Můj účet

Reproduktory Audison APK 165

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 93,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 56 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Komponentní 2pásmové reproduktory Audison APK 165

2pásmový komponentní systém Audison APK 165 se skládá z výškového reproduktoru AP 1, středobasového reproduktoru AP 6.5 a výhybky APCX TW s možností dvoupolohového nastavení výškového reproduktoru: + 2 dB (pokud je nainstalován za orig. mřížkou), 0 dB pro instalaci do A sloupku bez dalších mřížek mezi výškovým reproduktorem a posluchačem. Pro usnadnění instalace do OEM umístění jsou středobasové reproduktory vybaveny terminály pro vysokou flexibilitu a rychlé připojení.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Audison APK 165

  • Výškový reproduktor Audison AP 1 s membránou o průměru 26 mm poskytuje maximální účinnost a sníženou rezonanční frekvenci.
  • Velmi kompaktní pasivní výhybky APCX TW umožňující nastavení úrovně výškového reproduktoru pomocí dvoupolohového spínače (0 dB, + 2 dB). Pasivní výhybky jsou dodávány s konektory pro rychlé zapojení.
  • Středobasový reproduktor AP 6.5 s 32 mm měděnou cívkou a vodoodpudivou papírovou membránou s profilem vyvinutým pomocí simulační technologie FEM (Finite Element Method).
  • Snížená montážní hloubka středobasu umožňuje snadnou instalaci do nespočtu umístění.
  • Kompaktní koš středobasu AP 6.5 je chráněný nátěrem proti poškrábání.
  • Díky terminálu pro rychlé zapojení je montáž časově nenáročná. Terminál je vybaven teplotně odolným plastovým krytem, ​​který jej chrání před případným zkratem.
  Katalogové čísloAPK 165
  ZnačkaAudison
  OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
  Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
  Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

  Komponentní reproduktory:
  Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
  Komponentní 2 pásmové
  Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
  Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 W
  Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

  Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

  Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
  93,5 dB
  ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

  Příklad:
  2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
  4 Ω
  Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

  Odborně:
  V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

  Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

  Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
  60 - 20000 Hz
  Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
  Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 56 mm
  Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír
  Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 26 mm
  Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

  Komponentní reproduktory:
  Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

  Koaxiální reproduktory:
  U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
  Ano (plnohodnotná)
  Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano (2 možnosti nastavení výškového reproduktoru)
  Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
  Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

  Komentáře k produktu

  9|Jiri Janecek , 25.10.2019, 22:38
  Dobry den, měl bych zájem o vámi nabízené repro... mám Superb 2 po fcl.. a budu zapojovat na org rádio ( amundsen, můžete mi nějaké doporučit? Cena do 4t dekuji
  Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 30.10.2019 09:33
  Dobrý den Vážený zákazníku. Mohu doporučit právě tyto APK 165, případně basovější Hertz CK 165. Pro instalaci budete potřebovat redukční podložky a kabelové redukce.
  8|Jakub , 24.02.2018, 21:31
  Dobrý den, mám několik dotazů.1) jaký je použitý materiál pro membránu výškového reproduktoru?2) Jaký je průměr výškového reproduktoru?3) Bude tato sestava rozměrově kompatibilní s autem fiat stilo?Děkuji za zodpovězení, hezký denJakub
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.02.2018 13:31
  Dobrý den Vážený zákazníku, veškeré dostupné technické informace naleznete v odkaze na oficiální prezentaci. Pro vůz Fiat Stilo lze použít, bude ale třeba osadit MDF podložky Fiat
  7|Jan Jílek , 02.06.2016, 19:24
  Dobrý den, jaký zesilovač by jste mi doporučil k těmto reproduktorům ?
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 03.06.2016 16:52
  Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou je například zesilovač MAC AUDIO ZXS 2000.
  6|Radek , 31.05.2015, 14:43
  Dobrý den , četl jsme komentáře že se tyto repro vejdou do škody fabie I , co bych k tomu ještě potřeboval??
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 01.06.2015 15:52
  Dobrý den Vážený zákazníku, k montáži jsou potřebné podložky pod reproduktory a adaptéry pro připojení repro. Veškeré info najdete v přehledném článku v naší poradně.
  5|Venca , 13.05.2015, 16:37
  Dobrý den,mám tyto reproduktory již koupené na vaše doporučení.Jsou montované do předních dveří bmw e46 tour a funguji skvěle.Moje otázka je potřeboval bych ještě do zádu .Mám koupit stejné nebo mi doporučite něco jiného?Připominám ze to hraje pouze s autorádia Alpine 4x50wattDěkuji za odpověd
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.05.2015 17:28
  Dobrý den Vážený zákazníku, do zadu bych volil již pouze koaxiální systém. 
  4|zákazník , 03.05.2015, 21:40
  Dobrý den,stačí do fabia I tyto podložky http://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-audi-seat-skoda-vw.html ????
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.05.2015 14:54
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, tyto podložky lze použít.
  3|Standa , 13.04.2015, 11:56
  Dobrý den,chci zapojit tyto reproduktory na originální autorádio ve škodovce, rádio má 20W max RMS, má smysl zapojit reproduktory na tento zesilovač ?Nebude to spíše downgrade ?http://www.ahifi.cz/zesilovac-sinustec-st-a100-2.html
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.04.2015 16:03
  Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory mají opravdu vysokou citlivost, tudíž není problém je zapojit na samotné autorádio. Aftermarket autorádia mají taktéž RMS výkon okolo 20Watt.
  2|Marek , 30.03.2015, 09:04
  Dobrý den, lze bez problému připojit tyto reproduktory k autoradiu STREAM z Octavia II. Je třeba podložka,vzhledem k nížší hloubce repro? Pasují výškové repro do horní části dveří? Případně jiné Vaše postřehy. Věřím že Vaše odpověď pomůže i dalším. Děkuji
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 30.03.2015 13:30
  Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory bez problému pasují do vozu Škoda Octavia II, za použití MDF redukcí . Výškové repro lze osadit na místo původních. Díky opravdu velmi slušné citlivosti, jsou reproduktory vhodné pro zapojení na originální autorádio.
  1|Jan , 22.03.2015, 11:51
  Dobrý den , do jedničkové fabie se vejdou a jake podložky??
  Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.03.2015 19:05
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, vejdou. Podložky pro vůz Škoda Fabia I jsou tyto .

  Hodnocení

  Celkové hodnocení
  100 %
  3 zákazníci hodnotili
  Ohodnoťte produkt:
  Zeptejte se nás
  Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.