Můj účet

Reproduktory Hertz DCX 165.3

koaxiální reproduktory, Ø 165 mm, 60 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Hertz DCX 165.3
Tip

Koaxiální 2pásmové reproduktory Hertz DCX 165.3

165 mm koaxiální reproduktory Hertz DCX 165.3 jsou navrženy s maximální péčí tak, aby poskytovaly lineární frekvenční odezvu a zajišťovaly vysokou spolehlivost. Neodymový magnet, PEI kopulovitý výškový reproduktor, vestavěné frekvenční výhybky a membrána z lisovaného papíru poskytují optimální poměr mezi snadnou instalací a kvalitním zvukem, který je plný dynamiky a radosti z poslechu oblíbené hudby.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Hertz DCX 165.3

  • Čistá měděná cívka navinutá na conex pro maximální lehkost.
  • Papírová membrána odpuzující vodu.
  • Neodymový výškový reproduktor s PEI kopulí pro kompaktnost a výkon ve vysokých frekvencích.
  • Lakovaný koš.
  • Pocínované vysokoproudé svorky.
  • Postříbřené olověné vodiče pro maximální spolehlivost a vodivost.
  • Ochranný kryt magnetu z butylové gumy odolný proti nárazům a otěru.
Katalogové čísloDCX 165.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 120 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 21000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Vodoodpudivý lisovaný papír
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 15 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. PEI
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
OstatníNeodymový magnet
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

