Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory VIBE SLICK 6

2 pásmové koaxiální reproduktory
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
165 mm (6,5")
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory VIBE SLICK 6
Prodej skončil
Katalogové číslo:SLICK 6
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 240 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
54 - 25000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 54 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
NE
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

9|patrik, 07.12.2014, 17:41
dobrý večer potřebuju dva reproduktory do předních dvěří škoda fabia 1 , chci se zeptat jak se měří průměr ja jsem naměřil 150 , jaké reproduktory by jste mi poradil nebo nevíte někdo jaký je ten rozměr seděly by mi tam reproduktroy s průměrem 165 ? předem diky za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.12.2014 20:38
Dobrý den Vážený zákazníku, Škoda Fabia 1 má 165 mm středobas s montážní hloubkou max. 59mm. Tyto Vibe použít můžete, ale jedná se o repro koaxiální, Vy máte v továrním provedení komponentní čili pokud si nechcete zvukově pohoršit, vsadil bych na výborné německé repro Mac Audio APM FIRE 2.16. K montáži nových reproduktoů je nevyhnutelné použít MDF redukce: MDF-D.21. Pokud jste laikem, doporučuji si nastudovat články v naší poradně: http://www.ahifi.cz/poradna/
8|Jirka, 08.02.2013, 08:04
Originální repro je 165.jde mi o to,zda bez zásahu namontovat Vibe slick 60,nebo bude lepší udělat zásah do plata a dát Hertz 6x9
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.02.2013 08:45
Určitě bych zvolil ovály než 165 koaxiály.
7|Jirka, 07.02.2013, 17:55
Omlouvám se...jedná se o výměnu repro,které jsou po bocích plata kufru.Předek je osazen Hertz DSK 165
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.02.2013 18:39
A zde hledáte jaký rozměr prosím?
6|Jirka, 07.02.2013, 17:06
Dobrý den,hodí se tyto repra do vozu Renault Laguna rv 2000 místo originálních 165 (hrané pouze rádiem)?Nebo zvolit raději Hertz dcx 690 a zásah do plata?jde mi spíše o kvalitní poslech.Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.02.2013 17:42
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud si chcete polepšit tak bych zvolil spíše než Vibe Helix B 62C, pokud zvolíte ovály tak se Vám zvýší výkon ze zadní části, záleží tedy co hledáte.
5|Ing. Karel Šudák, 07.08.2009, 14:23
Dobrý den, JBL GT5-502 jsou velmi povedené koaxiální reproduktory.
4|Ing. Karel Šudák, 07.08.2009, 14:22
Dobrý den, ano tyto reproduktory jdou použít na Vámi zmíněný zesilovač.
3|MAD, 07.08.2009, 13:55
A ještě jake repra by sjte doporucil misto techto pokud možno 13cm na tento zesík ?
2|MAD, 07.08.2009, 13:53
Dobrý denCHci se optat, lze tyto repra použít na zesilovač http://www.ahifi.cz/zesilovace/crunch-gts-480.html ???Děkuji
1|petr, 28.01.2009, 16:46
dobrý den chtěl jsem se zeptat zdali by byly tyto reproduktory dobrá volba? popřípadě jestli by jste mi doporučil repro koaxi. do 1500kc. dekuji...
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.01.2009 17:56
Dobrý den, do 1 500,- kč bych vám doporučil například Hertz DCX 165 nebo JBL GT5-652 které máme odskoušené na naší prodejně a hrají lépe.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.