Můj účet

Reproduktory Audison APK 165P

Ø 165 mm, 115/345 W, 4 Ω, 92,5 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Audison APK 165P
-30 %
Tip

Komponentní 2pásmové reproduktory Audison APK 165P

Nový dvoupásmový reproduktorový systém Audison Prima APK 165P je schopný zvládnout ve špičce až 345 W a je tak ideální kombinací pro plné využití výkonu zesilovače AP F8.9 bit nebo všech ostatních zesilovačů Prima. Exkluzivní technologie AIF (Any Install Faceplate) aplikace AP 1P Tweeter poskytuje instalačnímu technikovi 3 různé čelní desky pro celkovou univerzálnost montáže a významné zkrácení doby instalace. Woofer byl navržen tak, aby byl co nejlepší v umístění do dveří auta, a to v kombinaci s vynikající manipulací, výkonem a účinností.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Audison APK 165P

  • Výškový reproduktor Audison AP 1P s membránou o průměru 26 mm poskytuje maximální účinnost a sníženou rezonanční frekvenci.
  • Středobasový reproduktor AP 6.5P s 32 mm měděnou cívkou a vodoodpudivou papírovou membránou s profilem vyvinutým pomocí simulační technologie FEM (Finite Element Method).
  • Různé druhy domečků dělají montáž více univerzální.
  • Kompaktní koš středobasu AP 6.5P je chráněný nátěrem proti poškrábání.
  • Díky terminálu pro rychlé zapojení je montáž časově nenáročná. Terminál je vybaven teplotně odolným plastovým krytem, ​​který jej chrání před případným zkratem.
  Katalogové číslo:APK 165P
  ZnačkaAudison
  Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
  Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
  Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

  Komponentní reproduktory:
  Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
  Komponentní 2 pásmové
  Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 115 W
  Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 345 W
  Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

  Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

  Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
  92,5 dB
  ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

  Příklad:
  2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
  4 Ω
  Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

  Odborně:
  V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

  Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

  Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
  50 - 24000 Hz
  Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
  Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír
  Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 26 mm
  Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

  Komponentní reproduktory:
  Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

  Koaxiální reproduktory:
  U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
  Ano (plnohodnotná)
  Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano (2 možnosti nastavení výškového reproduktoru)
  Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
  Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

  Komentáře k produktu

  6|Petr , 04.10.2022, 21:53
  Dobrý den. Ještě bych vás chtěl poprosit. Při instalaci se prostě odpojí starý výškový a basový reproduktor a kabely se napojí na nové výhybky a od nich rovnou do nových reproduktorů, nebo se musí odstranit nějaká stará výhybka z výroby vozu ? Děkuji a hezký den.
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.10.2022 12:00
  Dobrý den Vážený zákazníku, píšete to zcela správně, stačí připojit výhybky na původní kabeláž a následně na nové repro. Originální výhybky jsou řešeny obvykle formou kondenzátoru, který je přímo nalepen na původním reproduktoru.
  5|Petr , 26.09.2022, 15:47
  Dobrý den. Lze těmito reproduktory osadit přední dveře v Octavii II předface ? A dále tu mám dva Gladeny, které bych dal do zadních. Je to takto možné? Jasně, že mít všechny čtyři stejné by bylo ideál, ale i tak lepší, než originál, nebo ne? Šlo by to tak ?
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.09.2022 16:54
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, určitě by to takto šlo provést. Vše potřebné k instalaci najdete v přehledném článku, v sekci BLOG. Jak správně píšete, ideální by bylo mít všechny reproduktory stejné, pokud však již Gladeny máte zakoupeny a k dispozici, lze je osadit. Určitě to bude lepší, než repro originální. Doporučuji provést také vytlumení dveří, to má zásadní vliv.
  4|Ryszard Mencner , 21.08.2022, 20:17
  Dobrý den, zvažuji koupi těchto reprobeden do předních dveří, bez zesilovače, jen pořád nechápu to s těma výhybkama?Kabely co vedou do starých reprobeden se zapojí do výhybky, která je pak napojena na repro?Dík moc za info.
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.08.2022 11:08
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, přesně tak. Před každý reproduktor je třeba předředit frekvenční výhybku, píšete to zcela správně. Mimochodem repro Audison APK 165 P je skvělou volbou, mohu doporučit.
  3|Tom , 10.12.2021, 01:30
  Dobrý den, je třeba zapojovat frekvenční výhybky zlepší se tím nějak zvuk? U vašich montáží to vypadá, že je nezapojujete. Děkuji
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.12.2021 08:13
  Dobrý den Vážený zákazníku, minimálně výškové repro nelze zapojit bez výhybek, velmi rychle by došlo k jejich poškození. U středobasových reproduktorů zapojení bez nich možné sice je, ale repro pak nebude hrát tak, jak má. Rozhodně tedy doporučuji zapojit včetně výhybek.
  2|Vladimír Herman , 20.08.2021, 15:04
  Dobrý den, je prosím možné tohle repro instalovat do vozu Škoda Rapid (2019)? Děkuji. V. Herman
  Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.08.2021 10:56
  Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit. Co vše je třeba + naše doporučení najdete v přehledném článku, v sekci BLOG.
  1|Radim , 05.06.2021, 14:47
  Zdravím, rád bych nahradil OEM reproduktory ve svém voze BMW E90 2005, rád bych se zeptal zda tyto Audison APK 165P nebo Hertz CK 165. Zvukově asi rozdíl až tak nebude, i když mám raději autentický čistý zvuk, než bassové šílenství, jde mi spíše o montážní hloubku a zda jsou potřeba redukční rámečky. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem RR
  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 07.06.2021 15:17
  Dobrý den Vážený zákazníku, v případě tohoto vozidla není možné použít ani jeden z Vámi uvedených typů reproduktorů jelikož nebude v prvé řadě sedět jejich rozměr . V případě Vašeho vozidla doporučuji kliknout na tento odkaz a vybírat tak z reproduktorů, které jsou přesně určeny pro BMW E90 . 

