Můj účet

Aktivní subwoofer Alpine PWE-V80

subwoofer, 8" (200 mm), 160 W
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Alpine PWE-V80
Aktualizováno
Katalogové čísloPWE-V80
ZnačkaAlpine
OdkazyCZ oficiální webová prezentace
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 160 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 100 Hz (-12dB/oct)
Kabeláž součástí baleníNěkteré aktivní subwoofery mají kompletní kabeláž součástí balení. V případě, že je v balení opravdu kompletní kabeláž na zapojení, označujeme parametr jako „ano“. Pokud kabeláž součástí není, je třeba ji zakoupit. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Rozměry aktivního subwooferu342 x 80 x 238 mm
Hmotnost5 kg

Komentáře k produktu

2|Peter , 07.03.2016, 15:45
Dobrý deň. Hladám aktívny subwoofer, ktorý by sa dal namontovat za sedadlo a nie pod. Chcem ho namontovat do cabria a pod sedadlo sa mi nezmestí. Páči sami JBL Basspro sl, len neviem ako je to s uchytením na zadnej strane. Bohužial ani obrázok som nenašiel, kde by sa to dalo vidieť... Prosím prípadne o doporučenie takého, ktorý sa dá upevniť na stenu a káblové vývody má iba z jednej strany, nech to netrčí hore-dole :) Typ auta je Fiat Barchetta. Ďakujem za odpoved.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 08.03.2016 14:23
Dobrý den Vážený zákazníku, parametry, které uvádíte, splňuje subwoofer GLADEN US 08.
1|Bink , 01.03.2016, 16:06
Zdravím. Co vše je prosím potřeba k zapojení a jakým způsobem se zapojuje? Je možné tento sub zapojit na orig. autorádio v bmw E91? Případně doporučíte něco lepšího? Jde mi o úsporu místa. Díky.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.03.2016 18:25
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte nějaký aktivní box v ceně okolo 5000,- ... zcela na rovinu bych pouvažoval nad novým modelem od JBL - http://www.ahifi.cz/aktivni-subwoofer-jbl-basspro-sl.html. Vyzkoušeli jsme a je to zatím nejlepší "aktivka", kterou jsme v této ceně slyšeli, rozhodně doporučuji. Jak se zapojí na OEM autorádio, rozepsáno v poradně: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/ma-originalni-autoradio-rca-vystupy-na-zesilovac.htm

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.