Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer v boxu JBL S2-1224SS

275 W RMS, 93 dB (SPL 2,83V/1m), 2 nebo 4 Ω, 12"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu JBL S2-1224SS
-32 %
Akce
Katalogové číslo:S2-1224SS
ZnačkaJBL
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 275 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1100 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 nebo 4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 175 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
basreflex
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 600 x 330 x 415 mm
Zkosení zadní stěnyZkosení zadní stěny je zásadní parametr, pokud subwoofer hodláte umístit do zavazadlového prostoru, na místo zadní stěny zadní sedačky. Ušetříte tím několik centimetrů prostoru v kufru auta. ANO
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

12|David, 31.12.2017, 13:02
dobry den, chtěl jsem se zeptat, mam ten to subwofer a chtěl jsem se zeptat krerý byste mi do poručil zesik,na ten to subwofer uvás jsem si zakoupil ST-A 4150, dam to na 30 volume a vypnese, a svití červene světlo. když to necham max 20 až 25 volume tak mi to jde normalne a svití power modre svetlo, a když zvyším volume na 30 tak spadne a sviti cervena kontrolka. Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2018 00:30
Dobrý den Vážený zákazníku, tento zesilovač vhodný není. Můj Tip na vhodný zesilovač směřuje na monoblok Mac Audio ZXS 1000.
11|David, 23.12.2017, 22:21
dobry den, dnes jsem jsi uvas obednal ten to subwofer a chtel jsem se zeptat jestli bude hrat dobre stimhle zesikem kteri jsem jsi uvaz take obednal Zesilovač Sinustec ST-A 4150 dekuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.12.2017 10:03
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud zesilovač správně nastavíte tak to bude hrát slušně, zesilovač má ale svoje limity, ale pokud jste hledal nějaký levný zesilovač, tak jste zvolil dobře. Subwoofer JBL v dané ceně je jeden z nejlepších v naší nabídce do 3000,-.
10|Přemysl, 31.05.2017, 16:47
Dobry den, chtěl bych se zeptat, mam tento subwoofer napojeny na zesilovač JBL gto 2060, na 4Ω hraje normálně, ale jakmile přepnu na 2Ω a zvýším bass tak mi hraje zhruba 3 sekundy a pak vypne a zase se to během dvou sekund nahodí a tak pořad do kola, chtěl bych se zeptat zda li nevíte čím by to mohlo být? Nevím jestli na to má vliv originální rádio (Honda Civic 8g) nebo high/low adaptér (ACV 30.5000-02)Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2017 16:42
Dobrý den Vážený zákazníku, bude to pravděpodobně tím, že zesilovač není stabilní do 2Ohm, při můstkovém zapojení.
9|Lacko, 11.03.2017, 21:11
Dobrý večer mam otázku mam napojení tento subwoofer na 4 kanál zesilovač grunch Black 1000watt.při zesílení hlasitosti mi začne smrdět ze subwooferu jak Bi se to palilo nevím kde je chyba můžete mne poradit předem děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.03.2017 19:35
Dobrý den Vážený zákazníku, chyba může být ve špatném nastavení zesilovače. Pošlete nám kvalitně vyfocenou fotku nastavení zesilovače na email dotazy@ahifi.cz a podíváme se na to a na subwooferu JBL přepněte na impedanci 4 Ohm.
8|Jiří, 27.01.2017, 18:35
Dobrý den. Sháním subwoofer do mého vozu. 100% chci bassreflex a tento se mi zdá dobrý a značku znám a mám s ní jen ty nej zkušenosti. Chci se zeptat Vás, jaký je reálný rozdíl oproti konkurenčnímu subáči Gladen M 12BR. Do předních dveří budu dávat komponentní repro od Gladenu řadu RS a sháním k subáči i k reproduktorům odpovídající zesilovač 4 kanálový. Jaký subwoofer se hodně podobá ke staršímu subwooferu JBL GT5-1204BR,který jsem měl a byl jsem s ním maximálně spokojený, bohužel ho už neprodáváte a jaký zesilovač by jste mi doporučil k nejlepšímu vybuzení reproduktorů a subwooferu. Děkuji za odpověď, Jirka
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.01.2017 14:48
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer JBL není špatnou volbou, stejně tak u GLADENU neuděláte chybu. Zvukově jsou poddobné, GLADEN bude o něco přesnější, JBL zase nadělá o malinko více ,,rámusu,,. Osobně bych volil spíše GLADEN, ale s JBL také chybu neuděláte. Vhodným zesilovačem, pro zmíněné repro a subwoofer, je například MAC AUDIO ZXS 4500.
7|Jirka, 05.12.2016, 20:48
Dobrý den, jaký zesilovač by jste mi doporučili k tomuto subwooferu,Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.12.2016 17:03
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou je například zesilovač MAC AUDIO ZXS 1000.
6|Pavel, 02.12.2016, 14:56
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jestli lze tento subwoofer www.ahifi.czSubwoofery / ozvučniceSubwoofer v boxu JBL S2-1224SS pripojit i k mobilu nebo k notebooku dekuji za odpoved.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.12.2016 15:16
Dobrý den Vážený zákazníku, samotný subwoofer určitě ne, potřebujete zesilovač, ten pak lze propojit.
5|ladik, 23.09.2016, 16:53
Děkuji za odpověď.presto mám ještě jednu otázku Ještě se mi líbí subwoofer Sony xs-gtr121l je ještě lepší než ti dva subwoofery na které jsem se ptal od gladen rs a math děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.09.2016 17:07
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil subwoofer GLADEN RS.
4|Radovan, 16.08.2016, 20:04
Dobrý den.Měl bych otázku.Sub má přepnutí na 2 a 4OHM.Znamená to tedy co???Udávaný výkon je na 2OHM???Nebo jak to chápat???
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.08.2016 15:31
Dobrý den Vážený zákazníku, výkon je stejný, znemená to pouze to, že lze přepínat mezi impedancí 2 a 4 Ohm.
3|RADIM, 17.02.2016, 19:01
dobry den doporucil byste mi ted jsem nasel JBL S2-1224SS cenove to vypada super ale vaham.cenove GLADEN RS 10 VB je drazsi ale rozdil urcite je ze?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.02.2016 08:59
Dobrý den Vážený zákazníku, GLADEN RS 10 VB je lepší volbou - doporučuji.
2|Martin, 17.02.2016, 11:00
Díky za odpověď, můžu ještě odpověď na první otázku a zda bude poznatelný rozdíl oproti wooferu MATCH?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.02.2016 11:46
Match hraje kvalitativně o několik tříd lépe, zastavte se poslechnout.
1|Martin, 16.02.2016, 20:41
Dobrý den. Měl bych dvě otázky. Doporučili byste mi tento woofer nebo Gladen M 12 BR? V cenové relaci do 5tis jaký by byl váš tip? Bude propastní zvukový rozdíl mezi uvedenýma dvěma repro a vaším tipem do 5tis?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.02.2016 10:26
Dobrý den Vážený zákazníku, můj Tip v ceně do 5000,- je skvělý box od Match: http://www.ahifi.cz/subwoofer-v-boxu-match-mw-10e-d.html

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
7 zákazníků hodnotilo
Spajdy
7. 9. 2016

když to řeknu slušně hraje to jak kunda

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.