Můj účet

Zesilovač Helix M Four DSP

4kanálový zesilovač s DSP procesorem, 4 x 100 / 2 x 200 W RMS (4 Ω)
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
4kanálové
Zesilovač Helix M Four DSP
Prodej skončil

Zesilovač s DSP procesorem Helix M Four DSP

Helix M Four DSP je více než „jen“ další čtyřkanálový zesilovač – spíše, navzdory svým malým rozměrům, máte co do činění s výkonným řídicím centrem, které má celkem ne méně než deset zpracovatelných DSP kanálů. Kromě toho zesilovač poskytuje bohatý výstupní výkon 100 W RMS na kanál do zátěže 4 Ohmy a 2 Ohmy. Úžasný poměr ceny a výkonu v kombinaci s fantastickou sadou funkcí.

Zvukem absolutně Helix!

Kompromisy z hlediska kvality zvuku nemají v produktu HELIX místo - a proto je M FOUR DSP vybaven všemi jemnostmi pro dokonalý zvuk. Samozřejmě, vynikající a oddělené převodníky AD a DA jsou stejně přirozené jako na desce plošných spojů DSP, která je kompletně vyráběna v Německu. Najdete zde pouze vynikající, oddělené převodníky AD a DA a extrémně výkonný DSP od Analog Devices. Kromě toho šest výstupů předzesilovače s výstupním napětím 6 V poskytuje více než dostatečnou úroveň pro pohon jakéhokoli dalšího zesilovače.

Maximální flexibilita

Dokonce i interní sekce zesilovače M FOUR DSP je extrémně variabilní - může být provozována buď ve 4kanálovém režimu, nebo díky své schopnosti přemostění může být také konfigurována jako 3kanálový nebo dokonce 2kanálový zesilovač. Ale to není vše - ve spojení se šesti výstupy předzesilovače lze zvukový systém rozšířit různým způsobem a upgradovat až na 10 kanálů. V kombinaci s dalšími zesilovači řady M (M ONE X, M FOUR nebo M SIX) existuje více než dost možností pro rozšíření počtu výkonových kanálů. To umožňuje složité, ale cenově dostupné a především prostorově úsporné vícekanálové systémy s enormním výkonem.

Virtual Channel Processing - tak dnes funguje směrování signálu

Mnoho kanálů DSP musí být správně spravováno a konfigurováno - takže nebylo pochyb o tom, že M FOUR DSP je také vybaven inovativním zpracováním virtuálních kanálů Audiotec Fischer. Přizpůsobení moderním zvukovým systémům OE prostřednictvím rostoucího počtu vstupů má významný dopad na složitost směrování signálu uvnitř zesilovače. Zejména když je několik vstupních signálů smícháno dohromady a poté znovu rozděleno do vícecestných systémů, konvenční koncepty směrování rychle dosáhnou svých limitů, a to jak z hlediska implementace, tak z hlediska použitelnosti. Nové vícestupňové „Zpracování virtuálních kanálů“ společnosti Audiotec Fischer ve spojení s uznávaným uživatelsky přívětivým softwarem DSP PC-Tool usnadňuje realizaci i velmi složitých konfigurací systému. Kromě toho umožňuje volně přiřadit naše proprietární zvukové funkce FX, jako je „RealCenter“ nebo „Augmented Bass Processing“.

Plus v rychlosti – díky ACO

Rychlejší je lepší - obzvláště výkonná 32bitová platforma ACO přebírá všechny ovládací úkoly a zajišťuje výrazně vyšší rychlost, zejména pro datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool, ale také pro bleskové přepínání mezi až deseti zvukovými nastaveními. ACO však nabízí mnohem více - jsou implementovány fantastické zvukové efekty, jako je Augmented Bass Processing nebo RealCenter, stejně jako kanálově oddělené Input EQ včetně Input Signal Analyzer (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů OE rádií, které již obsahují Nastavení zvuku „z výroby“.

Kompaktní, cool a naprosto praktický

Přes širokou škálu funkcí a obrovský výstupní výkon se M FOUR DSP prezentuje ve stejném klasickém, kompaktním designu HELIX s charakteristickými liniemi jako HELIX M FOUR nebo M ONE. Díky technologii zesilovače třídy D udržuje „chladnou hlavu“ i při plném výkonu. A díky funkcím, jako je funkce start-stop, obvod ADEP.3 a režim úspory energie, je také ideálně vybaven pro každodenní výzvy integrace OEM.

Hlavní vlastnosti zesilovače Helix M Four DSP

  • Až 135 W RMS max. výstupní výkon na kanál do 4 a 2 Ω.
  • Extrémně výkonný 64bitový „pevný bod“ audio DSP a nejmodernější 32bitové AD a DA převodníky signálu od AKM.
  • ACO – Pokročilá 32bitová platforma CoProcessor pro vylepšené funkce systému a DSP.
  • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
  • Zvukové efekty SFX – Augmented Bass Processing, StageXpander, RealCenter & Co.
  • Inteligentní 6kanálový vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.3.
  • Šest RCA / Cinch linkových výstupů s max. Výstupní napětí 6V.
  • Virtual Channel Processing (VCP) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce komplexní zvukové systémy.
  • Přemosťitelné kanály zesilovače pro buzení výkonného subwooferu.
  • DSP deska vyrobená v Německu.
Katalogové číslo:M FOUR DSP
ZnačkaHelix
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 100 / 2 x 200 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 100 W
Vstupy6 x RCA, 6 x Hi-evel, 1 x optický SPDIF
Výstupy6 x RCA, 4 x Hi-level
Integrovaný DSP procesorAno
Počet kanálů DSP procesoru10
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0.03 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 100
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 30 A
Rozměry zesilovače50 x 230 x 154 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.