Můj účet

Zesilovač s DSP procesorem Zapco ADSP-Z16 IV-12A

12kanálový zesilovač s DSP procesorem, 12 x 80 / 6 x 240 W RMS (4 Ω), 12 x 120 W RMS (2 Ω), Vstupy: 8 x RCA vstup, 12 x Hi-level, výstupy: 4 x RCA
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP procesorem Zapco ADSP-Z16 IV-12A
NovinkaTip

Zesilovač s DSP procesorem Zapco ADSP-Z16 IV-12A

Před mnoha lety společnost Zapco představila svůj DSP procesor DSP-Z8 IV. Byl navržen tak, aby přinesl skutečnou audiofilskou kvalitu zvuku do dostupného DSP. Zapco DSP-Z8 IV byl skutečným zabijákem obrů a poskytoval kvalitu zvuku lepší než jednotky stojící dokonce dvakrát tolik. Ale jak ve společnosti Zapco vždy říkali a vždy budou říkat: „Věříme, že můžeme být ještě lepší“. Nejprve byla představena v roce 2018 inovovaná řada DSP-Z8 IV II, která přinesla řadu vylepšení a v roce 2022 jsme se dočkali zcela nové modelové řady Zapco DSP-Z8 IV AT, která zahrnuje dva nové DSP procesory, dva zesilovače s DSP procesorem a digitální monoblok. A co je nového u řady IV AT? Nové funkce, nové ovládání a samozřejmě ještě lepší zvuk. Jednotný vzhled odpovídající tématu Black and Copper audiofilních zesilovačů Zapco série AP je jen začátek.

Nové funce zesilovače Zapco ADSP-Z16 IV-12A

Zesilovač nabídne celkem 12 kanálů s výkonem 80 W RMS na kanál při 4 Ohmech. Zesilovač je stabilní do 2 Ohmů a kanály je možné i můstkovat na 6 x 240 W RMS. Zesilovač disponuje celkem 12 vysokoúrovňovými vstupy, 8 nízkoúrovňovými RCA vstupy a novinkou jsou i 4 RCA výstupy. Nové koaxiální a optické vstupy přijímají digitální signál z hlavní jednotky nebo z přenosného HD přehrávače. Novinkou je také možnost nastavení úrovně vstupního signálu, vylepšený PC software a zejména Bluetooth modul pro streamování hudby v Hi-Res kvalitě, který je možný dokoupit. Nový je i dálkový ovladač, který umožní změnit vstupní zdroj, ovládat hlavní hlasitost nebo výstup zesilovače pro subwoofer a dokonce i přepínát písničky při přehrávání hudby například z mobilní aplikace.

Hlavní vlastnosti zesilovače Zapco ADSP-Z16 IV-12A

 • 12kanálový zesilovač třídy D s integrovaným 16kanálovým DSP procesorem.
 • Výkon 12 x 80 W RMS (4 Ω), 12 x 120 W RMS (2 Ω).
 • Výkon v můstku na 4 Ω: 6 x 240 W RMS.
 • DSP Processor: Cirrus Logic CS47048.
 • ADC: Cirrus Logic CS47048 32 bit/192 KHz.
 • ADC Dynamic Range/THD: 108 dB/-98 dB.
 • DAC: Cirrus Logic CS8422 24 bit/192 KHz.
 • DAC Dynamic Range/THD: 140 dB/-120 dB.
 • Vystupy: 8 x RCA, 12 x vysokoúrovňový, 1 x optický, 1x koaxiální.
 • Výstupy: 4 x RCA.
 • Dálkové ovládání součástí balení.
 • Streamování hudby ve vysokém rozlišení přes volitelný modul Zapco HD-BT.

Vylepšený PC software

Nový zesilovač Zapco ADSP-Z8 IV-6AT vám poskytuje skvělý zvuk a funkce Series IV II a přidává koaxiální digitální vstup, stejně jako optický digitální vstup a možnost Bluetooth streaming. Několik vylepšení však zaznamenal i PC software. Rozbalovací nabídky nyní umožňují pojmenovat každý výstupní kanál tak, aby odpovídal nastavení vašeho systému. Přidaná nabídka Advanced obsahuje také nové funkce Mixing Set a AutoTune. Nový DSP-Z8 IV AT vám dává více možností pro výběr vstupu. Můžete mít až 12 vstupních kanálů, které můžete okamžitě nastavit jednoduše výběrem 2-Ch, 4-Ch, 6-Ch, 8-Ch, 10-Ch nebo 12-Ch v sekci vstupů na přední straně. Pokud potřebujete sečíst kanály továrního sterea, abyste získali plný rozsah vstupu, stačí kliknout na SUM a systém to vše udělá za vás. Ale pokud je váš systém složitější, máte také možnost vstoupit do nabídky Advanced a použít Mixing Set k ručnímu přidělení každého kanálu přesně takového množství vstupu z každého vstupního kanálu, které bude nejlépe fungovat pro vaše konkrétní nastavení zvuku.

O značce Zapco

Zapco je nejstarší high-endovou značkou car audio na světě, která se specializuje na špičkové zesilovače a DSP procesory do auta. Společnost byla založena v USA již v roce 1974 a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. A to jak od prestižních organizací, které hodnotí kvalitu produktů a inovací, tak i na celosvětových soutěžích zaměřených zejména na sound quality. Zesilovače Zapco představují audiofilní kvalitu bez kompromisů, definují standard kvality a stanovují kritéria, podle kterých jsou posuzované ostatní produkty v tomto odvětví. Ve společnosti Zapco již přes 45 let neustále hledají inovativní způsoby, jak přinést lepší zvuk do automobilového prostředí, a tato neúnavná snaha o absolutní kvalitu zvuku přináší stále nové technologie a high-end produkty. Ptáte se proč? Protože nic jiného nemůže chytit za duši a vehnat slzy do očí tak jako hudba. Díky hudbě můžete tančit pro radost....., ze všech druhů umění má právě hudba nejsilnější a okamžitý účinek na vaše tělo a mysl. Reprodukce hudby v celé její kráse a její jemnosti si nezaslouží nic menšího, než největší úsilí všech zaměstnanců společnosti Zapco. A také proto, že na hudbě záleží!

Katalogové číslo:ADSP-Z16 IV-12A
ZnačkaZapco
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
12
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 12 x 80 W / 6 x 240 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 12 x 120 W
Vstupy12 x Hi-Level, 8 x RCA, 1 x optiický, 1 x koax
Výstupy4 x RCA, 12 x reproduktorový výstup
Integrovaný DSP procesorAno
Počet kanálů DSP procesoru16
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 22500 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,002 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 110 dB
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Rozměry zesilovače213 x 291 x 50

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.