Můj účet

Zesilovač Zapco Z-150.4 AP

4kanálový zesilovač, 4 x 150 / 2 x 500 W RMS (4 Ω), 4 x 250 W RMS (2 Ω)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Zapco Z-150.4 AP
Tip

Zesilovač Zapco Z-150.4 AP

Modelová řada Z-AP představuje vrchol nabídky zesilovačů Zapco se zaměřením na nekompromisní audiofilní zvuk. Kdo je vlastně audiofil? Jedná se o zvukového fanatika, jehož jedinou vášní je přesná reprodukce zvuku, která do nahrané hudby přináší veškerou čistotu živého vystoupení. S termínem audiofilního zvuku jste se již možná setkali zejména u špičkového domácího ozvučení věhlasných společností McIntosh nebo Bryston, vždy byl však považovaný za nedostižitelný v automobilovém prostředí. V Zapco však s tímto tvrzením nesouhlasili a začali pátrat po dokonalé zvukové reprodukci. V roce 2000 byly představeny zesilovače modelové řady C2K Competition a následně v roce 2000 nová řada Z s high-end vnitřními komponenty přizpůsobenými čistě pro "sound quality". Jednalo se o první zesilovače vyvinuté spíše poslechem než měřením a byly poprávu označené jako nejlepší zesilovače Zapco všech dob. A jak na to v Zapco odpověděli? "Děkujeme, ale myslíme si, že to můžeme udělat ještě lépe." A taky tak udělali. Byly upgradovány špičkové audiofilské kapacitory a operační zesilovače, došlo k přepracování napájecího zdroje a k několika úpravám desky, aby byla vytvořena nová řada Z-LX. Ta nejen svou kvalitou válcovala zesilovače určené pro automobily, ale porážela při testech i hi-end zesilovače z oblasti home audio. A jak opět Zapco odpovědělo? "Děkujeme, ale myslíme si, že to můžeme udělat ještě lépe." A letos byla představena řada Z-AP, která stanovuje nové standardy kvality zvuku pro ozvučení vozidel i domácností.

Hlavní funkce zesilovače Zapco Z-150.4 AP

 • 4kanálový "audiophile" zesilovač třídy A/B
 • Stabilní do 2 Ω, v můstku do 4 Ω
 • Odstup signálu od šumu přes 110 dB
 • Patentované RCA konektory
 • 0,1% rezistory pro nejnižší možnou hladinu šumu
 • Plynulé ovládání vstupního výkonu
 • Operační zesilovače TI LME49720 (BJT) na vstupech
 • Operační zesilovače TI LME49720 (BJT) v signálové cestě
 • Kapacitory řady WIMA MKS2 v signálové cestě
 • Extrémně nízké limity ESR v celém rozsahu

Důležité vlastnosti zesilovačů Zapco Z-AP

Audiofilní kvalita ozvučení domácnosti v automobilu? Absolutně! Je jedno jestli jste doma nebo v autě na cestách, funkce zesilovače zůstává stejná s čistou a přesnou reprodukcí zvuku. Pokud opravdu chcete slyšet, co vaše domácí reproduktory dokážou, pořiďte si AC~DC napájecí zdroj a zesilovač Zapco ze série Z-AP. Poté zjistíte, proč může váš systém v automobilu znít lépe jak doma. Jak to v Zapco dokázali? Vzali to nejlepší ze zesilovačů Z-LX, vyladili obvody, nechali vyrobit patentovaná elektrolytická víčka podle specifikací pro sekci napájení. V signálové cestě byly nahrazeny elektrolyty špičkovými kapacitory WIMA. Dále byl použitý nový operační zesilovač pro vstupní fázi s velmi nízkým šumem a také nejplynulejší zvukový operační zesilovač pro signálovou cestu. Byly zdvojnásobeny vstupní ovladače a zvýšilo se provozní napětí odpovídajících koncových výstupních zařízení. Pro rychlejší odvod tepla a zvýšení účinnosti byl použitý nový izolační materiál vyvinutý pro letectví a kosmonautiku. V diferenciálním vstupním stupni byly použité 0,1 % odpory (ne 1%, ale 0,1%), aby bylo dosaženo nejnižších možných hodnot. Dále byly vyvinuté patentované RCA konektory s extra silným zlacením pro dokonalý přenos signálu. Dokonce bylo vylepšené i ovládání gainu s nízkým ziskem hluku a přidán krokovač, aby bylo nastavování úrovně hračkou. K tomu všemu nový vzhled s matným černým povrchem a masivní měděnnou deskou s logem a sériovým číslem přímo na vrchní straně. Výsledkem je špičkový SQ zesilovač s nejvyšší kvalitou zvuku navržený jak pro poslech, tak měření. Odstup signálu od šumu přes 110 dB umožní naprosto čistý zvuk i v těch nejtišších hudebních pasážích.

O zesilovačích Zapco

Zapco je nejstarší high-endovou značkou car audio na světě, která se specializuje na špičkové zesilovače a DSP procesory do auta. Společnost byla založena v USA již v roce 1974 a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. A to jak od prestižních organizací, které hodnotí kvalitu produktů a inovací, tak i na celosvětových soutěžích zaměřených zejména na sound quality. Zesilovače Zapco představují audiofilní kvalitu bez kompromisů, definují standard kvality a stanovují kritéria, podle kterých jsou posuzované ostatní produkty v tomto odvětví. Ve společnosti Zapco již přes 45 let neustále hledají inovativní způsoby, jak přinést lepší zvuk do automobilového prostředí, a tato neúnavná snaha o absolutní kvalitu zvuku přináší stále nové technologie a high-end produkty. Ptáte se proč? Protože nic jiného nemůže chytit za duši a vehnat slzy do očí tak jako hudba. Díky hudbě můžete tančit pro radost....., ze všech druhů umění má právě hudba nejsilnější a okamžitý účinek na vaše tělo a mysl. Reprodukce hudby v celé její kráse a její jemnosti si nezaslouží nic menšího, než největší úsilí všech zaměstnanců společnosti Zapco. A také proto, že na hudbě záleží!

Katalogové číslo:Z-150.4 AP
ZnačkaZapco
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A/B
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 150 / 2 x 500 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 250 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 30000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,05 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. > 110 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 1 - 9 V
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ne
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ne
Rozměry zesilovače190 x 62 x 444 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.