Můj účet

Zvukově izolační materiál SGM Isol BB-Tone 4

vícevrstvý materiál s antivibrační a zvukově absorpční vrstvou, 1000 x 500 mm, tloušťka 6 mm, hmotnost 3,5 kg / m²
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zvukově izolační materiál SGM Isol BB-Tone 4

Zvukově izolační materiál SGM Isol BB-Tone 4

SGM Isol BBTone je vícevrstvý materiál, který spojuje hned tři funkce - antivibrační, zvukově izolační a tepelně izolační. Isol BB-Tone je vyrobený z elastického materiálu ve formě znovu napěněné polyuretanové pěny s polymerní impregnací v kombinaci s polymerním butylkaučukovým samolepícím tmelem. První vrstvu materiálu tvoří tmel o tloušťce 2 mm, který tlumí vibrace a brání rozvoji korozních procesů v důsledku bránění pronikání vlhkosti. Druhou vrstvu tvoří polyethylenová pěna o tloušťce 4 mm s vysokou schopností absorbce hluku i tepelně izolačními vlastnostmi.Na montážní straně je materiál chráněn silikonizovaným papírem. Největší předností materiálu je vysoká schopnost absorbovat vzduchem šířený hluk uvnitř automobilu a odolnost vůči významným změnám teploty a vlhkosti. Struktura polyurethanové pěny se sekundárním napěněním je charakterizována přítomností otevřených pórů a relativně velkých dutin mezi vločkami, takže nedochází téměř k žádnému odrazu zvuku. Zvukové vlny jsou absorbovány buněčnou strukturou materiálu. Speciálně vybraná struktura síťovacího složení a polymerní impregnace materiálu je jedinečným vývojem společnosti SGM a poskytuje maximální možné charakteristiky absorpce zvuku. Isol BB-Tone je navíc extrémně lehký materiál o hmotnosti pouhých 0,4 Kg / 1 m², který je možné použít i pro instalace, kde je hlavním úkolem příliš nenavýšit hmotnost vozu a přitom jej účinně odhlučnit. Materiál je vysoce flexibilní a je možné jej aplikovat i na velmi reliéfní plochy. Extrémně přilnavá samolepící vrstva zaručuje účinnost při -40 °C  až +120 °C. Materiál vyhovuje normám pro požární bezpečnost v automobilovém průmyslu, rychlost hoření je menší než 100 mm za minutu. K dostání v tloušťce 4 a 8 mm.

Hlavní vlastnosti materiálu SGM Isol B-BTone 4

 • Vícevrstvý zvukově a tepelně izolační materiál vhodný pro odhlučnění libovolných oblastí vozu.
 • Složen z 2 mm silné antivibrační vrstvy a zvukově izolační vrstvy o tloušťce 4 mm.
 • Vysoká schopnost absorbovat vzduchem šířený hluk uvnitř automobilu.
 • Odolnost vůči extrémním teplotám se stejným lepícím účinkem při teplotách od -40 °C  do +100 °C.
 • Vysoká flexibilita materiálu pro rychlou a snadnou aplikaci i na velmi reliéfní povrchy.
 • Schopnost tepelné izolace a ochrana před tepelnými ztrátami. 

Technické parametry materiálu Isol B-BTone 4

 • Tloušťka: 6 mm
 • Rozměr: 500 x 1000 mm 
 • Hmotnost: ?
 • Měrná hmotnost: 3,5 kg / m² 
 • Akustický ztrátový činitel (MLF): 0,12
 • Přilnavost: 10 N / cm
 • Barva: bílá
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál SGM Isol BBTone 4 aplikovat

SGM Isol BB-4 je určený pro odhlučnění prakticky všech oblastí vozu i díky své flexibilitě a voděodolnosti. Nahrazuje první i druhou vrstvu odhlučnění a instalace je tedy velmi snadná a rychlá. Nejčastější použití zvukově izolačního materiálu SGM Isol BB-4:
 • Podlaha
 • Přepážka motorového prostoru
 • Středový tunel
 • Zavazadlový prostor
 • Blatníky

O tlumících materiálech SGM

Ruská společnost SGM Technology byla založena v roce 2006 a od té doby patří k předním ruským výrobcům zvukově a tepelně izolačních materiálů pro automobilový, lodní, letecký i stavební průmysl. Kombinace excelentních fyzikálních vlastností materiálů a technologických metod je výsledkem vysoce efektivního výkonu specializované pracovní síly společnosti SGM, která je tvořena specialisty z nejlepších technických univerzit Ruska. V současné době nabízí společnost SGM přes 200 druhů materiálů, které splňují nejpřísnější standardy kvality a stability s certifikací podle norem ISO 9001: 2008 a ISO / TS 16949. Dlouhodobá spolupráce s takovými giganty jako je Bosch nebo LG je důkazem nejvyšší kvality produktů SGM, které dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu na dnešním trhu. Na přelomu roku 2019 a 2020 představila společnost SGM hi-tech protihlukové materiály z nejvyšší řady Prime, které  svým výkonem mírně překonávají i prémiové materiály leadera trhu s odhlučněním od společnosti Comfortmat. Produkty obou vysoce konkurenčních výrobců, kteří se neustále předhánějí s inovacemi v oblasti odhlučnění vozidel, můžete zakoupit na našem eshopu s garancí momentálně technologicky nejvyspělejších a nejúčinnějších produktů současnosti. Díky oficiálnímu zastoupení naší společností pro ČR a SR se můžete spolehnout na dostatečné skladové zásoby i profesionální servis. 
Katalogové číslo:SGM ISOL BB-TONE 4
ZnačkaSGM
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ materiáluVícevrstvý (antivibrační, zvukově i tepelně izolační)
Tloušťka6 mm
Rozměr500 x 1000 mm
Protihluková membránaNe
Hmotnost 1 kusu
Plošná hmotnost3,5 kg / m²
Akustický ztrátový činitel (MLF)Akustický ztrátový činitel (anglicky mechanical loss factor) vyjadřuje schopnost materiálu pohlcovat šířící se zvuk a měnit energii zvukem vytvořených vibrací na tepelnou energii. Teoretický maximální ztrátový činitel je 1, což znamená žádné vibrace. Například neodhlučněná ocel o tloušťce 1 mm má ztrátový činitel cca 0,001 při 200 Hz. Platí tedy, že čím vyšší je ztrátový činitel, tím lépe. Kombinací tlumících materiálů je možné ztrátový činitel výrazně zvýšit až k hodnotám blížícím se 1. 0,12
Přilnavost10 N / cm
VoděodolnostNe
Tepelná izolaceAno
BarvaBílá
Cena za1 kus
Pořadí vrstev1. a 2. vrstva

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.