestli tam můžu dát středobas výšky a pak ještě basák.. jestli tam nemá být jen střed, výška a jediné co dělá basy tak subwoofer.. děkuji moc za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.10.2011 12:43
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o celofrekvenční komponentní systém čili středobas + výškový reproduktor, subwoofer pak můžete dát, ten má na starosti spodní frekvence, které Vám repro nikdy není schopno zahrát.
11|MAREK, 13.09.2011, 08:25
Dobrý den. Je na tyhle repro vhodný zesilovač MAGNAT EDITION FOUR? Už ho mám doma, tak jestli je možné ho použít. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.09.2011 08:51
Dobrý den Vážený zákazníku, Magnat dělal vždy slušné zesilovače a pokud ho již máte koupený tak bych ho neprodával a použil, výsledek bude podle nás velmi slušný, jedná se o slušný zesilovač.
10|rosswell, 29.08.2011, 12:04
dobrý den chci se zeptat mam fabii 1.gen a mam tam puvodní repro,jelikož jsem laik chci se zeptat jak dlouho muže trvat výměna reproduktorů?děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.08.2011 12:45
Dobrý den Vážený zákazníku, zkušený montážník to zvládne za 2 - 3 hodiny, laik to může dělat 3 - 6 hodin.
9|mimirom, 17.08.2011, 19:53
Namontoval jsem tyto repro a pak už jsem se jenom smál! Z mého auta se stala opravdu velmi zábavná mašinka. Díky a vřele doporučuji!
8|Petr F., 23.07.2011, 22:10
Zdravím. V týdnu mi přišly tyto reproduktory. Zaprvé chci pochválit bleskové dodání, za druhé výtečnou komunikaci s obchodem a nakonec mi dovolte pochválit výrobek samotný. Jelikož jsem měl doposud v autě tovární, papírové repro, byl pro mne příjemný zážitek poslechnout si hudbu opět velmi kvalitně. Pro potenciální zájemce: pokud uvažujete o koupi levnějších repro z finančních důvodů, tak to udělejte jako já - našetřete si a kupte trochu dražší. Vyplatí se to. Věřte mi. A nakonec malá ukázka pro váhavé: http://www.youtube.com/watch?v=-JbUovP9GOUZdraví spokojený Petr
7|Kaja, 21.07.2011, 05:53
Dobrý den, nebude problém s instalací do I.Fabie ? Plus, jaké příslušenství bych si měl k těmto reproduktorům pořídit ?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 21.07.2011 06:43
Dobrý den Vážený zákazníku, do Fabie 1 se vejdou pokud použiteje plastové redukce. Nic dalšího pak již není zapotřebí.
6|mimirom, 16.07.2011, 12:22
Zapoměl jsem dodat, že v kufru mám subwoofer HERTZ ES200, takže předek pojede každopádně přes high pass filter. Do kufru časem taky půjde něco trochu většího, jako např. JBL GTO1014, nebo tak. To se uvidí :) díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.07.2011 14:22
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud jste spokojený tak proč měnit, pokud nejste spokojený, JBL určitě chybu neuděláte a se zvukem by jste se měl při dobrém nastavení dostat dál.
5|mimirom, 16.07.2011, 12:07
Dobrý den,mám následující dotaz: V tuto chvíli mám namonmtovány přední komponenty Clarion o výkonu 30W rms, které ovšem velmi rychle vzaly za své po tom, co jsem nově zapojil zesilovač JBL75.4, který sám o sobě je fajn a chci si ho nechat, jen má pro moje současné vybavení trošku příliš velký výkon - 104W rms... Nyní tedy vybírám nové přední komponenty, které by si s tímto zesilovačem co nejlépe rozuměly. Jsem profesionální muzikant a hledám kvalitní a věrnou reprodukci. Velmi hlasitý poslech a přebuzené basy pro mě nejsou zajímavé. Tyto repro. se mi líbí, vzhledem k vašemu hodnocení, ale 60W rms se nezdá být optimální pro můj zesilovač... Je tedy podle vašeho názoru cesta namontovat toto a jet na poloviční gain mého JBL75.4 a nebo zvolit raději výkonnější repro (tedy zřejmě HERTZ ESK 165.4)? Nebo máte ještě něco zajímavějšího? 3000 Kč je moje maximum.Těším se na Váš návrh,mimirom....
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 16.07.2011 13:15
Dobrý den Vážený zákazníku, uDimension EL COMP 6 mají psaných sice "jen" 60 W RMS, ale zkušeli jsme do nich pouštet i 100 W RMS a oproti jiným značkám v obdobné cenové relaci jako jediné nezačly při vysokých hlasitostech zkreslovat čili bych se toho vůbec nebál. Hertz ESK 165 mají na papíře větší výkon - realita je ale jiná, navíc uDimension El Comp 6 hrají lípe jak Hertz ESK 165.
4|Spider, 04.07.2011, 01:30
S dovolením bych se rád zeptal,dle čeho jste usoudili,že jsou tyto repro nejlepší,poněvadž testovat repro na demo panelu je dle mého názoru neobjektivní,poněvadž při poslechu v uzavřeném automobilu jsou charakteristické vlasnosti úplně jiné,samozřejmě také záleží na tlumení a jiných faktorech...Díky za odp.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.07.2011 01:52
Dobrý den Vážený zákazníku, na panelu si můžete repro přepínat ihned což v autě nejde, na panelu mají všechny reproduktory stejné podmínky, v autě nikoliv čili tohle srovnání je určitě více objedktivní než to testovat v různých vozidlech kdy v době kdy repro měníte zapomete jak repro hrálo před tím, takto můžete porovnat třeba 20 párů reproduktorů, to v autě bohužel nelze čili si stojíme za tím, že naše testování je zcela pravdivé a objektivní.
3|Petr Faltus, 17.06.2011, 20:32
Dobrý den. Potřebuji radu. Jsem laik a diletant :-). Když mám rádio s udávaným výkonem 4x50w, (Sony Xplod) tak s těmito reproduktory vzhledem k výkonnostnímu rozdílu dochází k jejich výkonové devalvaci? Jinak řečeno, nevychutnám si jejich rozsah - nebudu ochuzen o jejich plnou kvalitu? Popř. utáhne je rádio? -mám se raději vyvarovat zvýšené hlasitosti? Děkuji za vysvětlení.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.06.2011 22:13
Dobrý den Vážený zákazníku, autorádio Vám reproduktory pouze nevybudí na 100% po stránce výkonové, ale jinak je můžete bezproblémů připojit i a samotné rádio SONY, ničemu to nevadí.
2|Jan, 14.06.2011, 12:17
Dobrý den zvažuju koupu tyhle repro U-DIMENSION EL COMP 6 anebo hertz dsk 165 ktoré su lepsí?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.06.2011 14:27
Dobrý den Vážený zákazníku, lepší jsou uDimension EL COMP 6.
1|Petr, 04.04.2011, 21:04
dobrý den koupil sem si od vas Reproduktory U-DIMENSION EL COMP 6,u výškového reproduktoru si nejsem jistej s polaritou,ze schematu to nepoznam a na výš.reproduktoru je jeden vodič černý a druhý s popisem-ten si myslim že je +,mohl by jste poradit,dekuji Petr
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.04.2011 21:31
Dobrý den Vážený zákazníku, tam kde je kabel popsaný je vodič PLUS.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
2 zákazníci hodnotili
Jan Němec
24. 2. 2017

Repro dobrý výškový repro nepasuje pod origo mřížku musí se vyndat trochu obrousit a pak tam sedne a vypadá to i lépe, repro zapojené na zesilovač

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.