  Hodnocení

  Celkové hodnocení
  98 %
  13 zákazníků hodnotilo
  12×
  Jakub Klich
  21. 10. 2022

  V první řadě bych rád tímto poděkoval teamu Ahifi a zejména Márovi Flekovi, protože mi poradil tuto sestavu do jedničkové Škody Octavie combi a skutečně to předčilo mé očekávání.Jsem hudební nadšenec na té základnější úrovni. Tyto reproduktory dokáží předvést senzační výkon bez větší ztráty kvality ozvučení, a to mám bez připojení zesilovače. Kdo má rád taneční hudbu, osloví ho na můj vkus plně dostačující basy, příjemné hloubky a prostorový zvuk v podání neuvěřitelně krystalických výšek. Nadšenci rockové si mohou lebedit tatak, neb jsou zde vykresleny tóny, jež běžně zanikají a navíc se k nim vyjímají také kopáky či bubny. Když volume otočíte na ono maximum, tak srovnání těchto Audisonů se základní řadou hudební aparatury lze posoudit jako krok do ráje :) Při vysokém volume výšky netrhají uši. Nemám v této kategorii srovnání, ale za mě je to opravdu dobrá volba.Pro ty co váhají, neváhejte a udělejte si radost, stojí to zato.Mohu něco málo předat z montáže. Dejte pozor na lámání uchycení všech možných plastíků. Určitě vytlumit vnitřní a vnější dveře Comfortmatem D2 pro vytvoření ozvučnice a našroubovat na MDF podložky. Je potřeba seříznout flexou opatrně ten růžek dveří u stahovačky, jinak se tam nevejde. Vnitřní magnet repra je poněkud většího rozměru, chce to pak zkusit osadit, ať to má vůli. Dal jsem na doporučení a také doporučuji dát SoftWave na tapec zevnitř, neboť chrání před vibracemi. Vejšky se krásně dají natavit přes tavící pistoli do té původní plastové jímky. Kabeláž propojit na svorky, bude to spoustu přesných návodů. Závěrem nechat vyhrát nová repra, u mě to trvalo cca měsíc.

  Jiří Belžík
  4. 2. 2022

  Výborná náhrada za originální repro v Golfu 7. Doporučuji rozhodně vytlumit dveře a pak máte hezké silné basy.

  Vladimír Herman
  25. 12. 2021

  V mém minulém autě Škoda Rapid jsem měl nainstalované German Maestro Concept CS 6508. O auto jsem přišel, nechal jsem si poradit a v druhém Rapidu jsem vyměnil orig. repro za Audison APK 165 P. Chyba. Obecně je zvuk proti German Maestro prostorovějši, jasnější, o trochu čitelnější, ale ne tak libivý, a ubylo basů. Podle rady prodejce by měly být basy více slyšet u Audisonu. (I když papírově by to mělo být opačně.) Dal jsem na špatnou radu prodejce. Čekal jsem, jestli se ještě nerozehrají, ale po třech měsících stejné...😞

  Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 27.12.2021 08:24
  Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za Vaše hodnocení, basovou složku může ovlivnit více faktorů nicméně pokud Vám více vyhovoval jiný typ reproduktorů neváhejte se na nás obrátit pomocí mailu, kde se Vám pokusíme nabídnout idividuální řešení. 
  Mates
  22. 2. 2021

  velice kvalitní poslech (původní audio origo Audi - hrálo už tak pěkně)výšky kvalitní, netrhá uši- skladby dostávají nový rozměrbasy výrazné, kvalitní, repro stíhají, žádné pazvukynetřeba zesilovač k tomuto repru a rádiu audiVYTLUMENÍ DVEŘÍ NUTNOSTÍ

  Ohodnoťte produkt:
  Zeptejte se nás
  Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.