Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Jak a kam zapojím externí zesilovač či aktivní subwoofer?

Pokud je zákazník náročnější posluchač, tak se dnes málokdy obejdete bez subwooferu, který je nedílnou součástí kvalitního ozvučení vozidla. K tomu, aby jste mohli subwoofer na autorádio zapojit, je nezbytné, aby Vaše autorádio mělo RCA výstupy na externí zesilovač. Značková aftermarket autorádia dnes disponují minimálně 1 párem RCA výstupů na externí zesilovač. Pokud budete na autorádio připojovat pouze jeden např. 2-kanálový zesilovač na subwoofer, bude Vám bohatě stačit autorádio s 1 párem RCA. V případě, že se rozhodnete instalovat více zesilovačů nebo zesilovač 4-kanálový, zvolte autorádio s minimálně 2 páry RCA výstupů na externí zesilovač.

Externí zesilovač nebo aktivní subwoofer se zapojují shodně. Aktivní subwoofer není nic jiného než pasivní subwoofer, na kterém je přišroubován nebo jinak upevněn zesilovač.

Hodně zákazníků dnes řeší situaci, že chce doplnit sériové ozvučení o subwoofer, ale subwoofer nelze na originální autorádio zapojit a je třeba použít externí zesilovač. Tovární autorádia ale nemají RCA výstupy na externí zesilovač, čili to normálním způsobem nelze zapojit. K tomu, aby jste na originální autorádio zapojili externí zesilovač, potažmo aktivní subwoofer, musíte zakoupit takový aktivní subwoofer či zesilovač, který má integrovaný HI INPUT výstup resp. možnost zesilovač připojit přímo k reproduktoru paralelně. Zapojením paralelně ke stávajícícmu reproduktoru nijak neomezíte funkčnost ani zvuk reproduktoru, ke kterému budete zesilovač nebo aktivní subwoofer připojovat. Možnost HI INPUT výstupu mají spíše dražší zesilovače, u aktivních subwooferů je to běžnou záležitostí.

Nejvíce se dnes používají tzv. HIGH/LOW adaptéry, což je adaptér, který umožní na originální autorádio připojit externí zesilovač. Připojuje se paralelně k jednomu z reproduktorů v autě a nebo přímo za autorádio do ISO konektoru k reproduktorovým výstupům. Opět nemá vliv na zvuk či funkčnost reproduktorů jako takových.
 
Autor: Ing. Karel Šudák
Kopírování fotografií nebo textu je zakázáno! Všechna práva vyhrazena.

Podobné články

Jak správně tahat kabeláž k zesilovači?
Celý článek
Jak správně nastavit zesilovač v autě?
Celý článek
Jak zapojit zesilovač na originální autorádio?
Celý článek
Nevíte, jak vybrat ten správný subwoofer? Poradíme Vám!
Sepsali jsme tipy při nákupu subwooferu do auta. Také poradíme s jeho zapojením.
Celý článek
Nevíte, jak vybrat ten správný zesilovač? Poradíme Vám!
Při nákupu zesilovače do auta je potřeba vědět, na co se bude zapojovat, jaký je jeho výkon a počet kanálů. Pokud byste potřebovali odbornou montáž, obraťte se na naši brněnskou dílnu.
Celý článek
Nevíte, jak vybrat to správné autorádio? Poradíme Vám!
Plánujete nákup autorádia? Poradíme Vám, na co si dát pozor a jak úspěšně zvládnout zapojení autorádia.
Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.