Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Jak fungují adaptéry na volant?

Adaptéry určené ke zprovoznění továrního ovládání (tlačítek) na volantu v případě koupě aftermarket autorádia značek Pioneer, JVC, Kenwood, Sony, Alpine, Blaupunkt, Panasonic, Clarion, Zenec, LG atd..

Pro správnou funkci rozdělujeme na dvě samostatné části:
  1. adaptér ovládání na volantu (interface) pro daný typ automobilu
  2. samostatný propojovací kabel mezi adaptérem a konkrétní značkou autorádia Sony, Alpine, Kenwood, Panasonic, JVC, Pioneer, Blaupunkt, Clarion, LG, Zenec atd..
Propojka na daný model autorádia se na jedné straně zapojí do krabičky adaptéru na volant, na straně druhé se připojí do nového aftermarket autorádia na kabel označený "Steering wheel rem.", popř. se pomocí Jacku připojí do zdířky na zadní straně autorádia. Samotný adaptér se vnoří do originálního ISO konektoru, odkud si vezme veškeré informace a dokáže zprovoznit tlačítka na volantu. Ze zkušeností doporučujeme kabel do autorádia zapojovat jako poslední. Tlačítka na volantu se zaktivují po zapnutí klíčku, do polohy start.

V případě, že tlačítka nereagují, doporučujeme postup zopakovat, případně vyzkoušet jiné pořadí zapojování komponentů do sebe nebo zapojit vše současně. Tlačítka spojená s ovládáním audio sestavy obvykle fungují všechny. U francouzských aut (Citroen, Renault) se někdy stane, že adaptér nekomunikuje. Pokud tomu tak je, vracíme peníze zpět. Jestli si netroufáte na montáž sami, nabízíme vám odbornou montáž v naší moderní montážní dílně v Brně.
 
Autor: Ing. Karel Šudák
Kopírování fotografií nebo textu je zakázáno! Všechna práva vyhrazena.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.