Můj účet

Měkký Clay na čištění laku Bilt Hamber Auto-Clay-Soft (200 g)

měkký clay na čištění laku, 200 g
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Měkký Clay na čištění laku Bilt Hamber Auto-Clay-Soft (200 g)
Aktualizováno

Měkký Clay na čištění laku Bilt Hamber Auto-Clay-Soft (200 g)

Claye Bilt Hamber jsou navrženy pro co nejjednodušší navrácení hladkosti laku. Odborná detailingová veřejnost ocenila Clay Bilt Hamber mnoha pozitivními ohlasy za jejich výdrž a super poměr cena/výkon. Anglický magazín Auto Express, velikán ve světe motoristických časopisů, udělil Clay od Bilt Hamber hodnocení „Nejlepší Clay“ šestkrát za sebou!

Bilt Hamber Auto-Clay

Jaký Clay Bilt Hamber budete potřebovat?

Výběr té správné tuhosti claye záleží na několika faktorech. Bilt Hamber nabízí 3 tvrdosti Claye.
 • Tvrdý Clay Regular použijte tehdy, pokud je auto výrazně zanešené (nikdy předtím neprošlo dekontaminací), nebo pokud je venku horko. Clay v horku měkne a v zimě zase tuhne. Méně šetrný k laku.
 • Středně tvrdý Clay Medium zvolte pro lak ve slušné kondici. Nejvíce prodávaný Clay od Bilt Hamber. Zlatá střední cesta.
 • Měkký Clay Soft použijte v případě, kdy je lak ve velmi dobrém stavu (pokud clayujete často), nebo když je venku zima. Nejvíce šetrný k laku.

Kdy Clay od Bilt Hamber používat?

Před dekontaminací laku nejprve zhodnoťte stupeň znečištění - kovové částečky, polétavá rez, usazená náletová špína za koly atd. Po laku přejeďte zlehka konečky prstů nebo dlaní. Můžete cítit nerovnosti částeček usazených na laku. Používáním tvrdého, středního nebo měkkého claye všechny tyto nečistoty odstraníte a lak bude opět krásně hladký. Clay umí odstranit také drobné, ale odolné nečistoty z běžného provozu, jako jsou černé tečky nebo zbytky hmyzu. Při práci s clayem používejte lubrikant v dostatečném množství a příliš na clay netlačte, stačí jemně posouvat po karoserii. Nejenže bude váš lak po práci s clayem vypadat mnohem lépe a bude hebký na dotek, ale na dekontaminovaném laku se vám bude mnohem lépe pracovat během dalších fází údržby a renovaci laku auta (voskování, broušení atd.). Na takto připraveném povrchu se lépe pracuje s voskem, čističem laku nebo leštěnkou. Doporučujeme před mechanickou dekontaminací laku clayem použít odstraňovač polétavé rzi Korrosol. Použitím Bilt Hamber Korrosol prodloužíte životnost claye.

Bilt Hamber Auto-Clay

Jak se Clay Bilt Hamber používá?

 • Před samotným použitím claye auto důkladně umyjte autošamponem.
 • Auto umývejte ve stínu a stejně tak pracujte i s clayem, nemělo by být přílišné horko.
 • Panely karoserie musí být chladné na dotek.
 • Clay nepoužívejte celý, odtrhněte část a udělejte si z něho placku (ve tvaru oblázku).
 • Na panel, který chcete clayovat, nastříkejte spíše menší množství lubrikantu a potom začněte clayem zvlhčené místo zlehka přejíždět tam a zpět. Auto-Clay nesmí jezdit na sucho!
 • Na začátku clayování můžete kontaminaci i slyšet jako jemný šum nebo pískot, který postupně mizí.
 • Po dekontaminaci zkontrolujte konečky prstů, jestli byla opravdu všechna kontaminace odstraněna.
 • Jakmile si budete jisti, že je lak čistý, panel vysušte pomocí detaileru a mikrovláknové utěrky.
 • Na clayi samotném můžete vidět černé nebo hnědé stopy dekontaminace, a to je to, co chcete vidět.
 • Clay často překládejte tak, aby špína byla uvnitř a byl vidět jen čistý clay připravený pro další použití.
 • Clay bar od Bilt Hamber vydrží na minimálně 8 až 10 celých vozidel.

O značce

Bilt Hamber je anglická značka, která možná nemá emotivní marketing, ale nabízí produkty, které jsou jedinečné, mnohdy nejvyšší možné kvality v dané cenové kategorii. V nabídce této značky najdete nejprodávanější odstraňovač polétavé rzi - Bilt Hamber Korrosol a skvělý tuhý hybridní vosk Doubble Speed Wax, který má odolnost až jeden rok. Bilt Hamber se kromě špičkové autokosmetiky úzce specializuje na odstraňování koroze a na antikorozní ochranu podvozků vozidel. V této oblasti patří k absolutní světové špičce. Bilt Hamber Laboratories je jméno, které stojí za výzkumem, inovativní chemií a důkladným testováním jako způsob, jak vyrábět produkty s co nejlepším výkonem. Každý produkt je před uvedením do prodeje rozsáhle testován a porovnáván s konkurencí.
Katalogové čísloBH-008
ZnačkaBilt Hamber
OdkazyOficiální webová prezentace
Český návod - Bilt Hamber Auto-Clay-Soft
Stáhnout

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
98 %
11 zákazníků hodnotilo
10×
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.