13|Antonín Eliáš , 24.02.2024, 21:11
Dobrý večer,mám autoradio Nakamichi NQ723BD a váhám mezi reproduktory Hertz DCX 165 a Hertz X 165..nebo byste mi doporučili něco úplně jiného?Preferuji kvalitu zvuku ale rád bych něco max. do třech tisíc Kč.Předem děkuji za odpověď.Eliáš
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 27.02.2024 10:12
Dobrý den Vážený zákazníku. V dané cenové relaci bych určitě doporučil Hertz CX 165.
12|Honza , 14.01.2024, 10:31
Dobrý den, pokud mám v autě originální výšky a když přidám tyhle repro s výškama? Bude to vadit něčemu? Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 15.01.2024 12:13
Dobrý den Vážený zákazníku, z hlediska kvality to není vhodné a pokud jsou reproduktory umístěny v nižší části dveří pak budou po instalaci těchto reproduktorů výšky o dost více výrazné než středobasové reproduktory . Raději bych tedy doporučil zvolit z komponentních reproduktorů a počítat tak s výměnou i výškových reproduktorů. 
11|Dominik , 02.10.2023, 16:10
Dobrý den, budou tyto reproduktory sedět do Fabia 1 2002 s manuálním stahováním oken ? Ptám se kvůli montážní hloubce (64mm). Popřípadě jaké MDF podložky koupit ? Díky
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 02.10.2023 17:00
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel ne je nutné použít set reproduktorů se sníženou montážní hloubkou jako jsou např. : REPROSET8
10|Filip Vaň , 24.01.2022, 18:12
Dobrý den mohu osadit tyto reproduktory do Citroen berlingo 2006 a zda-li budou sedět bez uprav
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.01.2022 11:30
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Bude ale nutné uchytit výškové reproduktory na původní pozici originálního reproduktoru a také použít podložky pro uchycení středobasu.
9|Jiří Boubal , 27.07.2021, 09:10
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli tyto reproduktory pasuji do Transporter t5? Popřípadě co k nim dokoupit. Děkuji za odpověd.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 27.07.2021 11:51
Dobrý den Vážený zákazníku. Reproduktory lze do vašeho vozu osadit. Pro instalaci je nutné použít MDF podložky.  Doporučuji také  kabelové redukce a tlumení.
8|Jan , 20.07.2021, 16:05
Dobrý den, potřebuji montážní podložky k těmto reproduktorům na citroen berlingo do dveří R.v. 2017. Lze zapojit přímo na autorádio? Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.07.2021 11:10
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory lze připojit přímo na rádio a podložky pro instalaci nejsou potřebné, lze osadit do původního adaptéru.
7|Tomáš Blaha , 16.10.2020, 12:53
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné do peugeot 306 ? A budou sedět bez úprav?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.10.2020 15:29
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory lze do vašeho vozu osadit.
6|Tomáš Nosek , 05.06.2020, 15:43
Dobrý den, půjdou tyto reproduktory společně s redukčním rámečkem níže osadit do zadních dveří Fiatu Bravo 2008 ? Jde mi hlavně o montážní hloubku. Děkuji za infohttps://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-fiat-bravo-ii-croma-stilo.htmlhttps://www.ahifi.cz/hertz-dcx-165-3.html
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.06.2020 16:06
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zvoleno máte správně, lze použít.
5|Milan Műhlbacher , 19.07.2019, 17:30
Dobrý den, mají tyto repro opravdu v průměru 165 mm a nebo mají více než 165mm?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.07.2019 09:31
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, repro má opravdu v průměru 165mm.
4|Filip , 20.06.2019, 21:42
Zdravím, jezdim v Hondě Civic 6g (anglan) s rádiem od Sony s výkonem 4x55 W a chtěl jsem se zeptat kolik toho je vlastně schopné utahnout či využít plný rozsah techle reproduktorů bez zesilovače. A pokud ano tak zvládlo by i například jak mate v nabídce pro auta značky Honda set od Mac Audio i s těmi oválnými 6”/9” ? Diky za odpověď:)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 21.06.2019 08:56
Dobrý den, tyto reproduktory mají velmi vysokou citlivost a jsou vhodné pro zapojení na rádio, zesilovač není třeba. V setu s oválnými reproduktory 6x9" je bohužel nemáme. 
3|Martin Průcha , 05.06.2017, 07:26
Dobrý den,rád bych vyměnil nefunkční originální reproduktory zadních dveří ve Ford Focus II po FL. Líbí se mi HERTZ DCX 165.3, ale všiml jsem si, že montážní otvory v reproduktorech nesedí na MDF podložky (4carmedia MDF), které doporučujete v sadách reproduktorů pro Focus. Ostatně originální repro je v zadních dveřích také uchyceno pomocí 3 nýtů. Lze tedy tyto reproduktory použít? Pokud ano budou mi 8mm MDF podložky stačit vzhledem k montážní hloubce?Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 05.06.2017 14:53
Dobrý den, s pomocí těchto podložek lze reproduktory použít. Předvrtané otvory jsou na uchycení podložek, reproduktory můžete navrtat libovolně. MDF podložky jsou vyrobeny přesně pro tento vůz, měly by vyhovovat většině reproduktorům. 
2|J.Janczar , 03.12.2016, 07:36
Dobrý den,které reproduktory pro ford ka 2001 HERTZ DCX 165.3 nebo Hertz DCX 570.3 a co ktomu dokoupit aby pasovaly.Dík
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.12.2016 15:40
Dobrý den Vážený zákazníku, volil bych repro 5x7 palce, větší plocha membrány = lepší basová složka. Pro instalaci lze použít adaptéry k reproduktorovému konektoru Ford.
1|lubos , 12.02.2015, 21:29
Dobrý deň,mám focus mk1 repro seriové a rádio pioneer deh 1750. Chcem vymenit repro aj v predu aj vzadu. Co by ste doporucil? dakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.02.2015 09:06
Dobrý den Vážený zákazníku, my máme velmi dobrou zkušenost s ovály od Mac Audia, které Vám tam i přesně padnou: http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-audio-mac-mobil-street-57-2.html. Tyto reproduktory pasují do předních i do zadních dveří.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
25 zákazníků hodnotilo
22×
Milan Novotný
5. 11. 2020

Hrajpu celkem slusne,za ty penize hodne dobry.Muzu doporucit

Tomáš Částka
2. 3. 2019

Koupil jsem je jako \"lowcost\" repro do firemní dodávky. Na danou cenovou úroveň není možné zvuku nic vytknout. Z počátku nebyla přítomná basová složka, ale po cca 1 týdnu se zvuk stabilizoval a ve vytlumených dveřích je slyšet i znatelné basové pásmo. Středy a výšky zněly od počátku velmi dobře, nenásilně a s detaily. S repro jsem velmi spokojen, za tuto cenu nemám žádné výhrady. Vřele doporučuji jako náhradu za OEM repro.

Vladimir Hána
6. 8. 2017

Radek Skočík
2. 8. 2016

Za slušný peníz, slušná muzika.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.