Můj účet

Středobasový reproduktor Rockford Fosgate PUNCH PPS4-6

středobasové reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 95,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 56,8 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Středobasový reproduktor Rockford Fosgate PUNCH PPS4-6

Model PPS4-6 Punch Pro je 6.5" středobasový reproduktor speciálně navržený pro vysoké úrovně akustického tlaku. Extrémní velikost motoru a vysokoteplotní kmitající cívky v kombinaci s posílenou papírovou membránou a ošetřeným zvrásněným plátěným těsněním tvoří základ pro reproduktor s vysokou citlivostí, který zvládá extrémní výkony. Budete překvapení, protože tyhle repráky mají "šťávu"! Součástí balení jsou i ochranné mřížky.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Rockford Fosgate PUNCH PPS4-6

 • Odlévaný hliníkový koš.
 • Impedance 4 Ω.
 • Veškeré vstupy jsou pokovené, pružinové svorky.
 • Hliníkový phase plug.
 • Zvlněný textilní závěs.
 • Polybavlněná středička odolná proti únavě materiálu a trhlinám.
 • Posílená papírová membrána s posíleným závěsem ve tvaru W.
 • Vysokoteplotní kmitací cívka.
 • Periodicky posílený vodič s ochranou proti únavě materiálu.
 • Mřížky reproduktorů a montážní vybavení součástí balení.
 • Prodáváno samostatně, ne v párech, cena za 1 kus.
Katalogové čísloPPS4-6
ZnačkaRockford Fosgate
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasový
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
85 - 5 000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 56,8 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Kus

Komentáře k produktu

7|Karolína Kovářová , 18.08.2022, 01:10
dobrý den co by jste doporučili za vyhýbky k těmto reproduktorům jsouli zapotřebí ...... požadavky 2ohm zapojení a frekvence do 4kHz 4,5kHz .... děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.08.2022 16:12
Dobrý den Vážený zákazníku, je mi líto, ale výhybku s požadovanými parametry v nabídce bohužel nemáme.
6|Jarda , 24.02.2021, 19:17
Dobrý den, děkuji za informaci. Z jakého důvodu nedoporučujete zapojení na originál výšky?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.02.2021 14:50
Dobrý den Vážený zákazníku, originální výškové repro a nové středobasy budou mít velmi rozdílné parametry a nemusí se povést komponenty k sobě zvukově sladit.
5|Jarda , 23.02.2021, 19:53
Dobrý den, když bych chtěl vyměnit pouze přední spodní repro a výšky zanechat originál Golf 4. Je toto správný typ reproduktorů? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 24.02.2021 15:00
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, jedná se o správný typ reproduktorů, osobně bych ale zapojení s původními výškami nedoporučoval.
4|Pavel , 26.12.2020, 19:13
Dobrý den, bude reproduktor pasovat do těchto podložek: https://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-volkswagen-bora-golf-iv-golf-vi-passat.html ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 28.12.2020 15:05
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory lze do podložek osadit.
3|Lukas , 05.07.2020, 18:43
Dobry den musi byt frekvencni vyhybka k temto repro nebo se primo napoji s vyskama na zesilovac?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 06.07.2020 19:09
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o samotný středobasový reproduktor, který je možné připojit i přímo na zesilovač. Pokud se budou připojovat i výškové reproduktory, bude již nutná frekvenční vyhýbka.
2|Petr , 21.07.2017, 12:15
Dobrý den ,rád bych znal váš názor na tyto reproduktory . Jednalo by se mi o montáž do vozu Abarth 500 s původní audio systémem INTERSOCPE. Dřív jsem měl reproduktory HERTZ EV 165 které hráli dobře a tak mě zajímalo zda se oplatí investovat do Rockford Fosgate PUNCH PPS4-6 nebo by jste doporučil něco jiného. Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.07.2017 16:08
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte samotné středobasové reproduktory, jsou tyto Rockford velice dobrou volbou, doporučuji.
1|Vlastimil , 21.12.2016, 13:49
Dobrý den, chci se zeptat zda jsou vhodné tyto reproduktory v kombinaci s těmito podložkami https://www.ahifi.cz/4carmedia-mdf-podlozky-skoda-octavia-2-superb-2-yeti.html do předních dveří octavia II. Zdroj bude rádio RCD 510 díky za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.12.2016 16:38
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit. Osobně bych však nevolil pouze středobasové repro, ale volil bych komponentní systém, včetně výškových reproduktorů. Výkon zmíněných reproduktorů je také vcetku zbytečný, vzhledem k tomu, že se bude hrát z originálního autorádia.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
7 zákazníků hodnotilo
Karolína Kovářova
9. 2. 2024

Opravdu kvalitní repra když dostanou co je třeba takk zvuk luxus

Petr Hejna
25. 2. 2022

Splnily očekávání nemám co vytknout. Ocenil bych větší výběr krycích mřížek

28. 6. 2021

Na zesilovači brutální výkon a super kvalita zvuku i zpracování.

8. 3. 2018

Krásný zvuk doporučuji každému co chce hudbu přes zesilovač

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.